Real Betis – Real Sociedad 0:1 (vége) | RCD Espanyol – UD Almería 1:2 (vége) | Valencia – Atlético Madrid 0:1 (vége)
Athletic Bilbao – Sevilla 3:1 (vége) | Villarreal – Barcelona 2:3 (vége)
Villarreal CF
2:3 (1:0)
FC Barcelona
vasárnap 27.04.2014, 21:00 • Camp El Madrigal, Villarreal • Primera División

Két gyors kontra végén szép gólokkal elhúzott a hazai csapat, és az 55-ik percben nagy bajban volt a Barcelona. Ezután ritkán látható két öngóllal kiegyenlített a vendégcsapat, majd Lionel Messi szépen helyezett lövésével megfordította a meccset a katalán csapat, így megmaradt az esély a bajnoki címre, de már egyre kisebb, mivel az Atletico továbbra is tartja előnyét a 35-ik forduló után is.

90+3
    Ebből már nem lesz egyenlítés, a játékvezető már az óráját nézi.

90+2
    Próbálkozik még a hazai csapat, de nem sok szerencsével.

90+1
    Dani Alves reklamálásért kap sárgát.

90+1
    Három percet hosszabbít a játékvezető.

90
    Cani kap sárga lapot a Villarreal csapatából.

90
    Pedro helyére Sergi Roberto jön be.

89
    Trigueros kap sárga lapot.

88
    Tördelik a játékot és húzzák az időt a vendégek.

87
    Fogy az idő nem adja oda a Barcelona a labdát a hazai csapatnak.

86
    Pinto gyorsan kidobja a labdát társainak, próbálják tartani a labdát a vendégek a Villarreal térfelén.

85
    Pinto véd bravúrral egy veszélyes beadást a tizenhatosban.

84
    Busquets kap sárga lapot.

83
    A Barca gólt szerzett!
    Tökéletes fordulat a hajrában Fabregas fejel LIONEL MESSI lábára, aki tizenegy méterről a kapus mellett lövi a Barcelona vezető gólját.

82
    Nagy a nyomás a hajrában a hazai kapura.

82
    A harmadik cseréjét is kihasználja a hazai csapat G.dos Santos helyére, Uche jön be.

81
    Messi bal lábbal a léc alá küldi a labdát, de Asenjo fantasztikusan odaér.

Róbert Balogh

Gólok: 44. Cani, 55. Trigueros – 65. Paulista (öngól), 78. Musacchio (öngól), 83. Messi

Lapok:   56. Gaspar (VCF), 89. Trigueros (VCF), 90. Cani (VCF) – 50. Sánchez (FCB), 84. Busquets (FCB), 90+1. Dani Alves (FCB)

Villarreal CF: Asenjo – Gaspar, Musacchio, Paulista, Jokic – Trigueros, Soriano (C), Pina (35.Aquino) – G.dos Santos (82.Uche), Perbet (13.Pereira), Cani.
    Cserék: Carlos – Pantic, Uche, Aquino, Costa, Torres, Pereira.

FC Barcelona: Pinto – Dani Alves, Bartra, Mascherano, Adriano – Xavi (C) (61.Tello), Busquets, Iniesta – Sánchez (62.Fabregas), Messi, Pedro (90.Sergi Roberto).
    Cserék: Olazábal – Montoya, Fabregas, Song, Afellay, Tello, Sergi Roberto.

Játékvezetők: David Fernández – Raúl Cabanero, Jorge Canelo.