Niemcy – Finnország 0:4 (vége) | Olaszország – Dánia 1:4 (vége) | Kazahsztán – Lettország 5:5 (vége)

Kiállítások percekben: 8/8 (18:01:25)

A jobb erőkből álló és veszélyesebben támadó dán csapat megérdemelten nyert a néhány villanáson kívül többre nem képes olaszok ellen, akik el is fáradtak a végére. Jellemző módon a csatát gyakorlatilag eldöntő második és harmadik gólt a második harmadban lőtték a skandinávok, a záró harmad hajrájában már lehozott kapusnál a negyediket.

Ezzel a győzelemmel a Dánia megelőzte Olaszországot a tabellán, ők a hatodikok, a taljánok visszacsúsztak a hetedik helyre.

60:00

59:50
    Boirrelli áll ki két percre, az olasz kapu előtt gáncsolta Staalt.

59:00
    Ez a meccs végérvényesen eldőlt, támadnak még becsületből az olaszok, de a "szokásos" hatékonysággal, elkészültek már az erejükkel.

57:34
    Dánia gólt szerzett!
    A dán harmadban szerzi meg a hibázó olaszoktól a korongot KIM STAAL, megindul, csinál két cselt, és már csak az üres kapuba kell helyeznie! 1:4 Assziszt: Mikkel Boedker, Philip Larsen.

57:00
    Lehozott kapussal az olaszok.

55:30
    Az olaszoknak kellene, de a dánok támadnak, ám a helyzetkialakítással ők is hadilábon állnak.

54:40
    Szép kombináció a dánoktól, Poulsen tenné vissza a kapu el a korongot, de pontatlan a nagy helyzetben érkező társának.

53:20
    Bjorkstrand életerős lövés nem talál kaput.

52:49
    Kihúzták az olaszok az emberhátrányt.

52:30
    Felállnak a dánok, de veszélyes helyzetet nem tudnak kialakítani.

51:55
    Nicklas Jensen nem talál kaput közeli lövésből, de lehet, hogy irányt változtatott a korong.

50:49
    Johnson áll ki az olaszoktól bottal akasztásért, emberelőnyben a dánok, eldönthetik a meccset.

50:00
    Két dán is elcsúszik, de Nicklas Jensen még kézzel el tudja ütni a korongot az induló olaszok elől a kék vonalon.

49:10
    Poulsen kap jó korongot, egy cselt csinálna befelé, de elhagyja a korongot, visszaszerzi, de csak hátrafelé tudja megjátszani.

48:00
    Johnson lövése a kék vonal közeléből, elakad a védőkben.

47:45
    A dánok taktikusan játszanak, sokat korcsolyáznak, nem kockáztatnak semmit, az olaszok támadójátéka viszont szinte értékelhetetlen az utóbbi 5 percben.

47:05
    Hansen lövését fogja Bellissimo, majd rátenyerel a korongra.

Gólok és gólpasszok: 13. Kostner (Scandella) – 3. Jensen (Bjorkstrand, Storm), 36. Hansen, 37. Kristensen (Jakobsen, Boedker), 58. Staal (Boedker, Larsen)

Olaszország: Bellissimo (A. Bernard) – Egger, Nicoletti, Johnson, Trivellato, Hofer, Borgatello, Sullivan, Larkin – Borrelli, Ihnacak, Rocco – Scandella, di Casmirro, Kostner – Gander, Felicetti, Tudin – Insam, Ramoser, Fontanive

Szövetségi kapitány: Tom Pokel.

Dánia: Nielsen (Galbraith) – Larsen, Jesper, B. Jensen, Lassen, Lauridsen, Kristensen, Bruggisser – Green, Poulsen, Christensen – N. Jensen, Madsen, Hansen – Staal, Jakobsen, Boekder – Storm, Bjorkstrand, J. Jensen

Szövetségi kapitány: Jan Karlsson.

Játékvezetők: Jerábek (CZE), Nord (SWE) – Carnathan (USA), Dahmen (SWE)