USA – Finnország 3:1 (vége) | Kanada – Svédország 3:2 (hosszabbítás vége) | Oroszország – Niemcy 3:0 (vége)
Csehország – Norvégia 1:0 (vége)
USA
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Finnország
vasárnap 18.05.2014, 15:45 • Minsk Arena (Minszk) • A csoportos Világbajnokság

Végül megszerezték az amerikaiak a mindent eldöntő harmadik gólt és ezzel a három pontot is bezsebelték. Ez nem a finnek meccse volt, de a végét mégis izgalmassá tudták tenni.
    USA – Finnország: 3-1!
    ---- (17:55:09)

60:00

59:14
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    TYLER JOHNSON második gólját lövi ma, ezúttal már üres kapuba, pár mp-el előtte ment le a jégről Rinne. 3-1! Eldőlt!
    Gólpassz: Drew Shore.

57:30
    Újabb perc telt el, még kettő és fél hátra, izgalmasan alakult.

56:46
    Finnország gólt szerzett!
    Visszatért a finnek esélye, TUUKA MANTYLA szépít Finnországnak! 2-1! Bő három perc hátra.
    Gólpassz: Petri Kontiola, Juuso Hietanen.

54:15
    Az amerikaiak két pofont is kaptak eddig a világbajnokságon, lehet, hogy ez a feltámadás.

53:11
    Hayes áll ki két percre, újabb finn emberelőny. Talán az utolsó komoly esély.

52:45
    Őrzi két gólos előnyét az Egyesült Államok és alig hét perc maradt a találkozóból.

49:08
    Megúszták az amerikaiak, nincs gól, teljes létszámban az USA is.

47:06
    Jones áll ki két percre, finn esély ezzel ez emberelőnnyel.

46:42
    TYLER JOHNSON növeli kettőre az amerikaiak előnyét! 2-0!

45:00
    Öt perc ebből a harmadból is eltelt, nincs változás.

40:10
    Ki lehet-e húzni két ilyen nagy kaliberű csapat meccsén egyetlen góllal a győzelemig 59 és fél percen át?

40:01

Nem sikerült a kapuba találniuk a csapatoknak ebben a harmadban, az USA továbbra is őrzi egy gólos előnyét azzal a 16. másodpercben szerzett góllal. USA – Finnország: 1-0.
    A szünet után folytatjuk a záró harmaddal.
    ----

40:00

39:05
    Utolsó perc, nincs változás.

38:00
    Két perccel a második harmad vége előtt nagy az esély arra, hogy ebben a játékrészben nem születik gól.

Gólok és gólpasszok: 1. Nelson (Jones), 47. Johnson, 60. Johnson (Shore) – 57. Mantyla (Kontiola, Hietanen)

USA: Thomas (Leggio) – Jones, Dekeyser, Johnson, Nelson, Smith – Gardiner, Murphy, Stapleton, Gaudreau, Wingels – Petry, McCabe, Jimmy Hayes, Trocheck, Mueller – Donovan, Kevin Hayes, McDonald, Shore, Miele
    Szövetségi kapitány: Peter Laviolette

Finnország: Rinne (Koskinen) – Mantyla, Hietanen, Lehtera, Kontiola, Palola – Ohtamaa, Karalahti, Jokinen, Haula, Komarov – Kivisto, Lajunen, Savinainen, Immonen, Pakarinen – Marttinen, Salomaki, Tomi Sallinen, Jere Sallinen, Huhtala
    Szövetségi kapitány: Erkka Westerlund

Játékvezetők: Lars Brueggemann (GER), Viacheslav Bulanov (RUS) – Justin Hull (CAN), Miroslav Valach (SVK)