Anglia – Olaszország 1:2 (vége) | Elefántcsontpart_dup – Japán 2:1 (vége) | Svájc – Ecuador 2:1 (vége)
Franciaország – Honduras 3:0 (vége)
Franciaország
3:0 (1:0)
Honduras
vasárnap 15.06.2014, 21:00 • Estadio Beira-Rio, Porto Alegre • Világbajnokság

Egy nem túl nagy iramú mérkőzésen sokáig jól tartották magukat a hondurasiak. Az első játékrész végén azonban emberhátrányba kerültek és Benzema büntetőből meg is szerezte a franciáknak a vezetést. A második félidőben egy gyors góllal már 2-0 volt az előny, ekkor Valladares kezéről pattant be a kapuba a labda. Az esetnél az először élesben vizsgázó gólvonal technológia is segített a játékvezetőnek. A 72. percben aztán Benzema második találatával kialakult a végeredmény, 3-0-ra győzött Franciaország.
    A 100. francia VB gólra tehát még várni kell, erre Svájc ellen lesz esélye Deschamps csapatának. (22:57:40)

90+2
    Evra balról próbált középre adni, de lepattant egy hondurasi lábról, az érkező Matuidi pedig 20 méterről a kapu fölé bombázott.

90+1
    Costly kapott egy jó labdát a bal oldalon, de rosszul vette át, így az kipattant az oldalvonalon túlra.

90
    3 perc lesz a második félidőben is a hosszabbítás.

89
    Evra bal oldali beadása O. Chávez fejéről pattan végül szögletre, de a sarokrúgásból nem alakul ki veszély.

88
    Mavuba gurított hátra Benzema-nak, aki tovább akart passzolni, de a védők ezt már lefülelték.

87
    Három perccel a vége előtt magabiztos francia vezetés. Didier Deschamps fiai most a századik VB gólra hajthatnak.

85
    Costly szerzett labdát Varane mellett, majd elesett a 16-oson belül, mehet tovább.

85
    A szöglet után Giroud egyszerre két hondurasit talál el könyökkel, az egyiket ápolni is kell.

84
    Debuchy jobb oldali beadását Ó. Garcia rúgja szögletre az érkező Benzema elől.

82
    Francia szabadrúgás a vendég térfél közepéről. Matuidi-t rúgta fel Garrido, amiért sárgát is kapott.

80
    Giroud esik el O. Chávez, a játékvezető szerint nem történt szabálytalanság.

79
    Valladares-ig kerül hátra a labda, ő hozhatja ki.

78
    A franciák is kihasználják harmadik cseréjüket, Valbuena le, Giroud be.

76
    A hetedik szögletet rúghatta a francia válogatott, de az előzővel ellentétben ebből nem lett veszély.

Benzema a legaktívabb a franciáknál, eddig hétszer lőtt kapura, ebből három alkalommal gól született. Igaz, a második Valladares segítségével került a gólvonalon túlra.