Kamerun – Horvátország_dup 0:4 (vége) | Kolumbie – Elefántcsontpart_dup 2:1 (vége) | Uruguay – Anglia 2:1 (vége)

Sárga lapok: 0:2 (20:02:18)

Nagyszerű mérkőzés volt, az első félidőben csak a gólok hiányoztak, aminek a pontatlanság volt az oka mindkét csapat részéről. Az első félidőben az afrikaiak játszottak fölényben, a második játékrész elejétől már Kolumbia játszott aktívabban és veszélyesebben, ennek meg is lett az eredménye, két gól formájában.

Gervinho szépített egy parádés góllal, után Elefántcsontpart rohamozott, kisebb helyzetekig eljutottak, egyenlíteniük nem sikerült.

Ezzel Kolumbia hat ponttal áll a csoport élén a három pontos Elefántcsontpart előtt, a másik két csapat, Görögország és Japán "nulláról indul" a holnapi mérkőzésükön.

90+4
    Felívelt labda Drogba felé, aki meglöki Yepest, szabadrúgás kifelé.

90+4
    Gervinho vezeti a védőkre a labdát, majd elpasszolja.

90+3
    Aurier ível át jobbról, lemarad róla Kalou!

90+3
    Drogba lép ki a jobbösszekötő helyén, Ospina előzi meg becsúszva a 16-os előterében!

90+2
    Drogba fejel le egy labdát a 16-os vonalánál a társaknak, Ospina a végállomás.

90+1
    Cuadradót vádolják színészkedéssel, kisebb csetepaté alakul ki ebből.

90
    4 perc a ráadás.

90
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Tioté (Elefántcsontpart), Cuadradót buktatta.

90
    Quintero a vonal mellől, 40 méterről emel kapura, üggyel-bajjal tud csak védeni Barry

89
    Yaya Touré íveli át a szabadrúgást a túloldalra, nem veszélyes ez sem.

88
    Arias rúgja fel Aurier-t, szabadrúgás jobbról, közel a 16-oshoz.

88
    Nagy erőkel támad az afrikai csapat, vajon tudnak egyenlíteni? Nem lenne igazságtalanság.