Dánia – Norvégia 29:18 (vége) | Magyarország_dup – Románia 26:30 (vége)
Magyarország_dup
26:30 (15:17)
Románia
vasárnap 22.06.2014, 11:00 • Balatonboglár, Urányi János Sport és Szabadidő Központ • Négy Nemzet Torna

Négy Nemzet Tornája – A végeredmény:
    1. Dánia – 6 pont
    2. Magyarország – 2 pont (+2)
    3. Románia – 2 pont (+1)
    4. Norvégia – 2 pont (-3)

(Zárójelben az egyenlő pontszámmal végzett csapatok egymás elleni gólkülönbsége.) (16:52:43)

A második félidőben ott folytatták a felek, ahol az elsőben abbahagyták, annyi különbséggel, hogy fokozatosan vált egyre paprikásabbá a hangulat. Nemzeti együttesünk a felvonás elején egygólosra faragta hátrányát, azonban a folytatásban a mieink tizenhárom percig nem találtak be, a vendéggárda ezt kihasználva 17-18-ról 17-23-ra meglépett.

Mint arról korábban írtunk, a 44. percben kényszerű okok miatt kis időre félbeszakadt a mérkőzés, miután elszabadultak az indulatok. Történt ugyanis, hogy a piros lappal kiállított román játékost, Bianca Elena Tiront a válogatott másodedzője kikísérte a nyitott oldalsó bejáraton. Eközben a vendéggárda trénere felmutatta a középső ujját a lelátó azon részén helyet foglaló magyar szimpatizánsok felé, amire az egyik hazai szurkoló leugrott a nézőtérről, kezdetét vette a lökdösődés, ez pedig a csarnokon kívül folytatódott...

A néhány perces kényszerű szünet után ugyan válogatottunk tisztességgel ment előre, azonban a fent említett tizenhárom perc alatt összeszedett hatgólos hátrányból a lefújásig csak kettőt sikerült ledolgozni.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket, háromnapos balatonboglári közvetítésünk ezennel véget ért.

Óriás csatában, elképesztő küzdelemben maradt alul a magyar válogatott, melyet felállva tapsol a hazai közönség.

60
    Véget ért a mérkőzés. (26:30)

60
    Termány Rita jóvá tett valamennyit az előző hibájából, miután egy remekbe szabott lövésből szerezte meg a magyar válogatott utolsó gólját ezen a mérkőzésen. (26:30) (26:30)

60
    Walfisch Mercédesz rántotta le Maria Claudia Constantinescu-t, amiért kétperces kiállításban részesült. Majd szövegelés miatt Dana Andreea Pricopi is hasonló sorsra jutott. (25:30) (25:30)

59
    WALFISCH MERCÉDESZ szerzett labdát, majd végigrohant vele a pályán és hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba! (25:30) (25:30)

59
    Hiba a románok támadásában, majd a magyar akcióban is, így a vége előtt 01:15-el ismét akcióba lendülhetnek a vendégek. (24:30) (24:30)

59
    Az utolsó két perc következik. (24:30) (24:30)

58
    Termány Rita adta el a saját térfelén a labdát, melyet GABRIELA PERIANU kaparintott meg, majd a kapuig robogott és kilőtte a jobb alsó sarkot. (24:30) (24:30)

57
    A gyorsan kivitelezett magyar támadás végén önmaga második, nemzeti együttesünk huszonnegyedik gólját jegyezte WALFISCH MERCÉDESZ. (24:29) (24:29)

57
    CAMELIA ANDREEA CARABULEA beállóból jegyezte az újabb vendégtalálatot. (23:29) (23:29)

56
    Folytatódik az igen paprikás hangulatú összecsapás. (23:28) (23:28)

56
    Bogdan Macovei kikérte utolsó idejét. (23:28) (23:28)

56
    Magyar labdacsenés után indulhatott a hazai akció, melynek végén DOMBI LUCA volt eredményes. Öt gól a hátrány, alig öt perccel a vége előtt. (23:28) (23:28)

Bartha Gergely Sámuel

Vörös Sándor

Magyarország_dup: (1) Ferenczi Annamária, (12) Szemerey Zsófi, (16) Bíró Blanka – (3) Májer Krisztina, (4) Hajtai Vanessza, (5) Sirián Alexa Szederke, (6) Virág Noémi, (8) Kurucz Ivett, (9) Szekerczés Luca, (10) Bárány Krisztina, (11) Korsós Dorina, (13) Dombi Luca, (14) Mészáros Rea Réka, (15) Walfisch Mercédesz, (17) Gyimesi Kitti, (18) Termány Rita, (22) Lukács Viktória, (23) Tóth Gabriella

Szövetségi edző: Hajdu János

Románia: (1) Ana-Maria Inculet, (12) Elena Serban, (16) Denisa-Stefania Dedu – (2) Ana-Maria Tanasie, (3) Bianca Elena Tiron, (4) Madalina Zamfirescu, (5) Gabriela Perianu, (6) Marina Eliza Cicic, (7) Camelia Andreea Carabulea, (8) Maria Claudia Constantinescu, (9) Dana Andreea Pricopi, (10) Laura Petruta Popa, (13) Nicoleta Safta, (14) Andreea Elisa Chiricuta, (15) Roxana Cirjan, (17) Lorena Ostase

Szövetségi edző: Bogdan Macovei

Játékvezetők: Buza Bence, Cseszregi Bence