Japán – Kolumbie 1:4 (vége) | Görögország_dup – Elefántcsontpart_dup 2:1 (vége) | Nigéria – Argentína 2:3 (vége)
Bosznia-Hercegovina – Irán 3:1 (vége) | Honduras – Svájc 0:3 (vége) | Ecuador – Franciaország 0:0 (vége)

Sárga lap: 2:0 (20:43:15)

Megérdemelten nyertek az argentinok ezen a mérkőzésen, és mivel a velünk egy időben zajló találkozón Bosznia 3:1-re legyőzte Iránt, ezért Nigéria a második helyen továbbjutó csapat.

Érdekes elosztásban esett az öt gól, rögtön a meccs elején szereztek egyet-egyet a csapatok, majd az első félidő hosszabbításában Messi megszerezte a vezetést a dél-amerikaiaknak.

Ám az afrikai csapat egyenlíteni tudott a második játékrész elején, amire gyorsan válaszoltak az argentinok, utána már sok izgalom nem volt, akadtak helyzetek itt is, ott is, de nem törték össze magukat a csapatok, tisztában voltak a másik találkozó eredményével is, ezen nem kell csodálkozni.

90+4
    Passzolgatnak az argentinok az utolsó percben.

90+3
    Omeruót rúgja meg Biglia, Di Maria hiába emel kapura a félpályáról, szabadrúgás jön.

90+3
    Ismét az argentinoknál a labda, de helyzetek nincsenek most a hosszabbításban.

90+1
    Higuain helyére Biglia érkezik.

90
    4 perc a ráadás.

90
    Mascherano lő 20 méterről, Enyeama védi a kapu közepére tartó labdát.

89
    Higuain viszi el a kapus mellett a labdát, de kisodródik, oda a lehetőség.

88
    Jobbról jön a szöglet, Emenike veszi le a rövid saroknál, de szerelik a védők.

87
    Ambrose csinál egy lövőcselt a jobb szélen, rálövi a labdát, de szögletre pattan egy lábról.

86
    Higuain indításával Di Maria lép ki a balösszekötő helyén, ellövi éles szögből, Enyeama öklözi ki a labdát!

85
    Emenike váratlan lövése kerüli el a jobb sarkot méterekkel.

84
    Az utóbbi percekben az afrikaiak birtokolják a labdát, de komoly helyzetbe csak Musa tudott kerülni.

83
    Musa ível át balról, Emenike nem éri el a túloldalon, kirúgás jön.

82
    Kis szöglet után lapos beadás jobbról, elvétik a védők, de Mascherano tisztázni tud.