Budapest Honvéd FC – Dunaújváros 3:0 (vége) | Fehérvár – Lombard Pápa FC 3:0 (vége) | Pécsi MFC – MTK Budapest FC 0:4 (vége)
Szombathelyi Haladás – Újpest FC 0:1 (vége)
Pécsi MFC
0:4 (0:0)
MTK Budapest FC
szombat 26.07.2014, 18:30 • PMFC Stadion, Pécs • OTP Bank Liga

A mérkőzés után a vezetőedzők értékelték a mérkőzést:

Véber György:
    Nem ezt vártam eredményileg, de ezzel nem mondok újdonságot. Az első félidőben kiegyenlített volt a csata, aztán a második játékrészben jól kezdtünk, majd a bekapott gól megváltoztatta a mérkőzést. Nagyon szétestünk a végére, a játék képe alapján talán a vereséget sem érdemeltük meg.
    Nem szabad összeesnünk, folytatni kell a megkezdett munkát, nem szabad sopánkodni. Remélem a második félidő elején mutatott játékunkat tudjuk nyújtani majd a továbbiakban.
    Borzasztó rossz érzés így debütálni!
    A héten még bővül a keret, Eke Uzoma és Andrej Causic is a rendelkezésemre fog állni. Rövid hét elé nézünk, pénteken már újra bajnokit játszunk!

Garami József:
    Jó darabig egálos mérkőzés volt, de nekünk sikerült kihasználni a helyzeteiket. A második félidő közepétől több lehetőségünk volt, ezeket végül sikerült is kihasználni. Nagyon fontos a jó szezonkezdés, ennek örülünk!
    A Pécsben most is jól játszottak a fiatalok, de a végén mi rutinos játékkal megnyertük a mérkőzést. (20:30:41)

Az MTK kiütötte a végére az elfáradó PMFC-t!
    Hiába voltak jobbak 60 percig a hazaiak, az MTK-nak volt ma szerencséje, a kitámadó Pécs ellen pedig könnyedén hármat tudott még szerezni. Amit a legutóbbi találkozóján a PMFC berúgott, azt visszakapta ma az MTK, de egy döntetlen ma igazságosabb lehetett volna!

A játékvezetők a hivatalos jelentésben Horváth Zsoltnak adják az első gólt nem Romicsnak-öngólként, mert ők a rúgó játékost veszik figyelembe. Viszont Romics olyan szerencsétlenül kapott a labdába, ha ő nincs, akkor Gőcze védeni tudott volna.

90+3

90+3
    Az MTK gólt szerzett!
    KANTA JÓZSEF mesterien csavarta a bal alsóba a labdát, Gőcze nem ért oda!

90+2
    Csere a MTK-nál: lemegy Poór, bejön Kelemen.

90+2
    Balogh kapott sárga lapot lerántásért.

90+2
    Szabadrúgás a vendégeknek a tizenhatos jobb sarkától.

90+1
    Wittrédi birkózott a védőkkel, de kivágták előle a labdát.

90
    Ezzel el is dőlt a mérkőzés, a hosszabbítás két perc lesz.

89
    Egy gyors kontra végén három az egy ellen vitte az MTK a pécsiekre a labdát, majd FRANK RICHÁRD jobbról, 14 méterről kilőtte a hosszú sarkot!

88
    Franknak lett hosszú egy indítás, Gőczénél a labda.

87
    Wittrédi buktatja Thiamot, szabadrúgás a vendégeknek a térfelük közepéről.

86
    Közben egy kis foci is van még a pályán, a Pécs az utolsó erejét bevetve igyekszik támadni.

85
    A szurkolók jelezték a játékvezetőnek, hogy a tévedései miatt kilátásba helyezik a szidalmazását!

84
    A játékvezető a stadionban elhangzott rasszista bekiabálások miatt kilátásba helyezte a mérkőzés félbeszakítását.