KTE-Phoenix Mecano – Ferencvárosi Torna Club 1:3 (vége) | Diósgyőri VTK – Puskás Akadémia FC 2:1 (vége) | Paksi FC – Győr 2:0 (vége)
KTE-Phoenix Mecano
1:3 (0:1)
Ferencvárosi Torna Club
vasárnap 27.07.2014, 16:30 • Széktói Stadion, Kecskemét • OTP Bank Liga

Edzői nyilatkozatok:

Thomas Doll, az FTC vezetőedzője:
    - Örülünk, hogy győztünk, Kecskeméten ez mindig nehéz. Úgy gondolom, hogy az első 25 percben jó focit játszottunk, ám sajnos utána nem tudtuk növelni az előnyünket a labdavesztéseinknek köszönhetően. A KTE veszélyes volt a kontráknál, sok labdát adtunk el a félpályán. A 75. percig nem tudtunk ritmusba jönni, ezt követően behoztuk Lauthot, így a játékot az ellenfél térfelére tudtuk helyezni. Nem megérdemelt a győzelmünk összefoglalva, a fiúk a Rijeka elleni meccs miatt kicsit fáradtak voltak, de nagyon örülök, hogy 3 ponttal tudtuk kezdeni a bajnokságot.

Bekő Balázs, a KTE vezetőedzője:
    - Egyetértek a kollégámmal, az első félidőben dominálta a mérkőzést az FTC. Nem ütköztünk, nem harcoltunk, ezek hiányoztak a játékunkból, így megérdemelt volt a Fradi előnye. A második félidőben más arcát mutatta a csapat, benne volt a meccsben hogy bármerre eldőlhet, sajnos a második FTC gólt követően futottunk az eredmény után, a harmadik gólnál pedig már kitámadtunk, a kulcsmomentumokból nem jöttünk ki jól. Gratulálok az ellenfélnek. (19:32:54)

Győzelemmel kezdi a 2014-2015-ös idényt a Ferencváros csapata. Az FTC összességében jobb volt ellenfelénél, ám a második félidőben voltak pillanatai a hazaiaknak is, de a 75. perc környékétől elfáradt a KTE, a Fradi pedig így bedarálta ellenfelét.

90+1
    Pavlovics rúg oda Gréczinek, második sárgával kiáll a védő! Buta szabálytalanság.

90+1
    Lauth próbálja indítani Bödét a jobbon, de hosszú a passz.

90
    Két perc a hosszabbítás.

90
    Dibusz elvégzi a kirúgást, de pontatlan az előreívelés.

89
    Balázs Zsolt tartózkodott lesen.

89
    Sarokrúgás a jobb oldalról.

88
    Lauth kapja meg középen, de elügyetlenkedi a lehetőséget a csereként beállt játékos.

88
    Lágyan belöbböli a labdát a védő, szöglet lesz.

87
    Közben veszélyes helyről végezhet el pontrúgást Mateos.

87
    Megszólal a "Mi vagyunk a Ferencváros" rigmus a vendégszektorban.

85
    A Fradi gólt szerzett!

Eldőlt! A végig jól teljesítő Karan elesik, így BÖDE DÁNIEL könnyen begyalogol a labdával, és kilövi a bal alsót. 1-3!

84
    Novák Csanád kap nagyot a balon, megérdemelt a sárga Pavlovicsnak.

83
    Lauth emeli át Tujvelt, de már Karan ellen szabálytalanok voltak a vendégek.

82
    Két légiós váltja egymást, Somalia le, Nalepa be.

80
    Somalia egyéni akciója elhal a jobb szélen.

80
    Vajon maradt annyi a KTE-ben, hogy újra egyenlítsen, vagy belefáradt a folyamatos eredmény utáni futásba a hazai csapat?

Szeitz Gergő

Gólok: 62. Kitl – 25. Böde, 76. Böde, 85. Böde

Lapok:   15. Pavicsevics (KTE), 78. Polyák (KTE) – 84. Pavlovics (FTC)   90+1. Pavlovics (FTC)

KTE-Phoenix Mecano: Tujvel – Botka, Karan, Varga, Polyák – Patvaros, Eninful – Bebeto (Gréczi 46'), Szavics (Balázs 63'), Kitl – Pavicsevics (Novák 46')
    Cserék: Németh (k), Gyagya, Balázs, Novák, Tölgyesi, Farkas, Gréczi.

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Pavlovics, Mateos, Bönig – Gyömbér – Somalia (Nalepa 82'), Gera (Lauth 63'), Kukuruzovics (Nagy D. 69'), Busai – Böde.
    Cserék: Jova (k), Lauth, Nagy D., Nalepa, Csukics, Bosnjak, Ugrai.

Játékvezetők: Iványi Zoltán (Medovarszki János, Búzás Balázs)