FC Dnipro Dnipropetrovsk – Hajduk 2:1 (vége) | UMF Stjarnan – Internazionale 0:3 (vége)
FC Dnipro Dnipropetrovsk
2:1 (0:0)
HNK Hajduk Split
szerda 20.08.2014, 18:00 • Dnipro Stadium, Dnipropetrovsk • Európa liga

Az első félidőt végigtámadta a Dnipropetrovsk, de nem született gól. A fordulás után egy kiváló helyzetfelismerés és egy védelmi hiba után a Split szerzett vezetést váratlanul.

Igyekezett még magasabb sebességbe kapcsolni az ukrán gárda és nagyon gyorsan egyenlíteni is tudott. Továbbra is dolgoztak ki helyzeteket a csapatok, a Dnipro többet, de már nem volt átütő a fölénye. Kalinic kapus elképesztően sok ziccert hárított, a meccs hőse a horvát kapus.

De az utolsó előtti percben tehetetlen volt, mert a kapussal azonos nevű támadó középpályás, Kalinic másodszor is bevette a kapuját, így végül előnnyel utazhat Splitbe jövő héten a Dnipropetrovsk. Megérdemelt a győzelmük, de a párharc még nem dőlt el.

Dnipropetrovsk – Hajduk Split: 2-1!
    ---- (19:51:20)

90+4

90+3
    Caktas ellen ítélnek elől támadásban, ezzel le is peregnek a még hátralevő másodpercek.

90+3
    A szabadrúgás teljesen veszélytelen, Kalinic ölébe ívelte a labdát Rotan.

90+2
    Három perc a ráadás, megy előre a Dnipro, Mezga viszont felvágja ellenfelét, kisebb csoda, hogy nem villant a sárga lap.

90+1
    Zozulya kis szöglete után igen veszélyes beadás, majd fejes Milovictól, ám Boyko jól reagált és megfogta a bal alsóba tartó fejest.

90+1
    Vlasic lövését blokkolják, de sarokrúgás következik a horvátoknak.

90
    Megkezdődött az utolsó perc. Ez az eredmény a mutatott játék alapján már inkább a Dnipronak kedvez, de jövő héten a visszavágón legalább ennyire jól kell játszaniuk és gólt kell szerezniük a Split otthonában.
    Jevhen SHAKHOV - 2 : 1

89
    A Dnipropetrovsk gólt szerzett!
    A sors iróniája, hogy Kalinic kapuson végül is NIKOLA KALINIC fogott ki! A jobb oldali beadásra tökéletes ütemben érkezett Kalinic középen 7 méteren és védhetetlen fejesgóllal végül úgy tűnik, győzelemhez segíti az ukrán gárdát! 2-1!

89
    Nem lehet mondani az ukrán csapatnál, hogy ne tennének meg mindent a sikerért, még van is néhány perc, de Kalinic ma ellenállhatatlan.

88
    Bartulovic szabadrúgását bent 6 méteren sikeresen megcsúsztatta Leo Matos, de Kalinic szokás szerint hatalmas bravúrral kiszedte a labdát a jobb felsőből!

87
    Dnipro támadás, veszélyes helyről szabadrúgás, Leo Matos ellen faultoltak a jobb oldalon az ötössel egy magasságban.

86
    Mazuch vágja fel Milevskiyt.

85
    Szerencsére folytatni tudja Mezga, már támadna is a Split, de a felezőnél lekapcsolják a hazaiak, majd gyorsan el is adják. Továbbra is kapkodás.

84
    Kicsit leült a meccs sajnos az utóbbi percekben, Shakhov faultolja Mezgát, egy ideig lent is marad a vendégek játékosa.

83
    Kicsit csapkodó most a játék, sok a bosszantó technikai hiba, de az iram még mindig elfogadható.

82
    Ha marad a döntetlen, akkor Kalinicből nemzeti hős lesz Horvátországban, mert lehetetlen helyzetekben is hárítani tudott többször is a mai napon.

81
    Egy lecsorgó labda okozott nagy izgalmakat, Zozulyának fejelték vissza a Dnipro támadói, aki kapura tette 8 méterről, kissé balról, Kalinic azonban leért a sarokba és szögletre tudott menteni!

Gólok: 50. Kalinic, 89. Kalinic – 47. Susic

Lapok:   41. Kravchenko (DNP) – 70. Maglica (HSP)

FC Dnipro Dnipropetrovsk: Boyko – Mazuch, Strinic, Douglas, Fedetskiy (Leo Matos 72') – Kravchenko, Bruno Gama (Shakhov 60')– Rotan (C), Kalinic – Seleznyov (Bartulovic 79'), Zozulya
    Cserék: Lastuvka – Luchkevych, Leo Matos, Cheberyachko, Bartulovic, Shakhov, Politylo

HNK Hajduk Split: Kalinic – Milic, Milovic, Vrsajevic, Maloca (C) – Andjelkovic (Mezga 72'), Caktas, Susic, Maglica (Milevskiy 78') – Gotal (Vlasic 46') – Kouassi
    Cserék: Tomic – Mikanovic, Jozinovic, Nizic, Vlasic, Mezga, Milevskiy

Játékvezetők: Aleksei Kulbakov (BLR) – Dmitri Zhuk (BLR), Andrei Getikov (BLR)