Lokomotiv Moszkva – Apollon Limassol 1:4 (vége) | Omonia – Dinamo Moszkva 1:2 (vége) | Metalist Harkov – KS Ruch Chorzów 1:0 (hosszabbítás vége)
Neftchi – Partizan Bělehrad 1:2 (vége) | FK Krasznodar – Real Sociedad 3:0 (vége) | PAOK – FC Zimbru Chişinău 4:0 (vége)
AFC Astra Giurgiu – Olympique Lyon 0:1 (vége) | Hajduk – FC Dnipro Dnipropetrovsk 0:0 (vége) | Soligorsk – PSV Eindhoven 0:2 (vége)
FK Rostov – Trabzonspor 0:0 (vége) | Sheriff – Rijeka 0:3 (vége) | FC Twente – Qarabag 1:1 (vége)
Maccabi Tel Aviv F.C. – Asteras 3:1 (vége) | Feyenoord Rotterdam – FC Zorya Luhansk 4:3 (vége) | FC Midtjylland – Panathinaikos FC 1:2 (vége)
Rapid – HJK 3:3 (vége) | AS Saint-Étienne – Kardemir DÇ Karabükspor 1:0 (4:3 bűnt. vége) | Debreceni VSC – BSC Young Boys 0:0 (vége)
AC Sparta Praha – PEC Zwolle 3:1 (vége) | Zürich – FC Spartak Trnava 1:1 (vége) | Internazionale – UMF Stjarnan 6:0 (vége)
Villarreal – Astana 4:0 (vége) | Tottenham Hotspur – AEL Limassol 3:0 (vége) | CD Nacional Funchal – Dinamo Minszk 2:3 (vége)
Hull City – KSC Lokeren 2:1 (vége) | Borussia M'gladbach – FK Sarajevo 7:0 (vége) | Legia – Aktobe 2:0 (vége)
Din. Zagreb – Petrolul 2:1 (vége) | Club Brugge KV – Grasshopper 1:0 (vége) | Rio Ave FC – Elfsborg 1:0 (vége)
hosszabbítás vége
Metalist Harkov
1:0 (0:0)
KS Ruch Chorzów
csütörtök 28.08.2014, 18:00 • NSK Olimpiyskyi, Kijev • Európa liga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:34:57)

Hosszabbításban harcolta ki végül az Európa Liga csoportkörébe jutást Kijevben az ukrán Metalist csapata a lengyel Ruch Chorzówval szemben. A rendes játékidőben is komoly fölényben futballoztak a hazaiak, de igazán nagy helyzeteket nem tudtak kialakítani a kapura szinte teljesen veszélytelen vendégcsapattal szemben. A hosszabbítás első felének legvégén aztán Kaminski hibája és szabálytalansága kiállítást, valamint büntetőt ért, s Cleiton Xavier találata után már nem volt kérdés, hogy továbblépnek-e a hazaiak az emberhátrányba került ellenfelükkel szemben.

120+1

120+1
    Starzynski szabadrúgása veszélytelen, mentenek a hazai védők.

120
    Radchenko lépett oda Wlodykának, szabadrúgással jöhet a Ruch.

120
    A legvégén Homenyuk közeli lövése csak kevéssel kerüli el Lech kapuját!

118
    A szabadrúgást követően Villagra távoli lövése kerüli el Lech kapuját.

117
    Wlodyka lépett oda Edmarnak, hazai szabadrúgás következhet.

116
    Babiarz sarokrúgása azonban veszélytelen, mentenek a hazai védők.

115
    Aztán hirtelen támad, de előbb Kuswik, majd a kipattanóból Starzynski lövését védi bravúrral Shust, szögletet rúghatnak a vendégek!

114
    Komoly fölényben futballoznak továbbra is a hazaiak, a lengyeleknek jelenleg nincs esélyük az egyenlítés kiharcolására.

112
    Starzynski végezhette el a szabadrúgást, de veszélyes helyzet nem alakult ki belőle.

111
    Cleiton Xavier szabálytalan Starzynskivel szemben, szabadrúgás a vendégek javára.

110
    Tíz perc maradt a hosszabbításból, a lengyeleknek mindenképpen gólt kellene lőniük, de egyelőre megközelíteni sem igen tudják Shust kapuját.

109
    Wlodyka szabálytalan támadásban Pshenychnykhhel szemben, szabadrúgás kifelé.

107
    A hazaiak láthatóan tisztában vannak vele, hogy egy újabb gól végleg eldöntene mindent, de Kulakov távoli lövése levágódik a blokkoló lábakról.