Szeged KKSE – Győr 16:38 (vége) | Ipress Center-Vác – Fehérvár 19:24 (vége)
Ipress Center-Vác
19:24 (12:12)
Fehérvár KC
vasárnap 14.09.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Az eredmény is önmagáért beszél, de a részletekben még több olyan dolog van, amire a Vác nem lehet büszke. Valóban sok a sérült a váci csapatban és még jó ideig így is lesz ez. De a lőtt gólok száma ismét nem éri el a húszat, a második félidőben mindössze 7x sikerült a hálóba találniuk hazai pályán, a Fehérvár ezt remekül használta ki.

A Vác számára azért is lehet fájó a vereség, mert a Fehérvár egyáltalán nem játszott jól a mai napon, de a hazaiak jócskán alul tudták múlni a fejér megyei együttest. Egyszerűen nincs góllövője a Vácnak, Sterjovát, aki veszélyes lehetne, kiválóan kapcsolta ki egész meccsen szoros emberfogással, vagy kiugráló védekezéssel a Fehérvár KC.

Teljesen megérdemelten hozta el a két pontot a Fehérvár Vácról, így a hazaiak számára a felsőház elérhetetlenül távolinak tűnik, de főleg a mutatott játék alapján.

Emberelőnyben semmit sem tudtak kezdeni, de még kettős emberelőnyben is csak szökőévenként talál be az Ipress-Center Vác gárdája. Minden lehetőség adva volt, a kemény fehérvári védekezést a játékvezetők rendre megtorolták (nem mondom, hogy lejtett a hazai pálya, de érzésem szerint nem panaszkodhatnak a hazaiak, mivel többet tévedtek a bírók a Vác javára, mint kárára), ennek ellenére a Vácnak mintha nem is lenne emberelőnyös figurája. Ha van, akkor is rendkívül rosszul játsszák meg.

Rengeteget kell javulnia a hazai csapatnak (a vendégeknek is!) ha előrébb akarnak kerülni, mert ez egyelőre rettentően kevés. Még hetekig nem fog visszatérni Hornyák, Drávai és Tóth, valamit ebből kell kihozniuk.
    Gratulálunk a Fehérvárnak a mai, teljesen megérdemelt győzelméhez!

Ipress Center – Vác – Fehérvár KC: 19-24!
    ---- (19:32:47)

60
    Mérkőzés vége. (19:24)

60
    Sterjova adja el még a végén. Mayer azonban nem tudja góllal befejezni, mert Bíró kivédi a 100%-os ziccert az utolsó másodpercben. (19:24) (19:24)

60
    59:21-nél időt kér Konkoly Csaba. Nem oszt, nem szoroz. (19:24) (19:24)

60
    ISITATE egy sikeres blokkolás után befejezi a lerohanást. Az eddigi legnagyobb különbség állt be ezzel. (19:24) (19:24)

60
    Az utolsó perc pereg már. (19:23) (19:23)

59
    Váci támadás 5 az 5 ellen. (19:23) (19:23)

59
    Csáki emelése a felső lécen pattan meg a jobb szélről. (19:23) (19:23)

59
    Farkas jól láthatóan visszahúzta Herr mezét, így 2 perces kiállítás és már nincs passzív. (19:23) (19:23)

59
    Passzívnál a Fehérvár. (19:23) (19:23)

58
    Csáki maradt lent, Szondival ütközött, itt viszont szó sem volt szándékosságról. Ápolás nélkül tudja folytatni. (19:23) (19:23)

58
    ERTL ejti át a jobb szélről Kiss Évát. Kiss beleért, de becsorgott a laszti. (19:23) (19:23)

58
    Sterjovát lökte meg a levegőben két kézzel Mayer, kettő perces kiállítás a jutalma. (18:23) (18:23)

57
    Könnyen jönnek a fehérvári gólok, MAYER Szabina ismét beállóból talál be, most már matematikailag is eldönti a győzelem sorsát. (18:23) (18:23)

57
    Nagy harc árán STERJOVA játszotta magát tisztára, betörése ismét sikerrel jár. (18:22) (18:22)

56
    Hajduch rángatta meg Dakos mezét, veszélyezteti az újabb kiállítását. (17:22) (17:22)

56
    4,5 perc a hátralevő idő, a Fehérvár ellenfele már csak saját maga. (17:22) (17:22)

56
    Fülöp kezéről MAYER kezébe pattan a labda, aki balra sodródva a kapufa segítségével ejti át Bírót. (17:22) (17:22)

55
    STERJOVÁT egy pillanatra hagyták egyedül, máris betör bal kettőben és gólt szerez. (17:21) (17:21)

Ipress Center-Vác: Balog J., Bíró B. – Hámori, Farkas, Bató, Pelczéder, Sterjova, Hansághy, Ertl, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Katona, Virág, Helembai
    Fehérvár KC: Kiss É., Savko, Szendrey – Májer, Hrabovszki, Lackovic, Tanabe, Csáki, Horváth B., Bogosavljevic, Becséri, Hajduch, Isitate, Herr A., Mayer, Kazai

Játékvezetők: Horváth Péter, Marton Balázs