Ajka – Soroksár 2:1 (vége) | Puskás Akadémia FC – Debreceni VSC 0:2 (vége) | Salgótarjáni BTC-Puebla – Békéscsaba 1:3 (vége)
ESMTK – Ferencvárosi Torna Club 0:3 (vége) | Kisvárda – Nyíregyháza 3:2 (vége) | Újpest FC – Szombathelyi Haladás 2:0 (vége)
Gyirmót – Kaposvári Rákóczi FC 1:0 (vége)
Újpest FC
2:0 (1:0)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
szerda 24.09.2014, 17:00 • Szusza Ferenc Stadion, Budapest • Magyar Kupa

A második félidőre felélénkült a Haladás támadójátéka, de egy-két próbálkozáson kívül többre nem futotta ma a vendégektől. Az Újpest a mérkőzés hajrájára rákapcsolt még egy kicsit és ennek egy újabb gól lett az eredménye. Összességében megérdemelt tehát a lila-fehér továbbjutás, a Haladás pedig a hétvégén az NB I-ben vigasztalódhat. Köszönöm ma esti figyelmüket! (18:54:03)

90+3

90+2
    Gaál marad lent a félpályánál, de a szabadrúgás után rögtön felpattan.

90
    Három perc a hosszabbítás.

89
    Ismét Bardhi, most egy cselt mutat be a tizenhatos előterében, de újra mellé lő.

88
    Bardhi a jobb oldalról lőhetett, de mellé ment a kísérlete.

86
    Simon helyére M'boma áll be.

85
    Vasiljevic majdnem triplázott! Hat méterről fejel középre, de Gyurján kitolja a labdát!

84
    Balogh a bal oldalról lőhetett szabadon, de mellé szállt a labda.

83
    Az Újpest tartja a labdát a középpályán, de nekik már jó ez az eredmény.

82
    Nego és Simon szép összjátéka a jobb szélen, de Suljichoz már nem jut el a labda középen.

81
    Gyurján Bence kap sárga lapot.

80
    Vasiljevic középen passzolna Simonhoz, de a védők gyorsabbak voltak.

79
    Vasiljevic esik el a tizenhatoson belül, de a játékvezető továbbot int.

78
    Az Újpest gólt szerzett!
    Suljic fut el a jobb szélen, majd jó ütemben szökteti a tizenhatos jobb oldalán kilépő Negot, aki a középen üresen érkező DUSAN VASILJEVICHEZ passzol, a támadó pedig senkitől sem zavartatva a hálóba gurít, megszerezve ezzel második gólját!

77
    A tizenhatos előtt egy méterről jöhettek szabadrúgással a vendégek, de a lövés a kapu közepébe megy, ahol Dmitrovic útját állja a labdának.

77
    Litauszki kap sárga lapot.

76
    Bardhi a jobb szélről próbálja megjátszani Simont, de pontatlan az átadás.

75
    Balogh sarokrúgása veszélyesen csavarodik el a bal kapufa mellett.

Tibor Hortobágyi

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 22. Vasiljevic, 78. Vasiljevic

Lapok:   77. Litauszki (UTE) – 43. Devecseri (HAL), 81. Gyurján (HAL)

Újpest FC: Dmitrovic – Nego, Heris, Litauszki, Rojo – Nagy G., Simon, Balogh, Berat (Suljic 56') – Kosovic (Bardhi 56'), Vasiljevic. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic.
    Cserék: Balajcza (kapus), M'boma, Vadász, Forró, Bardhi, Tcveiba, Suljic

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Gyurján M. – Schimmer, Fehér, Devecseri, Katona – Kopúnek (Iszlai a szünetben), Szakály – Jagodics, Németh M. (Városi 72'), Gyurján B. – Zamostny (Gaál a szünetben). Vezetőedző: Artner Tamás
    Cserék: Mursits (kapus), Városi, Nagy O., Jancsó, Iszlai, Gaál, Farkas

Játékvezetők: Vad II István (Kispál Róbert, Viszokai László)