Szigetszentmiklós – BFC Siófok 1:1 (vége) | Soroksár – Békéscsaba 1:0 (vége) | Ajka – ZTE 2:2 (vége)
Szolnok – Szeged 2011 1:2 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Cegléd 0:0 (vége) | Gyirmót – Mezőkövesd Zsóry FC 2:2 (vége)
– Sopron 1:2 (vége)
FC Ajka
2:2 (0:1)
ZTE FC
szombat 15.11.2014, 13:00 • Városi Szabadidő- és Sportcentrum, Ajka • Merkantil Bank Liga

A 2. félidő 1. percében kiegyenlített az Ajka. Nem álltak le a hazaiak de a helyzetüket nem tudták értékesíteni. Aztán Asztalost kiállította a bíró, a szabadrúgásból pedig Szőllősi gólt szerzett. Nem adta fel az Ajka és mindent megtettek a gólért. A 83. percben 11-eshez jutottak, Kovács gergőt pedig kiállította a játékvezető. A büntetőt viszont Gunther fölé lőtte. A 94. percben a ZTE ordítot helyzetet hagyott ki és a kontrából kiegyenlített 2-szor is Ajka. (14:55:30)

90+4

90+4
    Az Ajka gólt szerzett!
    A ZTE hagyott ki hatalmas helyzetet Károly lövését Zámbó állította meg. Zámbó aztán előre vágta a labdát, a ZTE védők között pedig SZABÓ ZSOLT lépett ki és 14-ről Szappanos mellett bevágta a kapuba azt.

90+4
    Szöglettet végezhet el a ZTE.

90+3
    A zalaiak harcolnak i szabadrúgást a hazai térfélen.

90+2
    Szabó szabadrúgása magasan fölé szállt.

90+1
    4 perc lesz a hosszabbítás.

90+1
    major harcolt ki szabadrúgást 23 méterre a kaputól.

90
    Pákai passza lett hosszú Lattensteinnek.

89
    Zámbó lőtt kapura 18 méterről de a lövése célt tévesztett.

89
    Károly elől úgy mentett Pákai, hogy az Ajka jöhet kirúgással.

87
    Kocsis elleni szabálytalanságot lefújta a játékvezető.

87
    Bailo jön le, helyén Kocsis.

86
    A félpályáról jöhet szabadrúgással az Ajka.

85
    Gunther a 11-est keményen meglőtte de fölé ment.

83
    Kovács Gergő szabálytalankodott Majorral szemben a 16-oson belül, 11-es és 2. sárga után kiállította Kovácsot a játékvezető.

82
    Délczeg vitte el Pákai mellett de 15-ről leadott lövése fölé ment.

82
    Mihalecz passzát Fodor kapcsolta le.

81
    Simonfalvit gyötörte Kalász és Gunther, szabadrúgást kapott a ZTE.

Sz.Z.T.

Gólok: 46. Major, 90+4. Szabó – 28. Babati, 54. Szőllősi

Lapok:   59. Zámbó (FCA), 61. Major (FCA), 65. Varga (FCA), 68. Jánosa (FCA) – 45. Kovács G. (ZTE), 72. Károly (ZTE)   83. Kovács G. (ZTE)   52. Asztalos (FCA)

kimaradt büntető: 85. Gunther (FCA), kimaradt bünt.

FC Ajka: Jánosa – Köles, Asztalos, Pákai, Zámbó – Németh (Lattenstein 63.), Varga (Kalász 69.), Gunther – Szabó, Sowunmi (Mihalecz 80.), Major
    Vezetőedző: Kuntic Zoran

Cserék: Tulipán, Mihalecz, Lattenstein, Merk, Csordás, Horváth V., Kalász

ZTE FC: Szappanos – Króner, Kovács G., Fodor M., Farkas N. – Simonfalvi, Horváth A. – Bailo (Kocsis 87.), Szőllősi (Bíró 76.), Babati (Károly 71.) – Délczeg
    Vezetőedző: Lendvai Miklós

Cserék: Czirjék, Károly, Kocsis, Kovács Gy., Aranyos, Bíró, Szegleti

Játékvezetők: Zierkelbach Péter – Hofbauer Roland, Makkosné Petz Brigitta