Hollandia – Svédország 30:30 (vége) | Szerbia – Franciaország 16:27 (vége) | Horvátország – Németország 24:26 (vége)
Szlovákia – Montenegró 24:28 (vége)
Horvátország
24:26 (14:13)
Németország
szerda 10.12.2014, 20:15Európa-bajnokság

Meglepetés született a C csoportban, Horvátország a társrendező ország kiesett, nem lesz ott a középdöntőben.
    Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a második játékrészre a horvátok fordulhattak egygólos előnnyel. A második játékrészt a németek kezdték két gyors góllal, majd egészen az ötvenedik percig felváltva születtek a gólok. A hajrá a németeknek jött ki jobban, az 59. percben már hárommal vezettek.
    A horvátoknál Penezic ugyan elképesztő formában játszott, de egyedül kevés volt Németország legyőzéséhez.
    Köszönöm a figyelmet! (21:54:17)

60
    Mérkőzés vége. (24:26)

60
    A németek vezették a mérkőzés utolsó támadását, gól már nem született, de ezt ők bánják a legkevésbé. (24:26)

60
    Németország időt kért. (24:26)

60
    PENEZIC még vágott egyet, de már ő se különösebben örül neki. (24:26)

59
    Eldőlt! Susann MÜLLER küldte kapura, átlövésből volt eredményes. (23:26)

58
    A németek támadószabálytalanságot követtek el, Elez viszont ellépte. (23:25)

57
    A horvátok nem tudták góllal befejezni a támadást, a németek támadhatnak a három gólos előnyért. (23:25)

56
    MINEVSKAJA dobhatott büntetőt, Jelcic kis híján megfogta, de végül csak bevánszorgott a játékszer. (23:25)

PENEZIC viszi a hátán a horvátoknak, középről lőtte be. (23:24)

55
    Horvátország időt kért. (22:24)

55
    GESCHKE kapta a labdát bal szélen, belőtte Jelcic mellett. Ezzel a németek két góllal mennek. (22:24)

55
    Németország időt kért. (22:23)

54
    Mindkét oldalon kimaradt most egy-egy támadás. Wohlbold maradt lent, de úgy tűnik tudja folytatni a játékot. (22:23)

53
    Susann MÜLLER talált a horvát kapuba. Itt a végén már minden gólnak dupla jelentősége lehet. (22:23)

52
    PENEZIC fáradhatatlan, óriási gólt ragasztott Schülke kapujába. (22:22)

51
    A horvát támadás kimaradt, ugyanakkor Susann Müller is "csak" kapufáig jutott. (21:22)

50
    Susann MÜLLER ment fel, szépen előtte a horvát fal fölött a labdát. (21:22)

49
    Jelcic védett, de Maric lövése is kimaradt, Schülke is hárított. (21:21)

49
    GACE kapta a labdát jobb szélen, góljával egalizál a horvát válogatott. (21:21)

48
    MINEVSKAJA vállalta el ismét a németek büntetőjét, szépen eltette a kapus lába alatt. (20:21)

48
    Althaus kapott két percet, valószínűleg reklamálásért kényszerül pihenőre. (20:20)

48
    PENEZIC átlövésből megszerezte mai tizedik gólját. Az eredményjelző pedig döntetlent mutat. (20:20)

47
    ANNE MÜLLER kapott jó bejátszást, góljával német előny a pályán. (19:20)

46
    Penezic fölé lőtt, de a németek is hamar elrontották a támadást. (19:19)

45
    Belül védekezésért dobhatott büntetőt Németország, MINEVSKAJA kihasználta a lehetőséget. (19:19)

44
    Passzívnál már lőni kellett a horvátoknak, az előkészületlen lövés nem is okozott gondot a németeknek. (19:18)

43
    MINEVSKAJA jobbátlövőből pattintotta be a jobb sarokba. Egyik csapat sem tudja leszakítani magáról a másikat. (19:18)

42
    Zderic mutatott be bravúrt, BASIC találatával viszont már kettővel mennek a horvátok. (19:17)

41
    PENEZIC eresztett el egy bombát, a horvát sztárnak a második félidőben ez az első gólja. (18:17)

40
    Zderic jól zárta a szöget, Horvátország támadhat emberelőnyben a vezetésért. (17:17)

39
    Nadgornaja kapott két percet, emberelőnyben ezzel a horvátok. (17:17)

39
    JEZIC beállóban nagy nehezen összeszedte, majd a német védők szorításában is betalált. (17:17)

39
    Susann Müller találta meg pontosan a labdával GESCHKÉ-t, góljával vezet Németország. (16:17)

38
    Micijevic fölé bombázott, a németek támadhatnak. (16:16)

38
    Schülke védett egy átlövést, de a labda maradt a horvátoknál. Nagy a küzdelem a pályán. (16:16)

37
    Sokáig támadhattak a németek, végül Susann Müller lövését lábbal védte Zderic. (16:16)

36
    Német kapufa után Penezic fölé bombázott, a németek támadhatnak ismét. (16:16)

35
    BASIC talált be ismét a balátlövő pozíciójából, Schülke csak beleérni tudott. (16:16)

34
    Susann MÜLLER talpról engedte el, középről vágott nagy gólt. (15:16)

34
    BASIC összeszedett egy kipattanót, egyenlít a házigazda. (15:15)

33
    Althaus rángatta meg a horvát beállót, két percet kapott. Emberelőnyben támadhatnak a horvátok. (14:15)

33
    MINEVSKAJA emelkedett magasra, bevarrta. Ezzel német előny a pályán. (14:15)

32
    A horvátoknak passzívnál már lőni kellett, Penezic fölé durrantott. A németek a vezetésért támadhatnak. (14:14)

31
    WOHLBOLD kiszorított helyzetből is betalált, hamar egyenlítettek a németek. (14:14)

31
    Németország kezdte a második félidőt. (14:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:13)

Ahogy előzetesen várni lehetett, szoros és küzdelmes első félidőt láthattunk. Itt ha bármelyik csapat kikap, akkor már matematikailag sincs esélye a továbbjutásra, ennek megfelelően eléggé feszült a találkozó.
    Gyakorlatilag az első húsz percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, utána viszont a horvátok elléptek három góllal. Németország hullámvölgybe került, Anne Müllerék hosszú perceken keresztül képtelenek voltak a kapuba találni. A másik oldalon viszont Penezic szóra a gólokat, nagy napot fogott ki a horvátok sztárja.
    A németek a végén két gólt berámoltak, ezzel egy gólra zárkózva a horvátokhoz.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (14:13)

30
    A horvátok néhány másodperccel a vége előtt elkapkodták, illetve a lövést védte Schülke. Majd a német kapus azonnal indított, HUBER még éppen időben engedte el, ziccerből egy gólra hozta fel a németeket. (14:13)

30
    Horvátország időt kért. (14:12)

30
    ALTHAUS meglehetősen szabadon kapta a labdát beállóban, ziccerben magabiztosan értékesítette. (14:12)

29
    PENEZIC nagy napot fogott ki, sorozatban lövi a gólokat. Átlövésből varrta be. (14:11)

29
    Elez lövése kimaradt, a másik oldalon viszont NADGORNAJA bal kettőből bepattintotta. (13:11)

28
    Minevskaja lőtt, de nincs gól! Összeállt nagyon a horvátok védelme, illetve Zderic is jól véd. (13:10)

27
    Németország időt kért. (13:10)

27
    Jezic kiharcolta, PENEZIC biztosan értékesítette a horvátok büntetőjét. (13:10)

26
    Zderic védett egy lövést, a horvátok támadhatnak. Hosszú percek óta Németország nem talált a kapuba. (12:10)

25
    A házigazda most szépen megforgatta a német védelmet, végül bal kettőből ELEZ vágta a kapuba. (12:10)

24
    Rossz bejátszás a németektől, a horvátok támadhatnak. Feljavult jócskán a horvát védelem. (11:10)

23
    Naidzinavicius lőtte el, de már a játékvezetők visszafújták. Majd passzív miatt elveszítették a labdát a németek. Schülke viszont védett a másik oldalon. (11:10)

22
    A németek nem tudták góllal befejezni a támadást, másik oldalon viszont Schülke védett. Újra Németország támadhat. (11:10)

21
    MARIC kapta bal kettőben a labdát, góljával horvát előny a pályán. (11:10)

20
    MICIJEVIC használta ki az emberfórt, átlövésből volt eredményes. (10:10)

20
    Elez lövése lejött a blokkról, de a horvátok maradtak támadásban. (9:10)

19
    Anne Müller kapott két percet, emberelőnyben támadhatnak a horvátok. (9:10)

19
    Susann MÜLLER fejezte be góllal a németek támadását, átlövésből vágta be. (9:10)

18
    HORVAT nagy erővel középről nagy erővel bevarrta a bal felsőbe. Tapad egymásra a két csapat. (9:9)

18
    Most mindkét oldalon kimaradt egy-egy támadás, Horvátország támadhat. (8:9)

17
    HUBER kapta a labdát jobb szélen, szépen ejtette át Zdericen a labdát. (8:9)

16
    PENEZIC egyelőre tarthatatlan, ezúttal betörésből volt eredményes. (8:8)

15
    GESCHKE kapta a labdát szélen, nem hibázta el. (7:8)

15
    PENEZIC elkapta a fonalat, középről bombázott, labdája a bal sarokba csapódott. (7:7)

14
    Schülke védett egy szélről leadott lövést, de Zderic is védeni tudott a másik oldalon. Horvátország támadhat az egyenlítésért. (6:7)

13
    NAIDZINAVICIUS emelkedett magasra, megtalálta a rést a horvátok védelmén. (6:7)

12
    Tatari rosszul lépett, nagyon úgy tűnik, hogy nem tudja folytatni. Irányítót kell cserélni a horvátoknak. (6:6)

12
    Susann MÜLLER jött be támadásban, felment, átlövésből varrta be a győriek játékosa. (6:6)

11
    Most minkét oldalon védett a két kapus, a horvátok jobban sajnálhatják, mert emberelőnyben támadhattak. (6:5)

10
    PENEZIC nagy gólt ragasztott, középről engedte el a horvátok sztárja. (6:5)

9
    Müller Anne kapott két percet, emberelőnynem támadhatnak a horvátok. (5:5)

8
    ALTHAUS kapta a labdát a falban, szépen fordult le védőjéről. (5:5)

8
    Huber lőhette a németek büntetőjét, csak kapufáig jutott. (5:4)

7
    PENEZIC vállalta el a horvátok hétméteresét, biztosan értékesítette. (5:4)

7
    ALTHAUS egyenlített hamar, tapadnak egymásra a csapatok. (4:4)

6
    PENEZIC lőtte át a német falat. Egyelőre se a védelem, se a kapusok nem remekelnek. (4:3)

6
    HUBER lőtte könnyen el, egyelőre a találkozó nem a védekezésről szól. (3:3)

5
    HORVAT kapta a labdát jobb szélen, Schülke mellett el tudta lőni. (3:2)

5
    WOHLBOLD gyorsan egyenlített, egyelőre potyognak a gólok. (2:2)

4
    Hoppá! PENEZIC nagy gól ragasztott a német kapuba. Szépen lőtte el a blokk fölött a labdát. (2:1)

3
    A házigazda ellépte, NADGORNAJA viszont egalizált átlövésből. (1:1)

3
    Jó védés után ismét a horvátok támadhatnak. (1:0)

2
    MILANOVIC LITRE kapott jó bejátszást beállóban, onnan már könnyű dolga volt. (1:0)

2
    Kidobták a labdát a hazaiak, de a németek is hamar elrontották a támadást. (0:0)

1
    A horvátok kezdték a találkozót. (0:0)

1

Horvátország: Zderic, Jelcic – Tatari, Benko, Grubisic, Gace, Micijevic, Horvat, Elez, Penezic, Jezic, Zebic, Milanovic-Litre, Dzono, Maric, Basic

Németország: Schülke, Woltering – Zapf, Lang, Anne Müller, Lörper, Minevskaja, Naidzinavicius, Steinbach, Althaus, Nadgornaja, Huber, Geschke, Susann Müller, Wohlbold, Schulze

Játékvezetők: Florescu, Duta

A női kézilabda Európa-bajnokság történetében idén több szempontból is kerek évfordulót ünnepelhetünk. Egyrészt pont húsz évvel ezelőtt rendezték az első Eb-t, Magyarország pedig tíz év után Horvátországgal karöltve ismét rendező lehet.

A kontinensversenyen 16 ország válogatottja vesz részt, négy négyes csoportba osztva a csapatokat. A C csoportban Hollandia, Svédország, Németország és Horvátország harcol a pontokért, a továbbjutásért.

A csoport első meccsén a horvátok kétgólos vereséget szenvedtek Svédországtól, míg a németek meglepetésre a hollandoktól kaptak ki. Így a két pont nélküli csapat összecsapásán a vesztes fél könnyen lehet, hogy elbúcsúzhat a középdöntőtől. Pont ezért egy rendkívül kiélezett és szoros mérkőzésre számíthatunk. A németek talán egy hajszállal esélyesebbnek tűnnek, de egy jó napot kifogó Horvátország is bármire képes lehet.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik..

Németország: Schülke, Woltering – Zapf, Lang, Anne Müller , Lörper, Minevskaja, Naidzinavicius, Steinbach, Althaus, Nadgornaja, Huber, Geschke, Susann Müller, Wohlbold, Schulze