Oroszország_dup – Lengyelország_dup 26:29 (vége) | Románia – Ukrajna 23:22 (vége) | Magyarország_dup – Spanyolország 26:27 (vége)
Norvégia – Dánia 27:21 (vége)
Magyarország_dup
26:27 (13:13)
Spanyolország
csütörtök 11.12.2014, 20:30 • Győr, Audi Aréna • Európa-bajnokság

Hatalmas csatában, nagy izgalmak közepette veszítettük el ezt a mérkőzést, pedig volt esélyünk a győzelemre is. A 43. percben három góllal mentünk, ekkor kért időt a vendégek mestere, kijjebb jöttek védekezésben, mi elkezdtünk hibázni, ők pedig öt perc alatt megfordították ez eredményt.

Még a vége előtt öt perccel is tudtunk vezetni ennek ellenére, de utána már csak egy gólt tudtunk lőni, míg ők higgadtak maradtak végig, belőtték a helyzeteiket.

Így csoportmásodikként jutottunk tovább a középdöntőbe, és két pontot viszünk magunkkal, és szombaton a dánokkal találkozunk, az sem lesz könnyű meccs.

A mérkőzésen a magyar csapatból Kiss Éva és Tomori Zsuzsa emelhető ki, a spanyoloknál Martin játszott nagyot, de Chavez és Mangue is dicsérhető tőlük. (22:09:49)

60
    Mérkőzés vége. (26:27)

60
    Martin lő mellé, de vége is a meccsnek. (26:27)

60
    A spanyolok támadnak, ha esetleg labdát tudnánk szerezni... de ez a veszett fejsze nyele, kijövünk emberfogásra. (26:27)

60
    17 másodperccel a vége előtt időt kér Jorge Duenas. (26:27)

60
    Tomorinál fújnak támadó faultot, 35 másodperc van hátra... (26:27)

60
    Éppen egy percünk van... (26:27)

59
    Planéta lövését védi Navarro, de Pinedót kiállítják az esetnél. (26:27)

59
    Németh András időt kér másfél perccel a vége előtt. (26:27)

59
    MANGUE kap jó labdát, nyitva a fal előtt, belövi, vezetnek. (26:27)

59
    Herr véd egy újabb lövést, Tomori ejti ki a labdát a túloldalon... (26:26)

58
    Planétától elveszik a labdát, Herr bravúrral védi Egozkue ziccerét! (26:26)

57
    EGOZKUE kap jó labdát beállóban, egyenlít. (26:26)

57
    Egozkue lövését védi Herr bravúrral, marad ott a labda. (26:25)

56
    TRISCSUK a jobb felsőbe lő a büntetőből! (26:25)

56
    Szucsánszki tör be, beül védekeznek spanyolok, hetes! (25:25)

55
    MANGUE találja meg a rést a falon, egyenlít. (25:25)

55
    Kovacsics repül be a szélről, de Navarro véd a rövid saroknál. (25:24)

55
    Pena hét méterről lő a kapu fölé, mi támadunk. (25:24)

Magyarország_dup: (12) Herr, (16) Bíró, (21) Kiss – (5) Triscsuk, (7) Szucsánszki, (8) Kovacsics, (10) Bulath, (15) Klivinyi, (18) Szamoránsky, (22) Bognár-Bódi, (24) Mayer, (30) Planéta, (34) Mészáros, (44) Erdősi, (83) Kovacsicz, (87) Tomori

Szöv. kap.: Németh András

Spanyolország: (12) Navarro, (84) Temprano – (2) Lopez, (4) Martin, (5) Nunez, (7) Fernandez, (9) Mangue, (10) Aguilar, (14) Chavez, (17) Pinedo, (22) Escribano, (25) Pena, (27) Gonzalez, (30) Elorza, (35) Egozkue, (86) Cabral

Szöv. kap.: Jorge Duenas

Játékvezetők: Charlotte Bonaventura – Julie Bonaventura (franciák)

Nézőszám: 5.300