FC Dnipro Dnipropetrovsk – AS Saint-Étienne 1:0 (vége) | Qarabag – Internazionale 0:0 (vége) | Club Brugge KV – HJK 2:1 (vége)
FC København – Torino FC 1:5 (vége) | Partizan Bělehrad – Asteras 0:0 (vége) | Besiktas JK – Tottenham Hotspur 1:0 (vége)
Salzburg – AFC Astra Giurgiu 5:1 (vége) | Din. Zagreb – Celtic Glasgow 4:3 (vége) | PSV Eindhoven – Dinamo Moszkva 0:1 (vége)
Panathinaikos FC – Estoril 1:1 (vége) | Borussia M'gladbach – Zürich 3:0 (vége) | Apollon Limassol – Villarreal 0:2 (vége)
Standard Liège – Feyenoord Rotterdam 0:3 (vége) | Sevilla – Rijeka 1:0 (vége) | Lille OSC – VfL Wolfsburg 0:3 (vége)
Everton FC – FK Krasznodar 0:1 (vége) | SSC Napoli – SBA 3:0 (vége) | FCSB – Dynamo Kijev 0:2 (vége)
Rio Ave FC – Aalborg 2:0 (vége) | PAOK – En Avant Guingamp 1:2 (vége) | ACF Fiorentina – Dinamo Minszk 1:2 (vége)
Metalist Harkov – KSC Lokeren 0:1 (vége) | Legia – Trabzonspor 2:0 (vége)
GNK Dinamo Zagreb
4:3 (2:2)
Celtic Glasgow
csütörtök 11.12.2014, 19:00 • Maksimir, Zagreb • Európa liga

Gólgazdag mérkőzésen szerezte meg a győzelmet ma este a Dinamo Zagreb. Hiába tudta megfordítani az állást a Celtic Glasgow,a félidei döntelen után a Dinamo a második játékrész elejére megtáltosodott és öt perc alatt két gólos előnyre tett szert. A harmadik vendéggól Pivaric szerencsétlen mozdulata után született, de a Celticből már nem hajtottak a játékosok túlságosan az egyenlítésre.
    A Celtis így a második helyről jutott tovább a csoportból, a Dnamo pedig harmadik lett, mert ma az Astra 5-1-re kikapott a Salzburg otthonában. (21:00:56)

90+3

90+3
    Brozovic szögeltére még marad idő, de a jobbról középre tett labdát kifejelte Van Dijk.

90+3
    Antolic elől Ambrose mentett a tizenhatoson belül, szöglet a hazaiaknak.

90+2
    A hazaiaknál a labda ismét, igyekeznek hátul megtartani.

90+1
    Fernandesnek lesz hosszú az indítás a jobb oldalon, kirúgása vendégeknek.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

89
    Commons löki el Simunovicot, szabadrúgás kifelé a tizenhatosa elől a Dinamónak.

88
    Brozovic elől elpiszkálja a labdát a becsúszó Biton, nem jut el a tizenhatosig a középpályás.

87
    Ademi is lövésre vállalkozott, de 28 méterről nem sikerült eltalálnia a kaput.

86
    A végén elszórakozza a Dinamó a győzelmét!

85
    A vendégek bal oldali szögletét a rövid saroknál Scepovic csúsztatta meg, de centikkel mellé ment a labda.

84
    Henderson jó 30 méterről tűzte kapura a labdát, de védeni tudott a léc alól Eduardo.

83
    Cop lőtte el a labdát a sorfal mellett, de a kaput sem sikerült eltalálnia.

82
    Szabadrúgás a hazaiaknak, Cop-to lökték el 25 méterre a kaputól.

81
    Stokes 16 méteres lövését szépen fogta Eduardo.

80
    A harmadik csere a GNK Dinamo Zagrebnál: lemegy Soudani, bejön Fernandes.
    PIVARIC - 4:3

80
    A Celtic gólt szerzett!
    Stokes balról középre lőtt labdáját JOSIP PIVARIC egy rossz mozdulattal, Scepovic mellől, a saját kapujába pörgette !

Kolarics László

Gólok: 13. Pjaca, 37. Pjaca, 48. Brozovic, 50. Pjaca – 22. Commons, 28. Scepovic, 80. Pivaric (öngól)

Lapok:   29. Scepovic (CEL), 33. Izaguirre (CEL)

GNK Dinamo Zagreb: Eduardo – Pinto, Sigali, Taravel (Simunovic 11.), Pivaric – Soudani (Fernandes 80'), Brozovic, Ademi, Antolic (C), Pjaca – Henriquez (Cop 64')
    Cserék: Cop, Fernandes, dos Santos, Machado, Simunic, Vukojevic, Simunovic

Celtic Glasgow: Gordon – Matthews (Fisher 55'), Ambrose, van Dijk (C), Izaguirre – McGregor (Henderson 62') , Biton, Commons, Johansen, Mubarak (Stokes 77')– Scepovic
    Cserék: Załuska – O´Connell, Henderson, Fisher, Tonev, Stokes, Griffiths

Játékvezetők: Gediminas Mazeika – Vytautas Simkus, Vytenis Kazlauskas