Barcelona – Cordoba 5:0 (vége) | Levante – Real Sociedad 1:1 (vége) | SD Eibar – Valencia 0:1 (vége)
Rayo Vallecano – RCD Espanyol 1:3 (vége)
Rayo Vallecano
1:3 (1:1)
RCD Espanyol
szombat 20.12.2014, 22:00 • Estadio Teresa Rivero, Madrid • Primera División

A mérkőzés képe és az eredmény nincs szinkronban egymással, finoman szólva nem volt ennyire egyértelmű a találkozó.
    Az Espanyol egy hazai kapusbaki után már a kilencedik percben megszerezte a vezetést. Az első félidőben is aktívabb volt már a Rayo, egyenlítenie még éppen a szünet előtt sikerült.
    A fordulást követően a hazaiak egyre nagyobb nyomás alatt tartották ellenfelüket, ennek ellenére egy kontrából megint a vendégek szereztek vezetést.
    A csereként beállt Stuani szűk húsz perc alatt két sárgát is begyűjtött, ezzel a barcelonaiak emberhátrányba kerültek. A hajrát végignyomta a Vallecano, mindent megtett az egyenlítésért, azonban a teljesen kinyílt hazai védelem miatt a vendégek a 95. percben a kegyelemdöfést is bevitték.
    Köszönöm a figyelmet! (00:03:17)

90+5
    Sergio GARCÍA - 1:3

90+5
    Az Espanyol gólt szerzett!
    A végén érkezett a kegyelemdöfés! A hazaiak gyakorlatilag már feladták a védekezésüket, egy megszerzett labdával SERGIO GARCÍA ment ziccerben, majd mintegy tíz méterről pontosan helyezett a kapuba.

90+4
    Casilla kapust kell ápolni, de könnyen lehet, hogy ebben már időhúzási szándék is jócskán benne van

90+2
    Egy megszerzett labdával García robogott kapura, a tizenhatosnál kicselezte a hazaiak kapusát is, majd éles szögből rúgta kapura, az egyik védő azonban visszaért és nagyot mentett.

90+1
    Jobbról érkezett a hazaiak beívelése, Casilla érkezett a labdára, majd ütközés után lent maradt az Espanyol kapusa.

90
    Négy perc lesz a ráadás.

89
    Quini kapott sárga lapot buktatásért.

88
    Elszántan védekezik az Espanyol, teljesen beszorulnak a vendégek.

87
    Manucho fejese elakadt a blokkban, de a vendégek nem sokéig tudták megtartani a labdát.

86
    Nyom a Rayo emberelőnyben, a vendégek "természetesen" igyekeznek lassítani a játékot.

85
    Lucas helyett López a pályán.

84
    A hazaiak beívelt szabadrúgását nagy nehezen tudta csak kivágni a vendégvédelem, de végül csak összejött.

83
    Colotto volt szabálytalan, a Rayo ívelhet be szabadrúgást a hazaiak kapuja elé.

82
    Játékvezetői szempontból nagyon nehéz a mérkőzés, mindkét együttes rendkívül feszülten játszik.