MAFC – Kaposvári KK 78:79 (vége) | Atomerőmű SE – Pécsi VSK-PANNONPOWER 80:68 (vége) | Naturtex-SZTE-Szedeák – Soproni Sördögök 73:84 (vége)
Naturtex-SZTE-Szedeák
73:84 (20:19, 37:39, 54:66)
Soproni Sördögök
szombat 03.01.2015, 18:00 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Férfi NB I. A csoport

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:41:10)

Remekül kezdte a meccset a szegedi csapat, de az első negyed végére a soproniak már megközelítették őket, s a második negyedtől fokozatosan húzta el a hazaiaktól. A harmadik negyedben már úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés, de a végén még felcsillant a remény a sok sérült miatt fiatalokat is bevető Szedeák előtt. A soproniak azonban minden nehéz pillanatban tudtak húzni valami váratlant, s elsősorban rengeteg triplájuk demoralizálta kissé a hazaiakat. A Sopron győzelme mindenképpen megérdemeltnek mondható, a hazaiakat pedig dicséret illeti a nehéz helyzetük dacára mutatott helytállásukért.

Végül érvényesíteni tudta a papírformát az éllovas Soproni Sördögök csapata Szegeden, ami akkor is jogos, ha a lefújást követően a helyi publikum zabos kissé a játékvezetői hármasra.

40:00
    Mérkőzés vége. (73:84)

39:57
    Borisov triplája rövid a végén a bal szélről. (73:84)

39:42
    Balaban dobása rövid a palánk alól, a vendégeké a labda. (73:84)

39:30
    Poscic zsákol egy gyors soproni akció végén. (73:84)

39:12
    Balaban teszi fel közelről jól a labdát Molnár András dobása után. (73:82)

39:00
    Thomas tör be balról, s sikeres tempót dob. (71:82)

38:40
    Molnár András triplája nem jó jobbról, majd Jereminovot szerelik a vendégek. (71:80)

38:26
    Borisov passza után Thomas dob remek triplát kissé balról. (71:80)

38:00
    Molnár András nagy passzát Balaban ejti be közelről. (71:77)

37:50
    Ruják András rövid tempója után a hazaiaké a lepattanó. (69:77)

37:31
    Balaban fordul be kétszer a palánk alatt, de mindkétszer ront. (69:77)

37:21
    Hazai labdaszerzés után Mike triplakísérlete után a hazaiaké a lepattanó. (69:77)