Nové Zámky – Dab.Docler 4:1 (vége) | Budapešť – Corona Brasov Wolves 4:1 (vége) | Debreceni HK – HSC Csíkszereda 6:3 (vége)
DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 9:2 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Dab.Docler
péntek 23.01.2015, 18:00MOL Liga

Az érsekújváriak ma megérdemelten nyertek a listavezető Acelbikák csapata ellen. Végig jobban, pontosabban és veszélyesebben játszottak mint ellenfelük. Az Acélbikák ezzel a vereséggel a második helyre csúsztak vissza, mivel a miskolciak nyertek ma a Fradi ellen, az érsekújváriak pedig visszaszerezték a brassóiaktól a harmadik pozíciót. (20:15:18)

60:00

59:27
    Cikánek véd még egyet, és Podstavek kap még két percet bottal akasztásért.

59:10
    Az utolsó percben járunk, O. Štefanka a körök közül a felső kapuvasat találja el!

58:43
    Eskalinen büntetése letelt, kiegészült az Acelbikák csapata.

58:00
    Huba lövését blokkolják, a korong a védőhálóra pattant. A buli Kalnins előtt lesz.

57:30
    Podstavek lövése után, kivágja az újvárosi csapat a korongot.

56:43
    Brandis ellen szabálytalankodik Eskalinen, ezért két percet kap.

56:00
    Nagy harc a palánknál, végül a DAB hozza el a pakkot.

55:20
    Faith ziccerben Kalnins előtt, kimarad, közben Martine büntetése letelt!

54:30
    Weissmann került ziccerbe Faith pontos passza után, de fonákkal csak az oldalhálóba lőtte a korongot.

54:00
    Passzolgat az Érsekújvár, végül Szappanos szerez korongot.

53:35
    Frolík ment el a jobb oldalon egész Kalnins elé, majd éles szögből a kapusba lőtte a ziccert. Pedig volt érkező társ, aki jobb pozícióban volt.

53:17
    Kiállítás következik, Martine kap két percet bottal akasztásért.

53:00
    Dunaújvárosi tilos felszabadítás.

52:30
    Frolík vitte be a vendégek harmadába a pakkot, de nem érkezett társ, így a kapu mögé lőtte a korongot, és le ment cserélni.

51:55
    Folyamatos játék kevés megszakítással, ami a hazai csapatnak kedvez.

51:00
    Baron hibázik a kapuja mögött, de gyorsan javítani tud, így nem alakult ki veszély Cikánek előtt.

50:30
    Kalnins a levegőből húz le egy veszélytelen pakkot.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 10. Kowalczyk (Huba, Frolík), 21. Faith (Frolík, Ďuřčo), 24. Baron (M.Štefanka, Hrudík), 47. M.Štefanka (Šiška, Kowalczyk) – 44. Azari (Galanisz)

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajčovič) – Ďurčo, Huba (A), Marek Dubec (C), Frolík, Faith (A) – Šiška, Kowalczyk, Podstavek, O.Štefanka, Weissmann – Baron, Hrudík, Brandis, Martin Dubec, M.Štefanka – Leško, Král, Klobúčnik, Púchovský, Tábi.
    Dab.Docler: Kalnins (Sevela) – Pozsgai (A), Hüffner, Azari (A), Szappanos, Galanisz – Mestyán, Martine, Eskelinen, Gröschl (C), Peterdi – Nagy, Erdélyi, Szepessy, Papp, Somogyi – Dörök, Magosi, Léránt.

Játékvezetők: Druga, Bachúrik – Berger, Muzsik