Nové Zámky – Dab.Docler 4:1 (vége) | Budapešť – Corona Brasov Wolves 4:1 (vége) | Debreceni HK – HSC Csíkszereda 6:3 (vége)
DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 9:2 (vége)
UTE Újpest Budapešť
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Corona Brasov Wolves
péntek 23.01.2015, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Nagyonfontos három pontot szerzett az Újpest!

Jól kezdte a mérkőzést az Újpest, Tapio révén a találkozó elején megszerezték a vezetést. Ezután egy emberelőnyt használt ki gyorsan a Brassó Molnár révén.

A második harmadban sokáig nem volt gól, de végül egy emberelőnyt Kiss Dániel révén kihasználét az Újpest.

A harmadi harmadban Tóth Gergő góljával már két gólos volt a hazai előny és a végén Tapio álította be a végeredményt egy üres kapus góllal.

Köszönöm a figyelmet! (19:58:39)

60:00

59:40
    Az Újpest gólt szerzett!
    Korongot szerzett az Újpest és az üres kapuba JUSSI PETTERI TAPIO talált be.

Gólpassz: Teemu Elomo és Hegyi Ádám Zoltán.

59:33
    Molnár lövését védte Sila.

58:57
    Kiss Dániel egész pályás lövése csúszik el nem sokkal a kapu mellett.

58:27
    Blokkró pattant ki a korong a védő hálóba.

58:02
    Levitte kapusát a Brassó!

58:02
    Időt kért a Brassó!

58:02
    Brassói emberelőny!
    Tóth Gergő megy ki két percre bottal lökésért.

57:53
    Fodor lövését védte Sila.

57:16
    Pichler lőtt tisztán, de Fülöp védett nagyot.

56:48
    Petres lövésére ért vissza szépen Sila.

55:54
    Mihalik húzta el a korongot a védők előtt és lőtte telibe a felső kapuvasat. Megjőtt a kedve a játékhoz az Újpestnek és a szurkolóknak is.

55:12
    Tóth Gergő lövését védte bravúrral Fülöp.

54:16
    Csányi lövése pattant ki Fülöpről és Virág Csaba előtt épphogy elmegy a korong.

53:35
    Mihalik előtt nagy helyzet közel a kapuhoz, de nem talált kaput.

52:59
    A buli után bevitte a korongot a kapu elé TÓTH GERGŐ, aki ellőtte a kapus alatt a korongot a kapuba.

Gólpassz: Reiter Richárd és Pichler Ádám.

52:54
    Virág Csaba lövése blokkról a védő hálóban.

51:29
    Egy centerezésbe kapott bele Mihalik, de nincs belőle gól.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 1. Tapio (Durak, Elomo), 35. Kiss D. (Mihalik, Durak), 53. Tóth G. (Reiter, Pichler), 60. Tapio (Elomo, Hegyi Á. Z.) – 13. Molnár (Nagy, Mihály)

UTE Újpest Budapešť: Sila (Pleszkán) – Durak, Kiss D., Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Lindgren, Hegyi Á. Z. (A), Dömötör, Virág Csaba (A), Csányi – Zalavári (A), Garbacz, Reiter, Tóth G., Pichler – Sommer, Hodos, Turbucz, Gágyor.
    Corona Brasov Wolves: Fülöp (Béres) – Filip (A), Obsut, Molnár Zs., Fodor Cs., Klouda – Imecs, Nagy Cs., Bálint, Antal, Petres – János, Hietemaki, Mihály Á. (C), Zsók (A), Virág Csanád – Péter, Márton, Mátyás.

Játékvezetők: Halassy György, Wolf László – Vas Mátyás, Soltész Áron