Nové Zámky – Dab.Docler 4:1 (vége) | Budapešť – Corona Brasov Wolves 4:1 (vége) | Debreceni HK – HSC Csíkszereda 6:3 (vége)
DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 9:2 (vége)
Debreceni HK
6:3 (5:0, 1:0, 0:3)
HSC Csíkszereda
péntek 23.01.2015, 18:00 • Debrecen • MOL Liga

Az első harmadban a Debrecen rendkívül komoly előnyre tett szert, ez rá is nyomta bélyegét a mérkőzés további szakaszára. A hatodik gól után a DHK már egyáltalán nem erőltette a támadásokat, az utolsó játékrészre is 6:0-s előnnyel fordult. Sokat játszottak a csereemberek, a Szereda pedig a becsületgól után még berámolt kettőt, így egy sokkal vállalhatóbb, 6:3-s vereséget szenvedett a Debrecentől, amely csapat még közelebb került a rájátszáshoz ezzel.

Debrecen – Csíkszereda: 6-3!
    ---- (20:06:09)

60:00

59:40
    Az utolsó harmad jóval gyorsabban lezajlott, mint a korábbi kettő, nem volt annyi játékmegszakítás.

59:00
    Spady lövése a palánkon csattan, Geréb kis híján össze tudta szedni a visszapattanó korongot, de végül Tőkési gyorsabb volt nála.

58:30
    Könczei megindulása társak nélkül partizánakció volt, Tranca szerelni is tudja.

57:45
    Heffernan megy a korongért a jobb oldalon, meg is szerzi, de már csak a kapu mögött. Végül Borodinnak kell védenie Heffernan kísérletét.

57:25
    Berta lesen.

56:50
    Szinte egyáltalán nem is támad az utóbbi percekben a Debrecen, teljesen átengedték a területet a vendégeknek.

55:57
    A HSC gólt szerzett!
    A végére nagyon szépen kezd felzárkózni a Szereda, SALLÓ ALPÁR közeli lövése eredményezett újabb vendég találatot. 6-3!
    Gólpassz: Bíró Tamás, Rokaly Norbert.

55:10
    Rokaly egy visszapasszolt korongot kotort közelről a kapu felé, Borodin jól helyezkedett.

54:15
    Spady lövése megpattan és a hátsó palánkon csattan.

53:30
    Tranca csúszik lesre a jobb oldalon.

53:00
    A találatok fele emberelőnyből esett, három debreceni után egy csíkszeredai is előnyből.

52:33
    Papp Szabolcs kiválóan látta meg a jobb oldalon üresen levő társat, FARKAS TAMÁST, aki kapásból be is zúdította a korongot a kapuba. 6-2!
    Gólpassz: Papp Szabolcs, Bíró Ottó

51:30
    Bíró Ottó tüzelt középről, majd Molnár Zsombor jobbról, Borodin kétszer is védett és még mindig nem szabadult fel a kapu.

51:02
    Emelianov száll ki két percre gáncsolás miatt. Szeredai emberelőny. Lehet közelebb zárkózni.

50:55
    Kaskov vitte volna be a korongot a jobb oldalon, ám Spady szépen szerelte.

50:00
    Könczei lövése mellé megy, majd Ladányi nem sokkal később ismétel jobbról, Kozuch remekül hárított!

49:10
    Eléggé leült a játék, különösen a hazaiak nem erőltetik már túlságosan.

Gólok és gólpasszok: 5. Hári (Kurilyuk, Sadikov), 6. Berta (Ladányi, Csíki), 7. Dancsfalvi (Vaszjunyin), 10. Könczei (Ladányi, Berta), 12. Kaskov (Sadikov), 23. Kurilyuk (Kaskov) – 43. Gecse (Molnár Zs), 53. Farkas (Papp, Bíró O), 56. Salló (Bíró Tamás, Rokaly)

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Emelianov, Csíki, Ladányi, Hári, Könczei – Sadikov, Voronov, Berta, Kaskov, Sijka – Kurilyuk, Dancsfalvi, Prakab, Vaszjunyin, Tőkési – Wéber, Okos, Barabás
    HSC Csíkszereda: Ruczuj (Kozuch) – Satek, Molnár Zs., Spady, Nagy I., Farkas – Salonen, Heffernan, Papp Sz., Bíró G., Bíró O. A. – Molnár Z., Salló, Mihály, Tranca, Bíró T., – Gecse, Geréb, Rokaly

Játékvezetők: Lauff Rudolf, Branislav Jura – Sipos Roland, Kormos Dávid