MTK-Budapest – ALUPROF-TF Budapest 2:3 (vége) | 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Békéscsabai 3:2 (vége)

0:0
    A várakozásnak megfelelően szoros és kiélezett mérkőzést játszott egymással a két csapat. Az első szett végén a hazaiak örülhettek, majd a második játszma után Lutterék boldogsága fokozódott. Ekkor kevesen hitték, hogy ma itt még a TF-nek lehet keresnivalója. A vendégek azonban közel nem adták fel a mérkőzést, a harmadik játszmát viszonylag könnyen behúzták, a negyedikben viszont megizzadtak rendesen. Ezt a szettet az MTK-Budapest a hajrában veszítette el minimális különbséggel, a vereségen túl ennek önbizalom romboló hatása is volt.
    A döntő játszmát a kék-fehérek már meglehetősen kedvetlenül játszották végig, itt már érezhető volt, hogy nem lehet megállítani a megtáltosodott TF-et.
    A hazaiaknál Lutter kiválóan játszott, bár a végére talán már kicsit elfáradt, a vendégeknél pedig Dimitrova és Szabó Adrienn volt elemében.
    Köszönöm a figyelmet! (19:07:38)

5:15

5:15
    Stoyanova ász értékűt nyitott, az első játszmalabdát azonnal érvényesítette a vendégcsapat.

5:14
    Jó volt a vendégek blokkja, mérkőzéslabdája van ezzel a TF-nek.

5:13
    Dimitrova bevágta, a hazaiak már kezdik elveszíteni az önbizalmukat.

5:12
    Ha egy üzlet beindul, hazai blokkról bepattant a labda.

5:11
    Horváth ütött hosszút, ezzel már hattal megy a TF!

5:10
    Az MTK-Budapest időt kért!

5:10
    Stoyanova ászt nyitott!

5:9
    Dimitrova első ütésénél még nagyot mentettek a hazaiak, a másodiknál viszont már tehetetlenek voltak.

5:8
    Szalma ütés helyett az ejtés választotta, ezzel becsapta a vendégeket.

4:8
    Technikai szünet!

4:8
    Czina ász értékűt nyitott.

4:7
    Dimitrova most semmit nem bízott a véletlenre, kegyetlenül bevágta.

4:6
    Dimitrova fejezte be az akciót, hazai blokkról pályán kívülre esett a labda.

4:5
    Molnár centerből foghatatlanul varrta be.

3:5

3:5
    Szalma széleset ütött, majd Török egy ász értékűt nyitott, két pont előnyben ezzel a vendégek.

MTK-Budapest: Kriegel 1, Nagy 3, Szabó Luca 5, Chován 6, Horváth 7, Hackl 8, Lutter 10, Szalma 12, Dégi 14, Bleicher Nóra 15, Molnár 17, Bleicher Réka 18, Tímár (libero) 9
    ALUPROF-TF Budapest: Stoyanova 2, Cicic 3, Czina 4, Fábián 7, Szabó Adrienn 8, Borsos 9, Takács 11, Dimitrova 14, Gyimes 17, Török 18, Kötél (libero) 12, Lueff (libero) 16

Játékvezetők: Adler László, Nagy Lajos