1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – TEVA - Gödöllői RC 2:3 (vége) | UTE – MTK-Budapest 3:0 (vége)

0:0
    A mérkőzésen végül nem borult a papírforma, a hazaiak három szettben biztosították be a győzelmet. Ezzel a győzelemmel a lilák versenyben maradtak a legjobb négyért, míg az MTK-Budapest veresége azt jelenti, hogy a kék-fehérek az alsóházban ragadnak.
    A mérkőzést egyébként az MTK-Budapest kezdte jobban, a vendégek az első szettben egészen a második technikai szünetig vezettek, ott azonban Iricanin vezérletével az Újpest felébredt Csipkerózsika-álmából, és a lilák sorozatban öt pontot produkáltak, ezzel pedig már náluk volt a lélektani előny.
    A második szettben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hazaiak ekkor is a hajrában fordították maguk javára az állást.
    A harmadik és egyben utolsó felvonásban többé-kevésbé szintén kiegyenlített volt a küzdelem, az Újpest azonban a második technikai szünetben már 16:13-ra vezetett. Az MTK-Budapestet azonban nem adta fel, fokozatosan zárkózott fel, majd a végjátékban utol is érte a hazai csapatot. A legvégén 24:23-nál a kék-fehéreknek szettlabdája volt, de Dégi ekkor a hálóba nyitott. Utána a vendégek másik kiválósága, Lutter kétszer is hibázott, ez pedig már az Újpest győzelmét jelentette.
    Köszönöm a figyelmet! (18:34:35)

26:24
    Befejeződött a harmadik szett.

26:24
    A hazaiak rögtön az első szettlabdát érvényesítették, Lutter hibázott ismét bele.