Real Sociedad – Sevilla 4:3 (vége) | Athletic Bilbao – Rayo Vallecano 1:0 (vége) | Villarreal – SD Eibar 1:0 (vége)
Elche CF – Real Madrid 0:2 (vége)
Athletic Bilbao
1:0 (0:0)
Rayo Vallecano
vasárnap 22.02.2015, 17:00 • San Mamés, Bilbao • Primera División

Kiharcolt, kibrusztolt győzelem a Bilbao részéről, de ugyanúgy három pontot adnak érte, mintha valaki öt góllal győz. Végig jobb volt a Bilbao, de a 87. percig ez a mezőnyfölény nem érett góllá. Az első játékrészben még a Rayo és veszélyes volt, a másodikban már csak a hazaiak voltak a pályán. A győzelem viszont nagyon nehezen született meg.

A Bilbao ezzel a Rayo és a Getafe elé kerül a 12. pozícióba, fellélegezhetnek a kiesés elkerüléséért vívott küzdelemben.

Athletic Bilbao – Rayo Vallecano: 1-0!
    ---- (18:52:53)

90+4

90+4
    Még egy jobb oldali hazai akció, már letelt a három perc is, úgy tűnik, megvan a három pont a Bilbaonak.

90+3
    Lica fejelt tovább egy előreívelést, Bueno kedvezőtlen helyzetben volt, nem is érte el Iraizoz előtt, aki természetesen nem sieti el a kirúgást.

90+2
    Ez a szöktetés sem jó, Lica nem érhette el a vonal előtt. Egyre fogynak a vendég remények. A helyzetek hiányoznak.

90+1
    Három perc a ráadás.

90+1
    Fatau indítása pontatlan Manucho felé, de most a felezőnél mindig a vendégek gyűjtik be a labdát. Zé Castro is Manucho felé íveli, nem jó, csak Iraizoznak.

90
    Williams és Aduriz játszottak össze középen, utóbbi pár centis lesen kapta.

89
    Zé Castro és Amaya adogatnak középen. Kicsit visszább vonta erőit a hazai csapat. Most ráadásul jöhet egy szabadrúgás, mert Williamst fellökték a félpályánál.

88
    Vajon az utolsó percekre feltámad-e a Rayo és elkezd-e mindent egy lapra feltéve rohamozni? Maradt-e még ennyi erejük?
    ADURIZ - 1:0

87
    A Bilbao gólt szerzett!
    Nem bírta ki a nyomást a Rayo Vallecano. ARITZ ADURIZ megszerzi a vezetést a hazaiaknak! Nem tudtak felszabadítani a védők, balról megpattant a beadás, éppen Aduriz elé, aki hat méterről laposan lőtt a hálóba! 1-0!

87
    A mérkőzés hajrájában vagyunk, továbbra sincsen gól, csak hazai fölény.

86
    Rico beívelésénél Williams terül el a tizenhatoson belül, nincs tizenegyes.

85
    Iraola gyűjti be a labdát hátul, majd előrenyargalt vele. A beadás már pontatlan. Kakuta felé is pontatlan azonban az indítás.

84
    Mikel Rico rántotta le ellenfelét meznél fogva, ez bizony sárga lap.

84
    A jól látható hazai mezőnyfölény ellenére is egyre inkább nő az esélye a döntetlennek, egyelőre nem találja a fogást a Bilbao a vendégeken.