RCD Espanyol – Atlético Madrid 0:0 (vége) | SD Eibar – Barcelona 0:2 (vége) | Rayo Vallecano – Granada 3:1 (vége)
Real Club Celta de Vigo – Athletic Bilbao 1:2 (vége)
SD Eibar
0:2 (0:1)
FC Barcelona
szombat 14.03.2015, 18:00 • Ipurua, Eibar • Primera División

A Barcelona kényelmesen gyűjtötte be a kötelező három pontot idegenben a lelkesen küzdő Eibar ellen. Messi mindkét félidőben betalált egyszer-egyszer, megszerezve ezzel 30. és 31. bajnoki gólját is a szezonban. A katalánok így 4 pontal vezetnek a holnap pályára lépő Real Madrid előtt. Így biztosan pontelőnnyel léphetnek pályára a jövő héten esedékes El Classicón. (19:56:41)

90+3

90+2
    Suarez két gyönyörű csele után Xavi lövését blokkolják még a végén.

90+1
    Három perc a hosszabítás.

90
    Az ellentámadásból majdnem gólt szerez az Eibar. Piovaccari szépen veszi át mellel a jobbról érkező labdát, majd a földet érintve a felső lécen csattan a lövése. Majdnem összejött a szépítés.

89
    Pedro kap egy jó labdát a bal oldalon. Majd egyre beljebb viszi a labdát. Passz helyett inkább lövést választ. Jimenez jól zárta a rövid sarkot.

89
    Az utolsó percekre megpróbál mindent az újonc kiscsapat az egyenlítés érdekében.

88
    Montoya szerel, majd hozza ki szépen a labdát.

87
    Lara lövésébe lépnek bele.

86
    Rafinha cselezi be magát a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, majd jócskán a kapu mellé lő.

84
    Szinte csak az Eibar térfelén folyik a játék. Nagyon elféradtak a hazaiak.

82
    Suarezt támasztják meg hátulról. A Barcelona jöhet szabadrúgással.

81
    Navas szánja el magát egy lövésre, de a távolról leadott kísérlete nagyon mellé száll.

80
    Piovaccari ad be veszélyesen a bal oldalról, de Bartra mindenkit megelőzve tisztázni tud.

79
    Suarez kényszerítőzne Messivel, de nem jól kapja vissza a labdát, így oda a helyzet.