Borussia Dortmund – SC Paderborn 07 3:0 (vége) | Bayer Leverkusen – Hannover 96 4:0 (vége) | 1899 Hoffenheim – Bayern München 0:2 (vége)
Hertha BSC – 1. FC Köln 0:0 (vége) | SC Freiburg – 1. FSV Mainz 05 2:3 (vége) | FC Augsburg – VfB Stuttgart 2:1 (vége)
Bayer Leverkusen
4:0 (2:0)
Hannover 96
szombat 18.04.2015, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Bundesliga

Könnyű győzelmet aratott a jobb erőkből álló Leverkusen, ahogy erre számítani is lehetett. Két-két gól minkét félidőben, míg a Hannover előtt egy komoly helyzet adódott csak, azal sem tudtak élni, így egyre nehezebb helyzetbe kerülnek, ami a kiesés elleni harcot illeti, míg a Leverkusen tartja a lépést a közvetlen élmezőnnyel. (17:20:20)

90

90
    Calahnoglu ível be szabadrúgást balról, Papadapoulos fejese nem talál kaput.

89
    Kiessling és Stindl kakaskodnak egy összecsapás után, sárgát kapnak.

88
    Sakai beadása a lesről visszalépő Ya Konanról pattan a kapu mellé.

87
    Calhanoglu szöglete nem veszélyes.

86
    Kijátszott hazai akció végén Castro lő jó helyzetből, szögletre ment Zieler.

85
    Ez volt az első igazi gólhelyzete a Hannovernek.

84
    Sakai megy el a a jobb szélen a lapos beadását Kiyotaké perdíti centikkel a jobb sarok mellé!

83
    Óriási kavarodás végén ismét a Hannover kapujában táncol a labda, de Son lesről talált be.

82
    Bender jön le a pályáról, Rolfes váltja.

81
    Sakai ad haza Son elől a kapusának egy hosszú indítás után.

80
    Son cselezget a bal szélen, szerelik a védők, de marad a labda a Leverkusennél.

79
    Ya Konan érkezik egy laposan belőtt labdára, de lest jelez asszisztens, szabadrúgás kifelé.

78
    A túloldalon egy jobbról beívelt labdát gyűjt be könnyedén Zieler.

77
    A sértett ível a kapu elé a szabadot, Leno a végállomás.

76
    Kiyotaké kap egy rúgást a bal szélen, szabadrúgás.

75
    Negyed órája van a Hannovernek , hogy megszerezzék a becsületgólt, de ilyen gyenge támadójátékkal ez módfelett nehéz lesz.

Gólok: 20. Toprak, 40. Brandt, 49. Papadopoulos, 70. Kiessling

Lapok:   89. Kiessling (LEV) – 61. Gülselam (HAN), 73. Sakai (HAN), 89. Stidnl (HAN)

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert (74' Jedvaj), Toprak, Papadopoulos, Wendell – L. Bender (82' Rolfes), Castro – Brandt (66' Bellarabi), Calhanoglu, Son – Kiessling

Cserék: Kresic – Reinartz, Rolfes, Drmic, Jedvaj, Donati, Bellarabi.

Hannover 96: Zieler – Sakai, Marcelo, Felipe, Schulz (46' Ya Konan)– Andreasen, Gülselam (68' Scmiedebach), Kijotake, Stindl – Bittencourt (26' Prib), Joselu.

Cserék: Almer – Albornoz, Prib, Schmiedebach, Schlaudraff, Briand, Ya Konan

Játékvezetők: Siebert – Rohde, Seidel

Nézőszám: 29.482.