Japán – Ukrajna 3:1 (vége) | Olaszország – Kazahsztán 0:3 (vége) | Magyarország – Lengyelország 2:1 (vége)
Japán
3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Ukrajna
szombat 25.04.2015, 13:00 • Krakkó • Div. I/A Világbajnokság

Véget ért a kiesés elkerüléséért vívott mérkőzés, Ukrajna ugyan megszerezte a vezetést, de Japán gyorsan megfordította az állást és két gólos előnyre tett szert. A záró harmadban sem voltak döntő fölényben keleti szomszédaink, a várt hatalmas roham elmaradt, mindössze hat lövésig jutottak az utolsó húsz percben.

Ukrajna egyetlen árva szerzett pontocskával utolsóként esik ki a Divízió I/A csoportból, Japán pedig hat pontos lett, így ha a papírforma érvényesül és Kazahsztán legyőzi Olaszországot délután, akkor a távol-keletiek nemhogy ötödik, hanem negyedik helyen végeznének az öt pontos olaszok előtt.

Japán – Ukrajna: 3-1!
    ---- (15:07:21)

60:00

59:37
    Zakharchenko most hagyja el a pályát, mezőnyjátékos a jégen, hat a négy ellen támad Ukrajna, de már csak 23 másodperc hátra!

58:29
    Az utolsó, nagyon vékony szalmaszál Ukrajnának. Nishiwaki bottal akasztás miatt kiáll két percre, számára véget ért nagy eséllyel ez a találkozó. Bő fél percig négy a négy ellen a felek. Furcsa, hogy Ukrajna meg sem próbálta eddig lehozni a kapusát, lassan késő lesz időben.

57:11
    Két percre kiszáll a játékból fogás miatt Skrypets. Ezzel szinte eldől a bent maradás kérdése, az utolsó percbe fogunk lépni, mire ez a kiállítás letelik.

55:00
    Az utolsó percekbe léptünk, Ukrajnának kockáztatnia kell, amiben benne van akár egy újabb ázsiai gól lehetősége is.

53:30
    Az ukránok próbálkoznak a támadásokkal, most már nincs mire várni. Két újabb lövéssel jelentkeztek, de Fukufuji mindkét esetben hárított.

52:00
    Érdekes, hogy 52 perce tart a játék, de az eddigi négy találat hét perc leforgása alatt esett, előtte és utána semmi.

51:00
    Egyre fogy az idő, de Ukrajna nem tud közelebb kerülni. Ezt a hátrányt megúszták a japánok. 20-23 az eddigi lövésarány.

48:28
    Bottal akasztás miatt száll ki két percre Japán válogatottjából Tanaka Ryo. Esély az ukránok előtt a szépítésre.

45:30
    Egyelőre a várt rohamok elmaradnak, 2-1 a lövésarány ebben a harmadban, őrzi két gólos előnyét Japán.

42:47
    Durvaság miatt száll ki két percre Navarenko. Esély Japán előtt, hogy végképp eldöntse a találkozó és ezzel a bent maradás sorsát.

42:00
    Ebben a harmadban még nem volt lövés, pedig hamarosan ukrán rohamokra lehet számítani vélhetően.

40:01

Ugyan még nem dőlhet hátra Japán, de mindenképpen lépéselőnyben az ázsiai csapat. Hiába vezetett Ukrajna, a japánok megfordították az állást. Az eddigi négy gólból három emberelőnyben esett, így a kiállításokkal jó lesz vigyázniuk végre. Jelen állás szerint Japán maradna bent, Ukrajna kiesne a Divízió I/A-ból.

Japán – Ukrajna: 3-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

37:45
    A lövésarányban is óriásit javultak a távol-keletiek, 18-19-re jöttek fel.

37:00
    Bajban Ukrajna, hiába vezettek a harmad felénél, már két gólos hátrányba kerültek alig hét perc leforgása alatt. Óriásit kell harcolniuk a bent maradásért. Jelenleg Japánnak áll a zászló.

36:00
    Japán csapata gólt szerzett! OBARA DAISUKE nagyon gyorsan kihasználja az emberelőnyt, ezzel már 3-1!
    Gólpassz: Takahashi Seiji.

Gólok és gólpasszok: 31. Hirano (Yanadori, Obara), 34. Ueno (Obara, Minoshima), 36. Obara (Takahashi) – 29. Blagy (Navarenko)

Japán: Fukufuji (Ito) – Ushu, Yanadori, Nishiwaki, Tanaka G., Kuji – Kumagai, Hashiba, Mitamura, Obara, Ueno – Minoshima, Yamada, Tanaka R., Hirano, Yamashita – Takahashi, Takagi, Osawa
    Ukrajna: Zakharchenko (Napnenko) – Ryabenko, Pobyedonostsev, Mikhnov, Gnidenko, Blagy – Navarenko, Aleksyuk, Zakharov, Lyalka, Bondaryev – Kugut, Skrypets, Nimenko, Gavryk, Kuzmik – Zabludovsky, Donika, Petrangovsky

Játékvezetők: ANSONS Andris (LAT) , GEBEI Péter (HUN) – DALTON Andrew (GBR) , ROVENSKY Tibor (SVK)