Japán – Ukrajna 3:1 (vége) | Olaszország – Kazahsztán 0:3 (vége) | Magyarország – Lengyelország 2:1 (vége)
Olaszország
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Kazahsztán
szombat 25.04.2015, 16:30Div. I/A Világbajnokság

A kazahok végül teljesen megérdemelten nyerték meg három góllal a mai meccset, és végül pontveszteség nélkül nyerték meg a Divízió I/A hoki világbajnokságát. Az olaszok a középső harmadban játszottak a legjobban a mai meccsen, de a kazahok amikor kellett rákapcsoltak és gond nélkül hozták a meccset. Az olaszok ezzel a vereséggel Japán mögé kerültek, és így végül az ötödik helyen végeznek, ami kisebb meglepetésnek számít. Már csak egy kérdés van hátra, amelyre valamikor este tíz és tizenegy óra között kapjuk meg a választ, amikor véget ér a magyar fiúk csatája a második továbbjutó helyért a házigazda lengyelek ellen. Természetesen a magyar legények csatáját is velünk együtt szurkolhatják végig itt az onlajnok oldalán. (18:31:36)

60:00

59:30
    Morini viszi be szépen az utolsó perc közepén a pakkot a bal oldali palánk mellett.

59:04
    Kirepülő korong, buli következik a kazahok harmadában.

58:10
    Most már csak az a kérdés meg e lesz az olasz becsület gól és el e rontják Poluektov örömét, aki kapott gól nélkül fejezheti be a meccset.

57:30
    Markus Gander lövését védi a mamuttal a kazah hálóőr.

57:00
    Három perccel a vége előtt, Ramoser próbálta meglepni éles szögből Poluektov kapust.

56:05
    Kiegészült az olasz csapat, Hefler újra játékba kapcsolódhat, letelt a büntetése.

55:10
    Jól védekeznek eddig az olaszok, Bernard véd most a lepkéssel egy kazah lövést a kék vonaltól.

54:00
    Helfer kap két percet az olaszoktól, újabb kazah lehetőség a gólszerzésre.
    VORONTSOV - 0:3

53:39
    Kazahsztán gólt szerzett!
    VORONTSOV ALEXEI kihasználja a lehetőséget és biztos kézzel a jobb felsőbe lövi a büntetőt.

53:39
    Vorontsov ellen szabálytalankodnak tiszta helyzetben, büntetőt ítél a játékvezető.

53:30
    Sikerül felszabadítani az olaszoknak.

53:05
    Gyorsan felállnak a kazahok, járatják a pakkot, keresik a rést az olasz védelemben.

52:16
    Ihnacák kap két percet az olasz csapatból, végleg eldönthetik a meccset a kazahok.

51:30
    Kevés most a szép akció, sok a harc a palánkoknál a korongért.

50:50
    Gyorsan telik az idő. alig van megszakítás, az olaszok meddő fölényben.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 7. Rymarev (Khudyakov), 46. Zhailauov (Savenkov), 54. Vorontsov (bünt.)

Olaszország: Bernard (Tragust) – Trivellato, Helfer (A), Insam (A), Ihnačák, Ramoser – Sullivan, Marchetti, Gander, Frigo, Bernard Anton (C) – Zanatta M., Egger, di Casmirro, Morini, Frei – Zanata L., Felicetti, Andergassen.

Edző: Mair Stefan.

Kazahsztán: Poluektov (Malgin) – Semyonov, Metalnikov, Starchenko (A), Spiridonov, Rudenko (C) – Savchenko, Litvinenko, Zhailauvov (A), Savenkov, Krasnoslobodtsev – Tryasunov, Lipin, Vorontsov, Khudyakov, Panshin – Lakiza, Rimarev.

Edző: Nazarov Andrei.

Játékvezetők: Linde (SWE), Trilar (SLO) – Golyak (BLR), Jensen (DEN)