KTE-Duna Aszfalt – Pécsi VSK-PANNONPOWER 82:56 (vége) | Soproni Sördögök – Kaposvári KK 80:72 (vége) | Naturtex-SZTE-Szedeák – Szolnoki Olaj KK 73:85 (vége)
MAFC – Zalakerámia ZTE KK 61:81 (vége) | Falco KC Szombathely – Atomerőmű SE 95:77 (vége)
KTE-Duna Aszfalt
82:56 (21:16, 42:33, 61:40)
Pécsi VSK-PANNONPOWER
szombat 25.04.2015, 17:00 • Messzi István Sportcsarnok • Férfi NB I. A csoport

A KTE a harmadik negyed végére jelentős előnyt harcolt ki magának, a Pécsnek extra erőket kellett volna mozgósítania ennek a leküzdésére. Ehhez képest a negyedik negyed rögtön úgy kezdődött, hogy Bíró kimaradt triplájára két Derasimovic-hármas volt a válasz, majd a Stojanovic kimaradt ziccere jelezte: lélekben feladták a vendégek.

Az utolsó három és fél percben Stojan Ivkovic sorba küldte fel a pályára a fiatal, eddig kevés lehetőséghez jutó játékosait, akik tartották a megszerzett, magabiztos előnyt.

KTE-Duna Aszfalt 82-56 Pécsi VSK-PANNONPOWER

Köszönöm a figyelmet! (18:48:42)

40:00
    Mérkőzés vége. (82:56)

38:44
    SOMOGYFOKI csökkenti a pécsi hátrányt. (82:56)

37:57
    MÉSZÁROS betörésének tapsolnak a hazaiak. (82:54)

37:40
    STOJANOVIC váltotta pontokra a büntetőit. (80:54)

37:25
    Az imént pályára lépő MÉSZÁROS Máté is dobott egy triplát (80:52)

36:41
    STOJANOVIC eredményes kétszer a csíkról. (77:52)

36:36
    Hegedűs távolija éppen csak érintette a gyűrűt, támadhat a Pécs. (77:50)

36:18
    HORTI dobott be a két büntetőből egyet. (77:50)

36:16
    Horti ziccerét Ivosev hárította. (77:49)

35:58
    IVOSEV közép-távolija a helyén. (77:49)

35:35
    HALÁSZ válaszol. (75:49)

35:06
    BAROVIC ezúttal kintről próbálkozott, nem is eredménytelenül. (75:46)

34:30
    Somogyfoki senkitől sem zavartatva dobhatott távolról, azonban célt tévesztett. (72:46)

34:01
    IVOSEV mindkét büntetője a helyén. (72:46)

34:01
    Barovic-ot ezúttal szépen levédekezték a vendégek, Ivosev azonban ki tudott harcolni két büntetőt. (70:46)

33:27
    Hegedűs szerette volna eggyel több lépésből dobni a ziccert, a játékvezető azonban lefújta a lépéshibát. (70:46)

32:57
    Halász távolija Kecskeméti kezekbe hullik. (70:46)

32:33
    STOJANOVIC dobott ziccert faulttal együtt, a büntető kimaradt. (70:46)

Bence Blahó

KTE-Duna Aszfalt: 4 James KINNEY, 5 KOVÁCS Péter, 6 Filip BAROVIC, 8 Marko DERASIMOVIC, 9 PONGÓ Máté, 10 PONGÓ Martin, 11 Kemal KARAHODZIC, 12 KELLER Iván, 13 MÉSZÁROS Máté, 14 Tomislav IVOSEV, 15 HEGEDŰS Gergely, 16 KŐVÁGÓ-LASKA Márk
    Pécsi VSK-PANNONPOWER: 4 HALÁSZ Ákos, 5 DÉLITY Bence, 6 Veljko BUDIMIR, 7 BÍRÓ Olivér, 8 Srdjan STOJANOVIC, 9 HORTI Bálint, 10 Martin PAHLMBLAD, 11 CZUKOR Bence, 13 SOMOGYFOKI Szabolcs, 14 HARAZIN Tamás, 15 BÖDÖR Bence, 21 Anthony NELSON

Játékvezetők: Papp P., Benczur T., Makovsky Sz. (Fekete)