Debreceni VSC – Fehérvár 1:2 (vége) | MTK Budapest FC – KTE-Phoenix Mecano 0:0 (vége) | Puskás Akadémia FC – Nyíregyháza 1:2 (vége)
Szombathelyi Haladás – Dunaújváros 1:4 (vége) | Diósgyőri VTK – Lombard Pápa FC 2:1 (vége)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
1:4 (0:1)
Dunaújváros PASE
szombat 02.05.2015, 18:30 • Rohonci úti stadion, Szombathely • OTP Bank Liga

Gyenge első félidőt produkáltak a csapatok. Jobbára a vendég csapat diktálta a tempót és a veszélyes támadásoknak köszönhetően előnyre tettek szert.

A második játékrészre a Haladás kettős cserével próbálta felkavarni az állóvizet. Ennek ellenére gyors vendég gólt láthattak a nézők. A harmadik találat után pedig a elindult a szurkolók csoportja a kijárat felé. Rocchi találata csak szépségtapasz volt.

A lelkes vendég csapat megérdemelten nyerte a kiesési rangadót Szombathelyen. Ha a nagyobb helyzeteit értékesíti a Dunaújváros, akkor akár nagyobb különbséggel is nyerhettek volna. (20:22:09)

90+3

90+3
    Még egy Hali szöglet a végén. De eredmény nélkül!

90+2
    Petneházi tekerését Rózsa kivetődve védte.

90+1
    Hegedűst kellett ápolni az ütközést követően – majd felmutatja neki a sárga lapot a játékvezető.

90
    Sóron került a földre, a tizenhatos sarkáról jöhet egy szabadrúgás!

89
    Haladás pontrúgás következik az utolsó percben.

88
    Angyal ment meg egy labdát, bedobás következik.

87
    Radó húzta meg a bal szélen, de nincs társa akivel összejátsszon, így visszafordul.

86
    A meccs hőse vonul le. Eppel kap pihenőt, Sóron a friss ember.

85
    Teljesen hitehagyottan játszik a Haladás, ellenfelük pedig felszabadultan futballozik.

84
    Thiago váltja Böőrt a pályán.

83
    Halmosi került a földre szabálytalan körülmények között.

82
    Nagy Gergely kirúgását követően jöhet a vendég csapat.

81
    Életveszélyes kontrákat vezet a Dunaújváros. Rózsának kellett biztosítani többször is.

80
    A Dunaújváros gólt szerzett!

EPPEL MÁRTON mesterhármas!
    A szabadrúgást Eppel kapta, aki lerázta magáról Jánvárit és belőtte Rózsa mellett a kapuba.

79
    Eppel került a földre Hegedűs szorításában. Szabadrúgás befelé!

78
    Bühler indul meg a bal szélen

77
    Jakab készül partdobáshoz a hazai térfélen

Pungor Csaba

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 71. Rocchi – 45+1. Eppel, 49. Eppel, 53. Jakab, 80. Eppel

Lapok:   67. Alcibiade (HAL), 90+1. Hegedűs (HAL)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Angyal, Hegedűs, Devecseri (Rocchi 59'), Jánvári – Schimmer (Nagy Patrik 46'), Alcibiade – Martinez (Bühler 46'), Németh Márió, Halmosi – Radó
    Cserék: Branescu – Mancini, Jancsó, Gaál

Dunaújváros PASE: Nagy Gergely – Villám, Vaskó, Jakab, Szekeres – Petneházi, Böőr (Thiago 84'), Nikházi, Orosz (Farkas 64'), Hidvégi – Eppel (Sóron 86')
    Cserék: Safet – Lázár, Papp, Sárközi

Játékvezetők: Erdős József – asszisztensek: Tóth II. Vencel, Horváth Róbert – tartalék játékvezető: Medovarszki János