Finnország – Fehéroroszország 3:2 (3:1 szétlövés után) | Németország – Ausztria 2:3 (1:2 szétlövés után) | Szlovénia – Dánia 1:0 (vége)
Svédország – Franciaország 4:2 (vége)
Svédország
4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Franciaország
hétfő 11.05.2015, 20:15A csoportos Világbajnokság • A csoport

Érdekes mérkőzés volt.

Az első percek után fölénybe került a svéd csapat, de a harmad első felében nem volt igazán nagy esélyük gólszerzésre, ám megtörték a jeget Josefson szemfüles góljával. Utána volt egy francia emberelőny, abból csak egy svéd helyzet jött, de a skandinávok is elpazaroltak egy power playt, így maradt az 1:0 a harmad végén.

Góllal kezdték a második harmadot a franciák, és két perc múlva már vezettek! Kevesen számítottak erre, a svédeknek is kellett pár perc mire észbe kaptak, de egy emberelőnnyel 10 másodperc alatt élni tudtak, és nyomás alatt tartották a franciákat, a következő powert playt nem tudták kihasználni, de a játék képe azt sugallta, hogy lőnek még gólt.

Így is lett, mert Forsberg gyorsan megszerezte a vezetést a svédeknek, majd ő növelte az előnyt pár perc múlva, ezzel el is döntve a mérkőzést. Becsülettel küzdöttek végig a franciák, de ez csak arra volt elég, hogy ne szenvedjenek nagyobb különbségű vereséget. (22:31:47)

60:00

59:58
    Rech kiáll, de két svéd is, előnyben a franciák, de nincs jelentősége már.

59:54
    Rech balról ereszt meg egy kemény lövést, telibe találja a kapust, utána Ahnelovval verekszik egyet...

59:30
    Enroth jön ki messze a kapujából, kis híján gondba kerül úgy is, hogy elüti a korongot Rech elől.

58:40
    Kivédekezik a franciák is a hátrányt.

58:25
    Lander lő mellé éles szögből jobbról.

58:05
    Felállnak a svédek, nem jutnak helyzetig.

57:30
    Ekman-Larsson kék vonalas lövése jön ki Hardyról.

56:40
    Treille áll ki gáncsolásért, a svédek előnyben.

56:30
    Egy pontatlan indítás után jár le a francia emberelőny.

55:50
    Fleury adja el a korongot a svéd harmadban, de nem tudnak indulni a skandinávok.

55:15
    Nem tudnak felállni a franciák, a támadó harmadba belőtt korongokkal operálnak.

54:33
    Lander áll ki, egy kipattanónál ütötte el a kapust. Előnyben a franciák.

54:00
    Klefbom lő a körből, Hardy lekapja a korongot a levegőből a bal felső elől.

53:45
    Moller éles szögből lő, kijön Hardyról, de a kipattanó a védőké lesz végül.

53:00
    Mosat változatos a játék, de helyzeteket nem látunk, megtartják a franciák is a korongot egy-egy támadás erejéig.

52:01
    Kis kereskedelmi szünet után folytatódik a játék.

Gólok és gólpasszok: 11. Josefson (Klefbom, Ekman-Larsson), 35. Forsberg (Lindholm), 41. Forsberg (Ekman-Larsson), 44. Ekman-Larsson (Eriksson, Klefbom) – 21. Fleury (Roussel, Da Costa), 23. Fleury (Roussel, Auvitu)

Svédország: Enroth, Nilsson – Ekman-Larsson, Klefbom, Forsberg, Eriksson, Lander – Granberg, Ahnelov, Lindström, Sjögren, Moller – Ekholm, Rahimi, Ericsson, Lindholm, Rask – Hjalmarsson, Josefson, Lundquist, Danielsson, Thuresson

Szöv. kap.: Par Marts

Franciaország: Huet, Hardy – Manavian, Auvitu, Treille, Meunier, Desrosiers – Bescgh, Hecquefueille, Fleury, Roussel, da Costa – Dieude Fauvel, Janil, Raux, Treille, Bertrand – Trabichet, Chakiachvili, Claireux, Guttig, Rech

Szöv. kap.: Dave Henderson

Játékvezetők: Makszim Szidorenko, Jozef Kubus – Gleb Lazarev, Jon Kilian