csütörtök 09.07.2015, 19:30Vodafone Kupa

Magyarország – Ausztrália 10-8

Magyarország: VARGA DÉNES 3, SZIVÓS 2, HÁRAI 2, Hosnyánszky 1, Varga Dániel 1, Erdélyi 1

Ausztrália: SWIFT 3, KAYES 1, Younger 1, Campbell 1, Gilchrist 1, Cotterill 1

Köszönöm a figyelmet! (20:56:07)

Nyögvenyelős győzelmet arattunk a nem túl acélos ausztrálok ellen. Az első félidő után 3-1-re vezettünk, tehát a támadó játékunk igen halovány volt. A második félidőben Szivós és Varga Dénes révén már hét gólt szereztünk, ennek köszönhetően jött össze a siker. Az ausztrálok akcióból teljesen ötlettelenek voltak, folyamatosan rosszkéz oldalról adtak le erőtlen lövéseket. A második félidőben rendre csak emberelőnyben tudtak gólt lőni.

A spanyolok és az olaszok ellen ennél sokkal jobb játék kell a győzelemhez.

32
    Az emberfórt nem tudták megjátszani az ausztrálok.

32
    Ausztrál időkérés.

32
    Campbell kiállítása után, Varga Dénes lőtt fölé hat méterről.

32
    Kayes ellen a kontra fault.

32
    Gilchrist lövését védte Lévai, szöglet jön.

31
    Hárai harcolt ki újra emberfórt, amelyet VARGA DÉNES lőtt be kapásból öt méterről, háromgólos ő is. 10-8

30
    Emberfórban ismét JOEL SWIFT húzta be a labdát a jobb kapufánál állva, már háromgólos az FTC játékosa. 9-8

29
    Szivós lőtt el egy szabaddobást, nagyot védett Clark.

29
    Gór-Nagy kiállítása után Campbell passza után JOHN COTTERRIL lőtt gólt a kapásoldalról a rövidbe. Gór-Nagy kipontozódott. 9-7

28
    Hárai harcolt ki fórt Poweren, Madaras passzát HÁRAI BALÁZS húzta be a kapufánál állva. 9-6

27
    Újabb kapushiba, GILCHRIST rosszkéz szélről lőtt gólt a rövidre, de a rajta védekező Varga Dániel is hibás volt ebben a szituációban. 8-6

27
    Varga Dániel lőtt hét méterről, középre ment a labda, könnyedén védett Clark.

26
    Lévai védett.

25
    Campbell lőtt megint kilenc méterről, középről, mellé.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, megint az ausztrálok hozták el a labdát.

A harmadik negyedben sok gól született. A mieinknél Szivós és Varga Dénes remekel, elsősorban nekik köszönhetően vezetünk. Az ausztrálok csak emberfórban képesek helyzetet kialakítani, de akkor is inkább rosszkéz oldalról lőnek.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Kettős emberelőnyben JOEL SWIFT kapott jó passzt két méteren és azonnal bevágta a labdát SWIFT. 8-5

24

23
    SZIVÓS MÁRTON pattintott nagyszerű gólt öt méterről emberelőnyben. 8-4

23
    Magyar időkérés.

23
    ERDÉLYI BALÁZS lőtt a bal szélről lőtte ki a bal felsőt. Üresen hagyták őt az ausztrálok, nem volt nehéz dolga. 7-4

22
    Lejárt az ausztrálok támadóideje.

22
    Bedő nem kapott jó bejátszást centerbe.

21
    Emberelőnyben JOEL SWIFT húzta be a jobb kapufánál állva a labdát a bal alsóba. 6-4

Elkezdődött a harmadik negyed.

Nem játszunk jól, de ez ellen az erőtlen ausztrál csapat ellen az is elég hazai pályán úgy tűnik. Szinte csak rosszkéz oldalról lőnek az ausztrálok, megkönnyítve ezzel a dolgunkat.

16
    Vége a második negyednek.

16
    Kayes lőtt gólt, de kontra faultot fújtak ellene

16
    Kapás oldalról lőttek az ausztrálok! Ez unikum a mai meccsen, Roach lövését viszont mellé tolta Lévai.

16

16
    Power kiállítása után Madaras lőtt középről ismét a jobb felső felé, de ezt védte Clark.

15
    Madaras szerzett labdát jól segítettet a bekket.

15
    Emberelőnyben Vámos lövése sikertelen, de a kipattanó hozzánk került, és Varga Dénes lőtt hat méterről felsőléces gólt. 3-1

14
    Campbellnek van önbizalma rendesen, kilenc méterről lőtt, kaput sem talált.

13
    Varga Dénes lövését védte Clark.

13
    Megint messziről és rosszkézről lőtt Campbell jócskán fölé, nehéz megfejteni, hogy mi az ausztrálok célja

13
    Younger kiállítása után Hosnyánszky lőtt kapufát, gyorsan ellőtte a fórt.

12
    JOSEPH KAYES lépett vissza hat méterre és kapásból lőtt a léc alá. 2-1

12
    Madaras lőtte volna a jobb felsőt, ezt fölé ütötte Clark.

11
    Younger technikai hibája középen.

11
    Younger lőtt nyolc méterről, Lévai szögletre ütötte a labdát.

10
    Varga Dániel bejátszása centerbe nagyon hosszú volt

10
    Madaras lőtt előnyben a blokkba.

10
    Cotterril lövése messze elkerülte a kaput.

9
    Howder kiállítása után Angyal helyezkedett két méteren belül.

9
    Swift lövése gyenge volt.

9
    Varga Dániel támadó szabálytalansága miatt jöhetnek az ausztrálok.

9
    Angyal bekkelt kiválóan.

9
    Elkezdődött a második negyed, Howder hozta el a labdát.

Nem kaptunk gólt az első negyedben, de ezt elsősorban az ausztrálok szörnyű lövés kiválasztásának köszönhetjük, hiszen végig csak rosszkéz oldalról lőttek az ausztrál jobb kezesek. A mieinknél parádés gólt lőtt centerből Hárai.

8
    Vége az első negyednek

8
    Kayes vitte víz alá a labdát centerben.

8
    HÁRAI BALÁZS centerből gyönyörű gólt lőtt, elfordulásból, Ford bekkelt eredménytelenül. 2-0

8
    MAgyar időkérés.

8
    Megint a jobb oldalról, jobb kezestől jött az ausztrál lövés, ezúttal Gilchrist hibázott.

7
    Bedő centerezett, de nem tudott gólt lőni.

7
    Megint rosszkézről lőttek az ausztrálok emberelőnyből, ez már mulatságos kezd lenni, most Younger rontotta el a lövést.

6
    Power kiállítása után HOSNYÁNSZKY NORBERT a bal szélről lőtt, Clark ütötte be a kapujába a labdát. 1-0

6
    Rossz döntés az ausztráloktól, rosszkéz szélről lőtték el az emberfórt az ausztrálok, ez nagy hiba tőlük, Gilchrist lőtt.

5
    Szivós kiállítása után ausztrál időkérés.

5
    Younger szerzett labdát.

5
    Lévai védett jobb kézzel egy távoli lövést, Younger lőtt.

4
    Hárai csavart öt méterről, de középre ment, így védett Clark.

4
    Kontra fault Swift ellen.

3
    Angyal csak erőtlenül tudta rápöckölni a kapura a labdát.

3
    Howder lőtt felelőtlenül a jobb szélről fölé.

2
    Campbell lőtt távolról, Lévei kitolta szögletre.

1
    Varga Dénes fölé vágta az ötméterest.

1
    Szivós passza után harcolt ki ötméterest Hárai.

1
    Younger lőtt fórban hátulról, védett Lévai.

1
    Elkezdődött a meccs, az ausztrálok hozták el a labdát.

Megkezdődik az idei Vodafone-kupa, amelyen a magyar férfi vízilabda-válogatotton kívül Olaszország, Spanyolország és Ausztrália fog szerepelni.

Az ausztrálok ellen kezdünk, akiktől a Világliga nyolcas döntőjében két héttel ezelőtt kikaptunk. Akkor az 5. hely sorsa múlott azon az összecsapáson. Ettől még Swifték továbbra sem tartoznak a világ élvonalához. Illene őket kitömni a Margitszigeten. Legjobb játékosuk az Új-zélandról honosított OSC-center, Joseph Kayes.

A mieink komoly gödörben vannak, hiszen a Világligában a hatodik helyet szerezték meg úgy, hogy többek között Brazília, az USA és Ausztrália is előttünk zárt, ráadásul utóbbi kettőtől ki is kaptunk. Ennek hatására Benedek Tibor belátta, hogy rosszul döntött, amikor a nyár elején kihagyta Szivós Mártont a válogatott keretből. Visszahívta tehát a kiváló balszélsőt.

Ausztrália ellen kötelező a győzelem, a sima győzelem. Ennél csak nehezebb találkozók jönnek majd a folytatásban a Vodafone-kupán.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:30 - kor kezdődik.