Nico Rosberg (GER)
verseny vége
> >
Szinte csak a szokásos történt, mondhatnánk, ha Juncadella nem töri össze az autóját és állítják meg az edzést. De ettől függetlenül semmi különös nem történt a csonka edzésen. A Mercedesek simán nyertek most is és nagy fölénnyel.
> >
Nico Rosberg nyerte a második szabadedzést Interlagosban, két tizeddel verte Lewis Hamiltont. Ezzel a pénteki nap Rosbergé lett. Hamiltonnak nincs miért idegeskednie. Ha végigmegy mindkét futamon, két könnyed második hellyel is bebiztosítaná a világbajnoki címet Rosberg előtt, mert az utóbbi futamokon igen komoly pontelőnyt szedett össze.

Ismét gyakorolják a pilóták a VSC, azaz a virtuális biztonsági autó jelenlétét. Kiválóan ment még ma Kimi Raikkönen is, a harmadik helyet csípte meg.

Fernando Alonso, Gutierrez és Vergne autója is felmondta a szolgálatot, Alonso és Gutierrez számára ez jó eséllyel boxutcai rajtot jelent majd a 6. erőforrás miatt, de erről még nincs hivatalos információnk.

Holnap is folytatjuk élő közvetítésünket Interlagosból a 3. szabadedzéssel és az időmérővel, tartsanak akkor is velünk!
Köszönöm figyelmüket!
----
Marquez
> >
Lorenzonak már az elején sikerült jó beállításokat találnia és ő maga is igen jó formában van az idény második felében. Ne feledjük, hogy közte és Rossi között nagy harc lesz a második helyért. Rossi végül a gyenge kezdés után felzárkózott, végül nem egész 2 tizedre került Lorenzotól és az 5. helyet szerezte meg. Jók a Repsol Hondák, Marquez az élre vergődött végül, Pedrosa a 4.. Az első ötben a szokásos kakukktojás Aleix Espargaro, aki jövőre a Suzuki versenyzője lesz.

Elég jól mutatkozott be a Suzuki, 16. hely, bár a 2 másodperces hátrányon még van mit faragni bőven.
De ez még csak az első edzés volt számukra, keresgélhetik a jó beállításokat és de Puniet-re is ráfér a versenykilométer.

A második szabadedzéssel is élőben jelentkezünk 14:05-től, tartsanak akkor is velünk!
----
Marquez
> >
Marquez ismét az edzés végén robbantott, ahogy délelőtt is tette. Lorenzo a négyesből továbbra is második, de a leglágyabb gumit feltevők holnap is bezavarhatnak az időmérőn, Crutchlow is közel, de Dovizioso a veszélyesebb.

Motorhibája jött elő a Suzukinak, de a 18. helyen az 1,2 mp hátrány nem a világ vége. Marquez mindkét edzést megnyerte, de kicsik a különbségek. Fél mp csak Rossi hátránya a 10. helyen.

Holnap is folytatjuk élő közvetítésünket délelőtt 9:55-től a harmadik edzéssel.