2:0
6:4
6:1
> >
Meg is csinálja Jani Réka-Luca, aki végül két szettben, aránylag gyorsan, 80 perc alatt búcsúztatja honfitársnőjét, Szlavikovics Szabinát!
Az első szettben fej-fej mellett haladtak a lányok, majd Jani tudott először brékelni 4:3-nál, azt még visszavette Szlavikovics, de az újabb bréklehetőségnél már a szettet is behúzta Réka.

A második játszma elég egyoldalú lett, gyorsan elhúzott 4:1-re Jani, majd másodszor is brékelni tudta Szlavikovicsot, aki ugyan 5:1-nél hatalmasat harcolt fogadóként, de Jani Réka három bréklabdát hárítva végül megfordította a játékot és megnyerte a mérkőzést.

Jani Réka-Luca – Szlavikovics Szabina: 2-0!
6:4, 6:1!
----
2:0
6:3
6:1
> >
A mérkőzés elején úgy tűnt Ági egyenrangú ellenfele lehet horvátnak. Ana Vrljic tudta először hozni adogatását, innen már nem volt visszaút a magyar lánynak. Lelkileg mélypontra került a második szett elejére, a végére még jutott egy fellángolás, de nagyon későn eszmélt.

Köszönöm a figyelmet, tartsatok velünk legközelebb is.

Ana Vrljic – Bukta Ágnes 2:0 (6:3, 6:1)
0:2
1:6
4:6
> >
Martina Borecka az esélyeknek megfelelően két szettben továbbjut a siófoki ITF torna második körébe. Az első szettben óriási erőfölényben volt a cseh lány, a második játszmában azonban nagy küzdelemre kényszerítette ellenfelét Argyelán, ám Borecka 6:4 arányban meg tudta nyerni a szettet, így kétség sem férhet a sikeréhez.
ITF - Szabács (Salak)
0:2
3:6
4:6
> >
Nicolas Jarry végig uralva a mérkőzést jut túl a világranglistán nála 250 hellyel rosszabb helyen álló Madarász Gergelyen!
Mindkét játszmában egy-egy break megszerzése után végigvitte adogatójátékait a chilei, és ez döntőnek bizonyult. Filipenkó után tehát Madarász sem lesz ott a második körben.
0:2
6:71
3:6
> >
Balázs Attila két szettben legyőzte a horvát Franko Miocicot és bejutott a szabácsi tenisztorna második fordulójába!
Egyforma játékerőt képviselt a két játékos az első szettben, de a rövidítésben Attila összepontosított sokkal jobban és 7-1-re hozta a tie break-et.

A második szett elején brékelőnybe került Miocic, ám Balázs zsinórban öt gémet nyerve megfordította a játszmát és végül 6:3 arányban könnyedén győzött a második szettben és ezzel együtt a meccset is megnyerte 1 óra 45 perc alatt.

> >
Mind a két páros előtt adódtak lehetőségek, Baboséknak már három szettlabdát sikerült elpazarolniuk, ezúttal némi segítséggel, de kiharcolták a továbbjutást.

A könnyűnek ígérkező, de mégis nehézzé váló mérkőzésről összességében megérdemelten jutott tovább a magyar, francia páros.

Köszönjük a figyelmet, kövessétek velünk a további mérkőzéseket is!

K. Pliskova, K. Pliskova – T. Babos, K. Mladenovic 1:2 (3:6, 7:6 (5), 10:12)