0:2
0:6
1:6
> >
Fájóan könnyen és gyorsan szenvedett vereséget az egyiptomi hőségben, Sharm El Sheikben a negyeddöntőben Totka Naomi. Pontosan egy óra leforgása alatt, két rendkívül sima szettben Jan Abaza legyőzte a magyar lányt. Az egy órában benne van a két szett közötti tíz perces szünet is.

Naomi ma nem tudta hozni Abaza szintjét, az amerikai fogadóként és adogatóként is jóval jobb volt nála. Összesen ötször sikerült elvennie az amerikai lánynak Totka adogatását, fordítva ez egyszer sem sikerült.
Totka végül elkerülte a megsemmisítő 6:0, 6:0-t, de az egyetlen nyert játék sem túl szívmelengető.

A mérkőzésen Naomi csak 22 labdamenetet nyert meg (ugyanakkor láthattunk öt elpuskázott bréklabdát is, ebből három zsinórban történt), Abaza pedig 52 nyert labdamenettel zárt, és az elődöntőbe jutott. Ezt a meccset Totkának gyorsan el kell felejtenie, a hibákat kijavítani és a következő megmérettetésre készülni.

> >
A meglepően jó kezdés után Balázs Attila játéka visszaesett. A második szettben kritikán aluli volt az adogatása. A harmadikra feljavult, de nem eléggé. Az előzetesen esélyesebbnek tartott szerb teniszező lépett tovább a következő fordulóba!

Köszönöm a figyelmet, tartsatok velünk legközelebb is.
Pedja Krstin – Attila Balázs 2:1 (2:6, 6:1, 6:2)