0:2
4:6
4:6
> >
Az első játszma fej-fej mellett indult, látható volt, hogy egyetlen brék eldöntheti. Így is történt, szerencsére Babos Tímea volt az, aki elvette Hesse szerváját. Akkor ugyan még vissza tudta venni a francia lány, de 4:4-nél ismét jött Timi brékje, és ezután már nem hibázott, 6:4-gyel behúzta az első szettet.

A második játszmában is igen szorosan alakult a küzdelem, ha beütötték az első szervát, nemigen tudtak mit kezdeni fogadóként. Ám a második adogatásokat jól meg lehetett támadni, ezt tette Timi is és Hesse is. Babos 4:2-nél bréklabdához jutott, a dupla brékelőny eldöntötte volna a találkozót, de végül fordított a francia, majd lendületből el is vette Timi adogatását, 4:4-re egyenlítve ezzel.

Babos azonban meg tudott újulni és újra brékelt, ismét 5:4 és ismét szerválhatott a szettért. 40-semmiről ugyan 30-ig feljött a francia lány, de végül Timi hozta az adogatását, ezzel a szettet is. Így Babos Tímea a Poitiers-i tenisztorna negyeddöntőjébe jutott, másodszor is hazai ellenfelet kiverve.

Amandine Hesse – Babos Tímea: 0:2!
4:6, 4:6, továbbjutott a magyar lány!