Brentford – Chelsea F.C. 2:2 (vége) | Leeds United – Tottenham Hotspur 2:1 (vége) | Oldham Athletic – Liverpool F.C. 3:2 (vége)
Oldham Athletic
3:2 (2:1)
Liverpool Football Club
vasárnap 27.01.2013, 17:00 • Boundary Park, Oldham • FA Kupa

Óriási szenzáció: a harmadosztályú Oldham Athletic kiütötte a Liverpool csapatát az FA-kupából, és bejutott a legjobb 16 csapat közé!
    A mérkőzésen többet támadtak a vendégek, de a körülményeket figyelembe véve teljesen megérdemelt a hazai siker.
    Osztálykülönbség volt ezen a napon a csapatok között, de nem csak hagyományos értelemben, hanem motiváltság szempontjából is, a kékek javára! (18:59:04)

90
    6 perc lesz a hosszabbítás

90
    Gerrard lő elképesztően nagy felső kapufát!

82
    Lehet, hogy Smitht le kell cserélni, ami rossz hír lenne a hazaiaknak, de ezen kívül is nagyon nehéz percek várnak az Oldham csapatára

81
    Két hazai játékos ütközik, ápolás várható

80
    Liverpool gólt szerzett!!

GÓÓÓL! A szögletből kipattanó labdát 22 méterről, kapásból, a kapufa segítségével belövi! Szépít a Pool! Gólszerző: JOE ALLEN!

79
    Downing gyenge lövése kipattan Bouzanisról, majd az ismétlés előtt szögletre mentenek

78
    Simpson le, Taylor be az Oldhamnél. Egy cseréjük maradt még

77
    Itt lehetett volna a negyedik! Simpson lő kapásból, a labda éppen mellé megy, Jones mozdulni sem tudott!

77
    Shelvey lövése száll nem sokkal fölé

76
    Shelvey passzát Sturridge rontja el

75
    Negyed órája maradt a Liverpoolnak, hogy legalább döntetlenre mentse a találkozót

73
    Simpson marad a földön, a vendégek időhúzást reklamálnak

72
    A gyengén teljesítő Sterling helyett Shelvey a pályán a vendégeknél, ez volt az utolsó cseréjük

72
    Smith szabálytalan Coatesszel szemben

71
    Baxter lő laposan a csúszós füvön, egy méterrel megy a jobb kapufa mellé a próbálkozása

70
    Az időjárás is a hazaiaknak kedvez, akik önfeláldozóan tartják a kétgólos előnyüket

69
    Ha nehezen is, de sikerül tisztázni a hazaiaknak

69
    Veszélytelen vendég szöglet, közben ismételhetnek. 2:8 a szögletarány

68
    Suarez próbál meg null szögből nagyon közelről gólt lőni, szöglet lesz belőle, a kapus jól tette a dolgát

68
    Downing beadásába lépnek bele, beadás következik

67
    Gerrard lő 10 méterről tisztán, de Baxter belevetődik a lövésbe, ezzel góltól mentve meg csapatát!

58
    Hősiesen védekeznek a hazaiak! Belevetődnek a lövésbe, szó szerint csúsznak-másznak a pályán

58
    Suarez nagy lehetősége után újabb szöglet jön

57
    Suarez beadása megy kapu mögé, ebben sokkal több volt, a bíró azonban szögletet jelez

55
    Wisdom helyett Gerrard, Borini helyett Downing a pályán a vendégeknél

54
    Sterling lábába rúgnak bele a tizenhatoson belül, a játékvezető érthetetlen módon nem ítél büntetőt a vendégeknek!

54
    Sikerül M'Votonak elfejelnie a hosszúra érkező labdát, de nem talál kaput

53
    Szabadrúgás az Oldhamnek 25 méterre a liverpooli kaputól

52
    Baxter próbálta átemelni Jonest, de a kapus ezúttal résen volt!

51
    Pályafutása első gólját szerezte a jobbhátvéd Wabara! Mikor, ha nem most!

50
    Lendületben a hazaiak

49
    Gerard kezd el melegíteni, de a többi csere is aktivizálta magát a vendégeknél

48
    Az Oldham gólt szerzett!

GÓÓÓL! 3:1-re vezet az Oldham a Liverpool ellen! REECE WABARA vissza szerette volna fejelni a labdát középre, de lecsúszott, és a felső léc segítségével beakad a kapuba!

47
    Ritka jelenet: a hazai játékos elesik a saját lábában, így nem sikerül beadnia a szabadrúgást

46
    Szabadrúgás a hazaiaknak, veszélyes helyről adhatnak be

46
    Egyik edző sem cserélt a félidőben

46

Óriási meglepetésre a harmadik osztályban gyengélkedő Oldham Athletic 45 percnyi játék után vezet az elsőosztályú Liverpool FC ellen 2:1 arányban, és azt kell mondanunk, teljesen megérdemelten.
    Az első félidő után még nem dőlt el, melyik csapat jut a legjobb 16 közé, de egyenlőre a hazaiak állnak közelebb hozzá.
    Ha esetleg döntetlen lenne a találkozó, akkor nincs hosszabbítás, hanem újrajátszás következik a Liverpool otthonában. De addig még nagyon sok van hátra, biztosak lehetünk benne, hogy izgalmas második játékrész elé nézünk

48

GÓÓÓÓL! Éppen letelne a hosszabbítás, amikor egy lövés pattan ki Jonesról, Croft azonban nagyon okosan nem rárúgja a labdát, hanem MATT SMITH elé tálal, aki egy lépésről bepasszolja a játékszert!

46
    Smith fejesét Jones tenyereli ki szögletre!

45
    3 perc lesz a hosszabbítás

45
    Megint Skrtel és smith akad össze, ezúttal szabadrúgás az Oldhamnek

44
    Sturridge van lesen, de egyébként is iszonyatosan gyenge megoldást választ

43
    M'Voto tud fejelni a szöglet utáni kavarodás után, de Jonesnak nem okoz problémát a kísérlet

33
    Jonesnál a játékszer, kicsit leült a találkozó a kezdeti temperamentumos percek után

32
    Suarez csúszik el lövés közben, nem is lesz belőle helyzet

31
    Wabara bedobását fejelik ki a liverpooliak

29
    Suarez passzát Borini sarkazza Sterling elé, aki lő, de Bouzanis remekül véd!

24
    Nem adják meg Suarez találatát les miatt!

23
    Wabara nem figyelt a bíróra, felvágta Sterlinget, szabadrúgás a tizenhatos sarkának közeléből

17

GÓÓÓL! Egyenlít a Liverpool! LUIS SUAREZ kényszeritőzik az egyik hazai védővel, majd közelről a bal alsó sarokba rúgja a labdát!

12
    Croft ívelés helyett laposan lövésre teszi le a labdát, de csapattársa hatalmas luftot rúg

8
    Verekedés a pályán, a vendég kapus és a hazai csatár között (Simpson)