Real Madrid – Getafe CF 4:0 (vége) | Rayo Vallecano – Real Betis 3:0 (vége) | Barcelona – CA Osasuna 5:1 (vége)
Athletic Bilbao – Atlético Madrid 3:0 (vége) | RCD Mallorca – Málaga CF 2:3 (vége)
RCD Mallorca
2:3 (1:2)
Malaga CF
vasárnap 27.01.2013, 21:00 • Iberostar Estadio, Mallorca • Primera División

Nagyon, de nagyon jó meccset láthattunk. Végig kiegyenlített játék,de a hazaiak túl korán kaptak 2 gólt is és onna már nehéz volt visszahozni. Tehát RCD Mallorca - Málaga CF 2:3. Ilyen meccset kívánok minden sportkedvelö olvasónknak. Köszönöm a figyelmüket. (22:56:37)

90+3
    A védök azonnal kivágják a labdát és lefújja a meccste a játékvezetö.

90+3
    Másodpercek vannak hátra és jöhet a mallorcai szöglet.

90+2
    Utolsó perc van hátra és Mallorca támadhat.

90
    Velasco játékvezetö 3 percet hosszabbít.

89
    Vendégek kihasználták következö cseréjüket is. Francisco Portillo Soler lejött és Manuel Ittura ment a helyére.

88
    2 perc van hátra ebböl a kíváló mérközésböl.

87
    A lövés Pinát találja el, aki lesen állt. Jöhet kifele a szabadrúgás.

85
    A játék folytatódott és szögletet harcolt ki újból a hazai gárda.

84
    Mallorca hatalmas lehetöséget mulasztott el, Hemed hosszan vette átt a labdát és a kapus védeni tudott, aki idöhúzás gyanánt a földön marad és ápolásra szurol.

82
    Vendégek húzni próbálják az idöt, ezt füttyszóval értékelik a nézök.

80
    Kereken 10 perc van hátra a mai mérközésböl. Hajtós lesz ez még.

76
    Nem hagyja magát beszorítani a Málaga, de vigyáznia kell , ha elakarja vinni a 3 pontot.

74
    Egymás után megint két szögletet végezhetett el a hazai gárda. Az utolsó 15 perc szerintem nagyon jó játékot hoz még.

74
    Vendégek újra cserélnek, elfáradtak a nagy iramban. Isco megy az cserepadra és a játéktérre érkezik Ignacio Camacho.

72
    A vendég játékos egyáltalán nem gondolkozott, egyböl piros lapot kapott Velascotól a becsúszásért.

70
    Cseréltek közbena vendégek is Javier Saviola jött le és Eliseu jött helyette.

70
    A Mallorca gólt szerzett!
    GIOVANI DOS SANTOS hatalmas gólt tekert szabadrúgásból.

69
    Újabb sárgalap , most a vendég Diego Lugamo kapta.

66
    A gólszerzö Willy Caballero kap sárgalapot szabálytalanságért.

64
    Megállt a hazaiak lelkesedése és leálltak sajnos, pedig eddig nagyon jó focit láthattunk.

63
    A Malaga gólt szerzett!
    Kíváló jobb oldali hosszúpasszt követöen NACHO MONREAL mehetett egyedül kapura , aki a jobb hosszú sarokba gurított.

61
    Hemed vitatkozik a játékvezetövel, ugyanis ö szögletett szeretett volna. Vitatható döntés született. Közben csere következik. Pereira jön le és Alejandro lép a helyére.

60
    Pereira próbálkozott távolról de a labdát is távolra küldte.

57
    Dos Santos beadása megintcsak nemjött össze, tisztáznak a védök.

57
    Mallorca szabadrúgással jöhet jó szögböl 20 méterröl.

56
    A vendég játékosok teljes létszámmal a haziak térfelén.

54
    Málaga csatárai nemértették meg egymást, eladták a labdát.

52
    Hazaiak sokkal nagyobb akarattal jöttek ki második félidöben az öltözöböl. Eddig szinte csak náluk volt a labda és vezethették támadásaikat.

50
    Majd következhetett a harmadik szöglet is egymás után, amit egy fejes után a kapus védeni tudott.

50
    Szöglet után újabb szögletet végezhetnek ela hazaiak.

49
    Nagony rossz Nacho áttadás, ami egészen Calatayud kezéig pattog.

49
    Málaga adogatott, de Mallorca letámadta a játékosokat és megint ök jöhetnek.

48
    A lövés egyenesen a sorfalban kötött ki, akik kivágták a labdát.

47
    Szabarúgást végezhetnek el a hazaiak 25 méterröl.

47
    Eddig a játék a középpályán folyt.

46
    Mallorca kezdhette meg a második félidöt.

46

Érkeznek a játékosok újra a pályára és lassan kezdetét veszi a 2. félidö.

Nagyon jó idáig a meccs, kíváló tempó mint angol bajnokságban. Mindkét csapatnál volt lehetöség böven de a vendégek jobban kihasználták és ezért vezetnek is.

A játékvezetö lefújta az elsö félidöt. Az eredmény idáig 1:2 a Málaga javára.

45+1
    Dos Santos hibázott, aki ismét mellé lötte a labdát.

45+1
    19 méterröl jöhet a szabadrúgás.

45+1
    Vendégek hosszan indítottak, de a támadó és a védö összefutottak és a játékot megállította a játékvezetö.

45
    Velasco játékvezetö 1 percet hosszabbít az elsö félidöben.

45
    Dos Santos próbálkozott a tizenhatos széléröl, de a kapu mellé lött.

44
    A szigetcsapat nemigazán élt a lehetöséggel. Szöglet pocsékul végzödött.

43
    Mallorca támadhatott és szögletet harcolt ki.

41
    Mallorca kivédekezte a nyomást és felszabadított.

40
    Utolsó 5 percen belü vagyunk és újra Málaga motivál a pályán.

39
    Ismételten egy sárgalap a mérközésen , amit Kevin Diaz kapott.

38
    Labdatartás:
    59% - 49%.

37
    Ahogy épp az imént lett említve, nagyon durva becsúszások és szerelések mennek a pályán, ezt a játékvezetö Víctor Casadesús sárgalapjával jelzi.

36
    Játékosok a nagy temo mellett nagyon keményen is küzdenek a labdáért, de sárgalapot most még nem adott a játékvezetö.

34
    A játék tempója méginkább nött, itt már cska aza kérdés , hogy mikor melyik csapat kerül újra nagyobb helyzethez vagy szerez gólt.

32
    Egy szép beadást követöen a bíró végetvet a támadásnak, mert Hemed lesen maradt.

31
    Tomer Hemed kapott nagy lehetöséget ,de rosszul találta el a labdát.

30
    Az elsö 30 perc már el si telt ezen az akciódús meccsen. Eddig a játék Málaganak kedvez, de mindkét csapat veszélyeztet.

27
    A meccs második sárgalapját Martin Demichelis kapta.

26
    VICTOR CASADEUS szerezte a szépítö gólt, újra meccsben a Mallorca.

25
    Thomas Pina megkapja a meccs elsö sárgalapját.

23
    Mallorca nagyon szép akciót épített fel, de a vendég védök figyelmesek.

22
    Két szögletet is rúghatott a vendég gárda, de gól most nem sikeredett.

21
    Toulalan takarásból lött, de a kapus kitolta szögletre.

21
    Ez a szöglet sem sikeredett, ez is fölé szállt. A vendégek nyugoidtan jöhetnek fel és akár megszerezhetik 3. gólukat is.

20
    Második szögletjét végezheti el a Mallorca.

19
    Újabb esély a hazaiaknál szabadrúgást rúghatnak.

17
    Gyorsan Mallorca bekapott 2gólt , most szögletet rúghat.

15
    Nacho Monreal passzolt csapattársának ISCO pedig okosan fejezte be a támadást. Így már 0:2

14
    Málaga nagyon ügyenes védekezte ki a nyomást és Málaga kontrával indulhat.

12
    Vendégek gárdája nagyon okosan védekezi ki Mallorca támadásait. Meddig bírják a nyomást az a kérdés.

11
    Mallorca igyekszik, mert túl korín könyvelhette el az elsö gólt.

10
    Szabadrúgást követöen JAVIER SAVIOLhoz került a labda , aki vezetéshez jutatta csapatát.

8
    Hazaiak sztárja dos Santos jutott lehetöséghez, amit távolról fölé emelt a fiatal játékos.

7
    Hazaiak nyomás alá kerültek, de a legnagyobb nyugodalommal kivédekezték a szögletet is.

5
    A mérközés folytatódik, Mallorcánál a labda.

5
    Az elsö csere meg is történik a mérközésen, mivel Bigas lesérült, így helyére Kevin jöhet.

4
    Áll a játék , ápolni kell Bigast.

3
    Középpen folyik a játék, izgalmasan kezdtek a csapatok.

2
    Az elsö szöglet nem sikeredett, ezért Caballero kirúgással folytatódik a meccs.

1
    Rögtön nagyon gyorsan indítottak a csapatok, fontosak a pontok mindkét csapatnak, föleg a hazaiaknak. Az elsö szögletet Mallorca harcolta ki.

1

Kezdö felállás:

RCD Mallorca:

Calatayud — Nsue, Pedro Bigas, Javi Márquez, Jose Nunes — Pina, Pedro Geromel, Pereira, Víctor, Hemed — dos Santos

Málaga CF:

Caballero — Lugamo, Demichelis, Nacho Monreal, Sergio Sánchez — Toulalan, Weligton, Saviola, Isco — Santa Cruz, Portillo

Játékvezetök: Velasco - Yuste, Alonso.

A két csapat egymással 18 szor találkozott egymással. Ebböl 5 meccset megnyert Mallorca , 6 szor született döntetlen eredmény és 7 szer nyert a Malága csapata.

Vajon ma törleszt a szigetcsapat Málagával szemben ? 90perc múlva megtudjuk.

Mallorca az utolsó 6 meccsén 2 megnyert, 1 döntetlenezett és 3 szor kikapott.

Málaga szintén 6 meccsböl 1 nyert meg, 2 döntetlenezett és 3szor kikapott.

Mai játéknapon a RCD Mallorca csapata fogadja a Málaga CF csapatát.

Mallorca csapata a 19. helyen 17 pontal várja az összecsapást.
    Málaga csapata pedig a 8. helyen 32 pontal áll a Spanyol ligában.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

Gólok: 26. Victor Casadeus, 70. Giovani Dos Santos - 10. Javier Saviol, 15. Isco, 63. Nacho Monreal

Lapok:   25. Pina Thomas (MLR), 37. Victor Casadeus (MLR), 39. Kevin Diaz (MLR), 66. Willy Caballero (MLR) - 27. Martin Demichelis (MLG), 69. Diego Lugamo (MLG)   72. Demichelis (MLG)

RCD Mallorca: Calatayud — Nsue, Pedro Bigas(5. Kevin), Javi Márquez, Jose Nunes — Pina, Pedro Geromel, Pereira(61. Alfaro), Víctor, Hemed — dos Santos
    Malaga CF: Caballero — Lugamo, Demichelis, Nacho Monreal, Sergio Sánchez — Toulalan, Weligton, Saviola(70.Eliseu), Isco(74.Camacho) — Santa Cruz, Portillo(89. Ittura)

Játékvezetők: Velasco - Yuste, Alonso