Queens Park Rangers – Norwich 0:0 (vége) | Newcastle United – Chelsea F.C. 3:2 (vége) | Arsenal FC – Stoke City 1:0 (vége)
West Ham United – Swansea City 1:0 (vége) | Everton FC – Aston Villa FC 3:3 (vége) | Reading FC – Sunderland AFC 2:1 (vége)
Wigan Athletic – Southampton FC 2:2 (vége) | Fulham FC – Manchester United 0:1 (vége)
Everton FC
3:3 (1:2)
Aston Villa FC
szombat 02.02.2013, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Barclays Premier League

Az Everton az egész meccsen jobban játszott, és megérdemelten egyenlített ki a végén. De a hazai csapatot ez nem hiszem, hogy vigasztalja, mivel nyerni szerettek volna, hogy tovább reménykedhessek a negyedik hely megszerzésében. (18:01:23)

90+5
    Sylla kap sárgát.

90+5
    Fellaini kísérletét védi Guzman.

90+4
    Az Everton gólt szerzett!

A hosszabbításban kiegyenlít az Everton! Baines beadására MAROUANE FELLAINI érkezik, és nem hibázik. 3:3!

90+3
    A vendégek még egy sarokrúgásra mentenek.

90+2
    Sarokrúgás hazai oldalon.

Gibson helyén Naismith a hazai csapatban.

90
    Pienaar kísérlete pontatlan.

89
    6 perc hosszabbítás lesz.

87
    Osman is beasárgul.

86
    Agbonlahor kapott sárgát,mert húzta az idot.

85
    Agbonlahortól Jagielka veszi el a játékszert.

83
    Pienaar beadása Guzman kezében.

82
    Holman a pályán el Ahmadi helyén.

81
    Pontatlan a beadás, senki nem reagált rá.

80
    Most a Villa támad, szabadrúgáshoz jut, a labda elé Sylla áll.

79
    A vendég csapat is cserél, N'Zogbia helyén Sylla.

78
    Fellaini fejese Guzan kezében landolt.

77
    Az Everton megint veszélyeztet, de a vendégek újra a helyzet magaslatán állnak.

75
    A korner veszélytelen.

74
    A hazaiak sarokrúgást harcoltak ki.

73
    Kiegyenlíthetett volna az Everton, de Jelavic a kapusba célzott!

72
    Distin ad be, de a vendég védelem mindent megold.

71
    A hazaiak vérszemet kapnak, nagyon jó utolsó 20 perc elé nézunk.

69

MAROUANE FELLAINI kiszorított pozícióból az ellenfél kapujába talál. Ezzel 2:3!

67
    Megint egy hazai pontrúgás, Pienaar pontatlanul durrant a kapu mellé.

65
    Mirallas és Heitinga sétál le a pályáról, Jelavic és Oviedo a pályán.

64
    Lowton az iménti szabálytalankodásáért sárga lapot kapott.

63
    Everton szabadrúgás, Lowton volt túl durva ellenfelével szemben.

61
    Az Aston Villa gólt szerzett!

CHRISTIAN BENTEKE megszerzi második találatát. Szép mozdulattal juttatja a hálóba a labdát.

60
    Westwood beívelését Heitinga bikázza ki.

Megint Anichebe, szerelik a vendégek és indulnak.

54
    Anichebe kísérletét védi Guzman.

53
    A vendégek felszabadítanak, pontrúgás a hazai csapat javára.

51
    Weimann mehetett maga kapura, de sikerült neki kihagyni a kihagyhatatlant!

49
    Agbonlahort álították meg lesen.

48
    Fellaini maradt a földön, ápolás a pályán.

47
    Az első játékrészben alig volt szabálytalanság, a bíró nem osztott ki egy lapot sem. Reméljük, hogy ez így is marad.

46

Akciódús első félidőt láthattunk, helyzetek mindkét oldalon voltak, gólból is volt három. A hazai szurkolók ennek nem nagyon örülnek, de a semleges nézők biztos nem unatkoznak. Bízzunk benne, hogy a második játékrészben is akadnak helyzetek bőven.

45
    Az első félidő utolsó percéhez érkeztünk.

44
    Baines pontrúgása után tisztáznak a védők.

43
    Nem erőlteti már a hazai csapat sem.

42
    A középpályán folyik a küzdelem.

40
    Fellaini Pienaar összjáték után kirúgással jön Guzan.

39
    A hazaiaknak ma nem megy szögletből semmi veszélyeset kialakítani.

38
    Mirallas lövése után megint szögletet végezhet el az Everton.

38
    A sarokrúgás után kirúgás következik.

37
    Anichebe beadása után szöglet következik hahazi részről.

35
    Osman lövése levágódik egy vendég védő testéről.

34
    Baines indult meg a jobb oldalon, beadására érkezett Pienaar, de a játékszer nem jutott el hozzá.

32
    A Villa birtokolja a labdát, nem sietik el a támadást. Minél tovább távol akarják tartani az Evertont a kapujuktól.

30
    Pienaar pontatlan labdát ad, oda a hazai lehetőség.

26
    A hazai csapat megint átveszi az irányítást.

24

Hihetetlen, ami ezen a meccsen történik. Megint vezet a Villa, GABRIEL AGBONLAHOR fejjel eredményes Westwood beadása után!

23
    Megint vezethetett volna az Aston Villa! Agbonlahor a leshatáron vesz át egy pazar átadást, mehet maga a kapusra, de Howard szögletre üti a lövést!

21

Miralles adott gólpasszt VICTOR ANICHEBÉNEK, aki megfordult a labdával, és a kapuba bombázott! Góllá érett a hazai előny.

20
    Osman beadása nem talál embert.

18
    Most picit megnyugodhat a vendég védelem, de a Villa játékosai most is csak a félpályáig jutnak, így jöhet az újabb Everton akció.

17
    Az utóbbi percekben nagyon beszorult a Villa, Pienaar löketét védte Guzan.

16
    Baines nagyon csúnyán fölédurrant.

15
    Szabadrúgással jön az Everton elég jó pozícióból.

14
    Veszélytelen a hazaiak beívelése.

13
    Már a másik oldalon a labda, Everton szöglet.

11
    Weimann Howard kapuja mellé fejel.

10
    Benteke lövése elakad a hazai védelemben, Villa szöglet.

9
    Anichebe kísérletét könnyedén fogja Guzan.

8
    A sarokrúgás következtében Guzan kapus ellen szabálytalankodnak, vendég szabadrúgással folytatódhat a játék.

7
    A vendég védelem összehoz egy újabb szögletet.

6
    Anichebe beadása után szöglettel jön az Everton.

5
    Fellaini lövését védi Guzan.

4

N'Zogbia indult meg a labdával, majd CHRISTIAN BENTEKE kapja a játékszert, aki különösebb megerőltetés nélkül elfut Gibson mellett, és a kapuba lő! Hatalmas meglepetésre vezet a Villa!

3
    Agbonlahor beadását sikerül kifejelniük a hazai védőknek.

2
    Az Aston Villa kezdi jobban a játékot, az Everton térfelén passzolgatnak.

1

A Premier League 25. fordulójában a liverpooli Everton fogadja a birminghami Aston Villa csapatát.
    A hazaiak a ligában az 5. helyet foglalják el, egy pontra vannak a negyedik helytől, ami már bajnokok ligája indulást ér. Formájuk jó, minden esélyük megvan, hogy odaérjenek akár a dobogóra is.
    A vendégek pocsék idényt futnak, a szebb napokat is megélt gárda az utolsó előtti 19. helyen áll, akár még ki is eshetnek. Nagyon fontos lenne tehát számukra, hogy elkezdjék gyűjtögetni a pontokat, hogy elkerüljék a kiesésért folytatott harcot.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Gólok: 21. Anichebe, 69. Fellaini, 90+4. Fellaini - 4. Benteke, 24. Agbonlahor, 61. Benteke

Lapok:   64. Lowton (EVE), 87. Osman (EVE) - 86. Agbonlahor (ASV), 90+5. Sylla (ASV)

Everton FC: Howard - Jagielka, Baines, Gibson, Heitinga - Distin Mirallas, Osman, Anichebe - Fellaini - Pienaar
    Aston Villa FC: Guzan - Vlaar, El Ahmadi, Bennett, Lowton - Weimann, Clark, N'Zogbia, Benteke, Westwood - Agbonlahor

Játékvezetők: Jones - Mullarkey, Wilkes