Tottenham Hotspur – Newcastle United 2:1 (vége) | Swansea City – Queens Park Rangers 4:1 (vége) | Stoke City – Reading FC 2:1 (vége)
Norwich – Fulham FC 0:0 (vége) | Sunderland AFC – Arsenal FC 0:1 (vége) | Chelsea F.C. – Wigan Athletic 4:1 (vége)
Southampton FC – Manchester City 3:1 (vége)
Chelsea Football Club
4:1 (1:0)
Wigan Athletic
szombat 09.02.2013, 16:00 • Stamford Bridge • Barclays Premier League

A Chelsea ezzel a győzelmével megtartotta a harmadik helyét, a Tottenham továbbra is egy ponttal lohol a kékek nyomában.
    A Wigan a vereséggel marad a 18., kis szerencse talán, hogy a 17. Reading és a 20. QPR is kikapott ma. Azonban a 19. Aston Villa csak holnap lép pályára, és így már egy döntetlennel beelőzhetik a Wigan együttesét (18:00:04)

A Chelsea 1:0-ás félidőt követően végül magabiztosan, 4:1 arányban múlja felül a vendég Wigan csapatát.
    A második játékrész lanyhán kezdődött, majd 2 perc alatt 2 gólt is láthattunk, ezzel volt az 58. percben 2:1 az állás a hazaiaknak.
    A 87. percben aztán Lampard lőtt szép gólt (ez már a 11. bajnoki gólja volt idén) , de ne felejtsük el megemlíteni Matát, aki remekül lépte át a labdát a találat előtt. Végül a 92. percben az akkor még csak egy perce pályán lévő Marin állította be a 4:1-es végeredményt, aki első gólját szerezte a Chelsea-ben!

94
    Ramires lövését védi a vendégek kapusa, a kipattanót Torres nem tudja belőni! Szöglet jön!

93
    Nem tudjuk mennyi a hosszabbítás, de valószínűleg már nincs sok hátra

92
    Chelsea gólt szerzett!!

GÓÓÓL! 4:1 a Chelseanek! Azpilicueta lőhet 17 méterről, a kapus oldalra üti a labdát, amit MARKO MARIN csukafejessel juttat az üres kapuba!

89
    Kijelenthetjük, hogy a Chelsea begyűjti a három pontot, Lampard a múlt heti után ismét gólt jegyez!

88
    Cahill helyett Benayoun a pályán a hazaiaknál

88
    Torres van lesen

86

GÓÓÓL! Eldől a mérkőzés! Hazard cselezget a tizenhatoson belül, majd ballal laposan középre tesz, Mata remek érzékkel átlépi a labdát, és FRANK LAMPARD 18 méterről laposan szép gólt szerez!

86
    Jones lövését blokkolják, a labda Maloney elé pattan, aki nem tudja levenni, így Cechnél köt ki a játékszer

81
    Cola adhat be balról egészen tisztán, de nem talál társat... ebben sokkal több volt!

80
    Lampard tekerését kifejelik a védők

79
    Ramirest kaszálja el Figueroa eléggé csúnyán, a sárga minimum járt. Emellett jó helyről jöhet a pontrúgás, íveléshez tökéletes

73
    Kezezést reklamálnak a vendégek a hazai büntetőterületen belül, de a bíró hajthatatlan

72
    Gyenge kísérlet a vendégektől, a centerezésnél egymást találják el, így Luiz kaparintja meg a labdát és azonnal indítja Torrest, aki azonban ne tudja megjátszani a labdát

72
    Cech jön ki a kapujától 30-35 méterre, és rúgja előre a labdát

71
    Partdobás a Chelsea javára a Wigan alapvonalához közel, a vendégeknél szinte nincs is a labda

70
    Al Habsinál a labda, jöhet a Wigan

69
    A Chelsea érezhetően magasabb fokozatra kapcsolt, meglátjuk, mi sül ki belőle

68
    Oscar parádés labdával ugratná ki Ramirest, de elakad az egyik védőben a próbálkozása

67
    Luiz akart egyel több cselt megcsinálni, szerelik a védők, az utóbbi percekben beszorulnak a vendégek

67
    Szép összjátékot követően Lampard lőhet ballal kiszorított helyzetből, a labdája keresztbe egy el a kapu előtt, de nem sokon múlt!

60
    Még egyáltalán nem dőlt el a mérkőzés, az azonnali szépítés életben tartja a Wigan pontszerzési esélyeit!

59
    Espinoza helyett Kone a vendégeknél a pályán

58
    A Wigan gólt szerzett!

GÓÓÓL! Azonnal szépít a Wigan! SHAUN MALONEY kap nagyszerű kiugratást középen, lesről szó sincs, a kifutó Cech mellett elviszi a labdát, és estében a kapuba passzol!

56

GÓÓÓL! 2:0 a Chelseanek! Azpilicueta kap remek labdát a jobb oldalon, beadás helyett becselezi magát a tizenhatoson belülre, majd középre passzol, a tizenegyes pontnál érkezik EDEN HAZARD, aki laposan okos gólt szerez!

55
    Di Santo adhat be az alapvonalról, a veszélyes centerezésre azonban nem érkezik csapattárs

54
    Scharner csúsztatja meg végül a szabadot, ami egyenesen Cech kezébe száll

53
    Ivanovic szabálytalankodik, a vendégek azonban nem nagyon csípkedik magukat, úgy látszik, nekik megfelelő az 1:0-ás vereség

52
    Di Santo próbálkozik 20 méterről lövéssel, de a hazai közönség derültségéből következtethetünk a kísérlet sikerességére

51
    Torres támadja a kapust, Al Habsi éppen csak el tudja rúgni mellette a labdát. Ne feledjük, Torres idén már szerzett hasonló helyzetből gólt, a Donetsk ellen a BL-ben

50
    Ramires elől tisztáznak a vendégek

49
    Nincs túl nagy iram a második félidő elején, azon kívül sportszerű a találkozó, Dean játékvezetőnek még nem kellett lapot felmutatnia

48
    Tisztáznak a vendég védők

47
    Egy eladott labdából Hazard indul meg, pazar megoldással Lampardhoz passzol, akinek a beadásába belelépnek, szöglettel jöhetnek így a kékek

46
    Úgy néz ki, egyik edző sem változtatott a szünetben

46

Hamarosan kezdődik a második félidő

A Chelsea taktikus játékkal vezet 1:0 arányban Ramires góljával - negyedik találata idén a bajnokságban - a Wigan ellen a Stemford Bridge-en 45 percnyi játékot követően.
    A hazaiak szépen fokozatosan nőttek a vendégek fölé, a helyzetek nagy részét is Lampardék dolgozták ki, a Wigannak mindössze egy veszélyes akciója volt.
    A második félidőben a vendégeknek egy idő után egyre jobban ki kell majd nyílniuk, ekkor újabb Chelsea gólokat várhatunk majd

46
    A Chelsea eldugja a labdát a ráadásban

45
    1 perc lesz a hosszabbítás

45
    Sikerül tisztázniuk a vendégeknek, majd Oscar teker fölé

44
    Azpilicueta lövésébe érnek bele, szöglet ezúttal a hazaiaknak

44
    Maloney szögletét Torres fejeli ki, majd Figueroa felszabadító lövése zárja a támadást

43
    Újabb szöglet a Wigannak, ezúttal a másik oldalról

43
    Helyzet a vendégeknél! Egy jobb oldali beadást kell kifejelnie Azpilicuetának szögletre a kapu torkából!

41
    Ramirest rúgják fel a félpálya közelében, szabadrúgás a kékeknek

40
    Ritka alkalom, a Wigan beadásig jut, de les miatt meghiúsul az akció

39
    Luiz lő egy szép cselt követően 30 méterről, de a próbálkozásának csak az az egy hazai szurkoló örülhet, aki elkapta a labdát a 48. sorban

36
    Lampard lőhet 26 méterről, a pattogós labda nem sokkal megy mellé, de a vendégek kapusa rajta volt a kísérleten

35
    Oscar sarkaz fölöslegesen, de Luiz megmenti még a labdát, bedobás a Chelsea javára

34
    Azpilicueta beadását vágják ki a vendégek

34
    Lampard próbálkozása száll fölé, jöhet a Wigan

33
    Torres próbálkozását üti ki bravúrral szögletre Al Habsi!

32
    Oscar adna sarokkal labdát Hazardnak, de az akció elhal a szépségben

31
    Hosszú indítás a bal oldalon Di Santo felé, de együttes erővel végül szerelnek a védők

23

GÓÓÓL! Vezet a Chelsea! Luiz passzol Torresnek aki háttal a kapunak egy érintésből szökteti RAMIREST, aki egy az egyben a Wigan kapusa mellett a hálóba emel! Szép passz volt Torrestől!

23
    Cole és Hazard nem értik meg egymást, a labda a vendégekhez jut

22
    Torres ugrik rá véletlenül Caldwell lábára, kicsit sántikál a Wigan középső védője, de már jobban van

22
    Hátul passzolgatnak a kékek, a Chelsea egyáltalán nem sieti el a dolgot, igaz, nincs is miért aggódnia még

21
    Hazard bal oldali beadását Torres fejeli le Oscarnak, de a vendégek kapusa előbb ér oda, és megkaparintja a játékszert

20
    Ramires szerel szépen, jöhet a Chelsea

19
    Egyenlőre kiegyenlített a játék képe, helyzetei viszont inkább a hazaiaknak voltak

18
    Egy eladott labda után Oscar lő jó 20 méterről, a labda belehullik Al Habsi kezébe. Passzal jobban járt volna a Chelsea középpályása

17
    Oscar indítaná Hazardot, de lesen állt a középpályás, így el sem indult a labdáért

16
    Luiztól pattan el a labda a tizenhatos előterében, jöhet a Wigan

14
    Lampard beadását Torres csúsztatja meg, alig megy mellé a labda, a kapus mozdulni sem bírt!

13
    Stam szabálytalankodik Hazarddal szemben, szabadrúgás a tizenhatos csücskétől 2-3 méterre a hazaiaknak

13
    Oscar menti meg Luiz labdáját, de Torres végül elveszíti a játékszert

12
    Torrest szereli Scharner, majd bírkózni kezdenek a játékosok, szabadrúgás kifelé