Tottenham Hotspur – Newcastle United 2:1 (vége) | Swansea City – Queens Park Rangers 4:1 (vége) | Stoke City – Reading FC 2:1 (vége)
Norwich – Fulham FC 0:0 (vége) | Sunderland AFC – Arsenal FC 0:1 (vége) | Chelsea F.C. – Wigan Athletic 4:1 (vége)
Southampton FC – Manchester City 3:1 (vége)
Norwich City
0:0 (0:0)
Fulham FC
szombat 09.02.2013, 16:00 • Carrow Road, Norwich • Barclays Premier League

Köszönjük figyelmüket! (17:59:48)

Az első félidő hozta a legnagyobb helyzetet, amely a Norwich előtt adódott még a hatodik percben. Ezen kívül szinte eseménytelen volt az első 45 perc, amelyet inkább a hazaiak domináltak. A második játékrészben sokkal jobb színvonalú játékot hoztak össze a csapatok, ezúttal a Fulham akarata érvényesült inkább. Összességében azonban egy gyenge színvonalú mérkőzésen született igazságos, gólnélküli döntetlen, így a két együttes továbbra is azonos pontszámmal áll a tabellán.

94
    A Fulham kapuja előtti kavarodás sem hozott gólt, véget ért a találkozó.

94
    A Norwich még megindult és szabadrúgást kapott a félpályánál.

94
    A szöglet mindenki fölött elszáll.

93
    Emanuelson estében lőtt körülbelül 18 méterről, lövését blokkolták, szöglet következik.

92
    Szabadrúgást tekerhet középre a Fulham, de a hazai védők tisztázni tudnak.

91
    A három perces hosszabbítás első momentumaként cserél a Fulham. Ruizt Dejagah váltja.

90
    Schwarzer rossz ütemben mozdult ki a kapujából és összeütközött Kamarával. A vendégek kapusának nem esett jól az ütközés.

90
    A szöglet meleg helyzetet teremt a Fulham kapuja előtt.

89
    Riise fejel ki egy beadást szögletre.

89
    Berbatov próbált begyötörni egy labdát a tizenhatos jobb oldaláról sikertelenül.

88
    Kamara egy fejessel mutatkozik be, de kísérlete a kapu fölé száll.

87
    Manolev kap sárgát egy csúnya becsúszás után. Jogos lap.

86
    Becchiót Kamara váltja öt perccel a rendes játékidő vége előtt.

85
    Snodgrass öt méterről fejelhetett a védők szorításában, kísérlete gyengére sikerült.

85
    A Norwich kontrázni próbál, meglehetősen gyengén és ritmustalanul.

84
    A vendégek továbbra is sikertelenül próbálnak helyzetet kialakítani a stabilan védekező ellenféllel szemben.

82
    Berbatov próbált szemfülesen labdát szerezni az ellenfél tizenhatosának sarkán, de kísérlete sikertelen volt.

81
    Jackson lő 17 méterről, középről, de gyenge kísérletét Schwarzer a kapu közepén állva könnyedén felszedi a földről.

80
    Emanuelson rúgja fel Snodgrasst a félpálya közelében, lap ezúttal nincs.

78
    Becchiót gyötörték meg, szabadrúgáshoz jut a Norwich az ellenfél térfelének közepén.

76
    Csere a másik oldalon is. Bennett helyett Jackson érkezik.

76
    Rodallega helyett Petric a pályán.

76
    Negyed óra van hátra, jobban játszik a Fulham.

74
    Ezúttal Johnson becsúszva akadályozott meg egy jónak tűnő Fulham akciót. Remek szerelés volt.

73
    A vendégek próbálják áttörni a felállt védelmet, nem sok sikerrel.

72
    A hivatalos statisztika szerint 5-5 a kaput eltaláló lövések száma. Kevés volt veszélyes ezek közül.

71
    Hoolahan lő 25 méterről, de a kísérlet gyenge, könnyen fogja Schwarzer.

70
    Duff tekeri be a labdát a bal oldalról, de könnyen tisztáznak a hazaiak. A játékszer Berbatov elé pattan, aki sokat vacakol, így szerelik.

69
    Sokkal jobb tempóban zajlik a második 45 perc, de igazán nagy helyzet még mindig nincsen.

67
    Egy távoli lövéssel próbálkozik a Fulham.

65
    A hazaiak támadnak, de a beíveléseket tisztázzák a védők.

64
    Frimpong egy kisebb szabálytalansággal búcsúzik a meccstől, helyére Emanuelson érkezik a pályára.

63
    Snodgrass reklamál újabb szögletet, de Webb kirúgást ítél.

62
    A Norwich végezhet el egymás után két szögletet is a jobb oldalról. Egyik sem volt számottevően veszélyes.

61
    55%-ban birtokolta a labdát a Fulham az eddig eltelt hatvan percben.

60
    Az elmúlt perceket a keményebb belépők dominálták.

58
    Snodgrass kap sárga lapot az ellenfél térfelén elkövetett szabálytalanság után.

57
    Snodgrass a sorfalat trafálja telibe.

56
    Frimpong szabálytalanul állította meg Bennett-et, a hazaiak középről, 25 méterről végezhetnek el szabadrúgást.

54
    Ruiz távoli, erős lövését blokkolta félig nyakkal Bassong. A védőt ápolni kellett az eset után, de hamar visszatérhetett a pályára.

53
    Tettey kiszorított helyzetből kísérelt meg beadni, de Schwarzer a kapufa tövénél összeszedte a lassan guruló labdát.

52
    Riise ívelt középre a bal oldalról, de elszállt a társ feje felett a labda, így tisztázni tudott a Norwich.

51
    A Fulham kezdi nagyobb intenzitással a második játékrészt.

48
    Sidwell lőtt bal lábbal távolról, de Bunn leért a jobb alsóra.

46
    Rodallega kapott jó kiugratást a leshatáron, de az egyik Norwich védő becsúszva tisztázni tudott.

46

Érkeznek a pályára a csapatok, hamarosan kezdetét veszi a második játékrész.

Kevés helyzet volt és kevés egyéb érdemi esemény történt a mérkőzés első félidejében. A legnagyobb helyzet a Norwich előtt adódott még a hatodik percben, de Becchio ígéretes helyzetben gyengén találta el a labdát, amit Schwarzer könnyedén megfogott. Akkor még azt hiszem senki sem hitte volna, hogy ez lesz az első 45 perc legfontosabb eseménye. A hazaiak egy kicsivel jobban és veszélyesebben játszanak, de a második játékrészben még bármi megtörténhet.

48
    Hoolahan adott be a jobb oldalról, Becchio pedig Senderos szorításában fejelt nagyon mellé.

47
    Sidwell szerzett erőszakosan labdát a saját térfelén, ezután pedig nemes egyszerűséggel lerántották. Vendég szabadrúgás.

45
    Berbatov és Rodallega ápolása miatt sokat állt a játék, így négy perc lesz a hosszabbítás az első félidőben.

44
    A harmadik is ugyanolyan veszélytelenre sikerült, mint az előzőek.

44
    A szögletarány 3-0, a Fulham javára.

43
    Berbatov adott középre a jobb oldalról, Martin pedig szögletre tisztázott.

41
    Veszélyesebben játszik a Norwich.

40
    Becchio fejelt hét méterről mellé.

37
    Bennett rúgja fel Rodallegát. Előbbi besárgul, utóbbit ápolni kell és sántikálva hagyja el a pályát.

36
    A szabadrúgás ezúttal is veszélytelen.

36
    Snodgrass lódult meg a jobb szélén, Frimpong csak szabálytalanul tudta megállítani.

35
    Duff betekerte, Bennett pedig kifejelte, vendég bedobás.

35
    Szögletet végezhet el a Fulham.

33
    Hangeland ezúttal mezőnyben tarolt el egy Norwich játékost.

32
    A szabadrúgást Schwarzer könnyedén lehúzta a levegőből.

31
    Hangeland döntötte fel Snodgrass, aki a jobb oldali szögletszászlóhoz közel kapott szabadrúgást.

30
    Becchióval szemben szabálytalankodtak, a középkörből jöhet a Norwich.

29
    A vendég együttes kap szabadrúgást a saját térfelén.

28
    Frimpongot kell ápolni egy fejpárbaj után. Nem súlyos a helyzet.

27
    Bunn mozdult ki a kapujából és gyűjtött be egy lefejelt labdát a tizenhatos sarkánál.

25
    Martin fejelt kapu fölé egy bal oldalról érkező beadást. Nem volt különösebben veszélyes helyzet, de még így is a fontos események közé tartozik ezen a meccsen.

24
    Senderos lökte ki a labda alól Becchiót a félpályánál, szabadrúgást kap a Norwich.

23
    Eltelt az első félidő fele, de alig láttunk említésre méltó eseményt.

22
    Teljesen eseménytelenül csordogál a mérkőzés.

19
    A szögletet Duff végzi el, de teljesen veszélytelen.

19
    Duff lőtt kiszorított helyzetből, a labda megpattant egy blokkoló játékoson, szöglet következik.

17
    Mezőnyjáték folyik, a kapuk nincsenek veszélyben.

15
    A Fulham játékosai könnyed passzolgatással akarják megnyugtatni magukat.

13
    A Norwich próbálkozik az elmúlt néhány percben, de a vendég védők rendre tisztázni tudnak az utolsó pillanatokban.

12
    Egy baloldalról érkező beadás sikerül túl mélyre, így Schwarzer könnyedén lekapja a levegőből.

10
    Berbatov szabálytalankodott a félpályánál, szabadrúgással jöhet a Norwich.

9
    Egy gyenge blokkolt lövésig jutott a vendég együttes.

8
    Ezúttal a Fulham próbál támadni, de az ellenfél térfelének közepén rendre visszafelé mennek a passzok.

7
    Berbatov újra a pályán.

6
    Formás támadás végén a bal oldalról érkező beadást Becchio tűzte kapura, de Schwarzer védett.

5
    A hazai csapat passzolgat a saját térfelén.

3
    A bolgár támadó be is fut az öltözőbe, visszatérése kérdéses.

1
    Berbatov kezdőként lépett pályára a Fulham csapatában és már rögtön az első percben ápolni kell vérző orrát.

1

Kezdősor:

Norwich City: Bunn - Martin, Bassong, Turner, Garrido - Snodgrass, Tettey, Johnson, Bennett – Hoolahan, Becchio

Fulham FC: Schwarzer - Manolev, Senderos, Hangeland, Riise - Sidwell, Frimpong, Duff – Ruiz, Rodallega, Berbatov

Játékvezetők: Webb - Mullarkey, Bennett.

A két együttes az idei bajnokság első fordulójában találkozott egymással, akkor a Fulham lemosta a pályáról ellenfelét és 5-0-s győzelmet aratott. Most persze jóval kiegyenlítettebb mérkőzésre van kilátás, hiszen a vendégek a tabella 13. helyén állnak 28 megszerzett ponttal, míg a Norwich csupán egy hellyel lemaradva a 14., pontszámban azonban nincs különbség a két gárda között. A hazaiak az elmúlt öt bajnokijukból három döntetlen mellett kétszer vereséget szenvedtek, a Fulham azért ennél jobb mérleggel rendelkezik, Martin Jol csapata egy döntetlen és két vereség mellett, két alkalommal azért tudott már győzni ebben a naptári évben.
    Nehéz lenne megjósolni melyik együttes nyeri az összecsapást, igazi ki-ki mérkőzésre van kilátás.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Gólok:

Lapok:   37. Bennett (NOR), 58. Snodgrass (NOR) - 36. Frimpong (FHM), 87. Manolev (FHM)

Norwich City: Bunn - Martin, Bassong, Turner, Garrido - Snodgrass, Tettey, Johnson, Bennett (Jackson, 76.) – Hoolahan, Becchio (Kamara, 86.)
    Fulham FC: Schwarzer - Manolev, Senderos, Hangeland, Riise - Sidwell, Frimpong (Emanuelson, 64.), Duff – Ruiz (Dejagah, 91.), Rodallega (Petric, 76.), Berbatov

Játékvezetők: Webb - Mullarkey, Bennett