RCD Mallorca – Getafe CF 1:3 (vége) | Real Zaragoza – Valencia 2:2 (vége) | La Coruňa – Real Madrid 1:2 (vége)
Barcelona – Sevilla 2:1 (vége)
FC Barcelona
2:1 (0:1)
Sevilla FC
szombat 23.02.2013, 22:00 • Camp Nou, Barcelona • Primera División

A Barcelona megszenvedte ezt a győzelmet. Az első félidőben a Sevilla szerzett vezetést a semmiből, majd a második félidőben a katalánok 10 perc alatt megfordították az eredményt. A vendégek azonban nem adták fel, és a második játékrészben több helyzetből is gólt szerezhettek volna. Azonban a helyzeteket elpuskázta a vendég együttes.
    Összességében dicséretet érdemel a Sevilla, különösen a második félidőben mutatott játéka miatt. A Barcelona pedig a hétközi vereség után, ha nem is könnyen, de győzni tudott hazai pályán. (23:54:57)

90+2
    Mascherano rúgja előre a labdát, a Sevilla bedobásra passzolja ki.

90+1
    A Sevilla végezhet el szabadrúgást, miután Alves szabálytalankodott.

90
    3 perc lesz a ráadás.

90
    Messi jobb oldalról az üresen maradt Tellohoz passzolt, aki viszont csúnyán fölé lőtte a labdát.

89
    A Barcelona már az idővel is játszik kicsit.

88
    Xavi rúgja be a szögletet, majd Beto a mezőnybe üti a labdát, ebből indul meg a Sevilla. De a kontra végül sikertelenül zárul.

87
    Messi beívelt labdáját szögletre mentette a Sevilla.

86
    Botia sárgul be, miután a tizenhatos sarkánál buktatta Alvest.

84
    Alves passzol pontosan Messihez, aki 18 méterről laposan, okosan lőtt, de a labda centikkel elkerülte a kaput.

82
    Hedwiges Maduro ment le a pályáról helyére Alberto Moreno állt be az utolsó 8-10 percre.

82
    Xavi próbálta kiugratni Messit, de a labda kicsit hosszú volt.

81
    Coke adja haza a labdát, majd Beto a mezőnybe vágja.

80
    Az utolsó 10 perc kezdődött a mérkőzésen.

79
    David Villa ment le a pályáról, helyére Sergio Busquets állt be.

77
    Xavi lövését blokkolják a vendégek.

76
    Óriási helyzetet hagyott ki a Sevilla. Negredo kapott kitűnő labdát, majd egyedül vihette Valdesre, de 15 méterről kapu fölé lőtt.

75
    Tello ért még egy el reménytelennek tűnő labdát a bal oldalon, de a beadása már nem sikerül.

74
    Szabadot rúghat a Sevilla.

73
    A szögletet könnyedén kifejelik a vendégek.

72
    Tello próbálta kapura tekerni, de szöglet lesz belőle.

71
    Szögletet rúghat a Sevilla. Bátrabban fociznak a vendégek, mint az első félidőben.

70
    Körbeadogatja a Sevilla védelmét a Barcelona, majd hirtelen Villa kiugrik, de már nem tudja kapura tenni.

69
    Karmester-csere a házigazdáknál. Iniesta helyett Xavi a pályán.

68
    Navas pontosan adja be jobb oldalról, majd Rakitic 10 méterről mellé rúgja a labdát. Egyenlíthetett volna a Sevilla.

67
    Navas jobb oldalról beadja a labdát, majd a vendégek lövésig is eljutnak, de a labda Valdes kapuja fölé száll.

66
    Navas kerül a földre, szabaddal jöhet a Sevilla.

65
    A Barcelona kényelmesen adogat a középpályán, majd Messi megindul és 20 méterről megereszt egy bombát, de az a kapu fölé száll.

64
    Most már kijjebb kell jönnie a Sevillanak, nem elég a korábbi játék.

63
    Fazio mentett szögletre Messi elől. Messi gólhelyzetben várta a labdát.

62
    Támadót cserélt a Sevilla. Negredo jött be Baba helyett.

61
    A Barcelona megfordította az eredményt, már a második félidő első 15 percét követően.

60
    A Barca gólt szerzett!

Messi - Tello összjáték után szerzett vezetést a katalánoknak LIONEL MESSI. Messi gurította ki bal oldalra a labdát, majd centerezésbe visszakapta, és közelről már nem hibázott.

59
    Navas jobb oldali beadását a hazaiak kifejelik.

58
    Tello próbálkozott a bal oldalon egy csellel, de nem sikerült. Majd Iniesta egy mélységi passzal indította Villat, de Beto elcsípi a labdát.

57
    Szögletet reklamál Alves, de végül a Sevilla jöhet kifelé.

53
    Helyzet volt a Barcelona kapujánál is, de végül Valdes tisztázott.

52

Alves adja be jobb oldalról a labdát pontosan, DAVID VILLA pedig az ötösről a kapuba fejelt. A Sevilla kapusa tehetetlen volt.

51
    Iniesta próbálkozott lövéssel, de rosszul találta el a labdát.

50
    Alves adja be rosszul a labdát jobb oldalról, de a labda marad a Sevilla kapujánál.

49
    Villa esett el a büntetőterületen belül, de mehet tovább.

48
    Tello rúgta be bal oldalról a labdát, de a vendégek kirúgják.

47
    Középen adogatja a labdát a Barcelona.

46
    Sánchez helyett Tello állt be a szünetben a Barcelonában.

46
    A Barcelona kezdte a második félidőt.

46

Érdekes első félidőt láthattunk. A Barcelona végigtámadta az első 45 percet, mégis a Sevilla szerzett vezetést a semmiből.
    A hazaiak eddig a szokásos játékukat játszották, sok és pontos passz, nagy labdabirtoklási fölény, csak a befejezés nem sikerül eddig.
    Izgalmas második félidő elé nézünk.
    Maradjanak továbbra is velünk.

45+1
    Iniesta cselezgetett szépen közvetlenül a Sevilla kapuja előtt, majd keresztbe rúgja a labdát, de nincs érkező ember, így a vendégek megúszták a helyzetet.

45
    Egy percet hosszabbít a játékvezető.

44
    Az első támadásból gólt szerzett a Sevilla, feladva a leckét a Barcelonának.

43
    A Sevilla gólt szerzett!

Rakitic rúgja be a szabadrúgást, majd Cokéhez került, aki jobb oldalról szépen beívelte, ALBERT BOTIA pedig közelről a kapuba fejelt.

42
    Alves szabálytalankodott, szabadrúgással jöhet a Sevilla.

41
    Most a bal oldalon próbálkozik a Barcelona, de elveszítik a labdát, bedobással jöhet a Sevilla.

40
    Rakitic lövi be keményen a labdát, de Valdes szépen vetődik.

39
    Eddig nagyon egyoldalú a meccs, a Sevilla még nem tudott eljutni a hazai kapuhoz.

38
    Messi veszít labdát, így elakad a hazai támadás.

37
    Valdes rúgja mezőnybe a labdát.

35
    10 perc maradt hátra az első félidőből.

34
    Messi szabadrúgása ismét elkerüli a kaput.

34
    A harmadik szabadrúgását rúghatja a Barcelona, igen csak jó helyről.

33
    Navarro kap sárga lapot, miután Messit buktatta.

32
    A középpályán járatja a labdát a Barcelona, keresve a rést a Sevilla védelmén.

31
    Montoyaról megy ki a labda, dobhat a Sevilla.

30
    Mascherano húzza el Navas lábát, szabaddal jöhet a Sevilla, némi levegőhöz jutva így.

29
    Messi szabadrúgása kevéssel száll a kapu fölé.

28
    A vendégek sokáig rendezgetik a sorfalat.

28
    Messit vágják fel, így szabadrúgást rúghat a Barcelona 18 méterről.

27
    Iniesta csap be 2-3 védőt, de a passz már nem tökéletes.

26
    Song elől rúgja szögletre a labdát a Sevilla.

25
    A vendégek kis időre se tudják megtartani a labdát.

24
    10 emberrel védekezik a Sevilla.

23
    A hazaiak eddig a jól megszokott játékot játsszák. Sok pontos passz, nagy labdabirtoklási fölény.

22
    Iniesta tökéletesen emelte Messihez a labdát, majd egy szép csel után az argentin lövését hárította Beto.

21
    Alves próbálkozott meg lövéssel, de labdája elakadt egy vendég védőben, így szöglet következhet.

20
    Fegyelmezetten védekeznek a vendégek.

19
    A jobb oldal sokkal aktívabb a Barcelonánál, több támadást vezettek már innen.

19
    A Barcelona játékosai adogattak sokáig, majd labdát veszítettek.

18
    A Sevilla próbálkozik egy indítással, de Pique kifejeli a labdát.

17
    Messi szabadrúgása elakad a sorfalba.

16
    Sánzhez szerez labdát, majd felvágják, így 18 méterről végezhet el szabadrúgást a hazai gárda.

15
    Sánchez elől rúgják ki a labdát, bedobással jöhet a Barcelona.

14
    Song nem tudott lefordulni, el is veszíti a labdát.

13
    Beto zavarában partvonalon túlra rúgja a labdát.

12
    Messi cselezget az ellenfél tizenhatosánál, de végül szerelik.

11
    Hátul passzolgat a Barca. Egyelőre a Sevilla jól zárja le a területet.

10
    Messinek húzzák ki a lábát, de a játékvezető sípja néma maradt.

9
    Szögletet rúghat a hazai csapat, de a labdát Beto kapus lehúzza.

8
    Iniesta passzol ki bal oldalra Villahoz, de a labdát már nem sikerült középre juttatni.

7
    Pique passzol haza, majd Valdes rúgja a mezőnybe a labdát.

6
    A középpályán járatja körbe a labdát a Barcelona.

5
    Messi ellen szabálytalankodnak, pontrúgással jöhetnek a katalánok.

4
    Iniesta nagy helyzetben Sánchez passza után, de a lövés elakad a hazai védőkben.

3
    Sevilla jött kontrából, de Navas passza nem volt pontos.

3
    Rakitic szerez labdát, de azonnal el is veszíti.

2
    A Barcelona szerez a középpályán labdát.

1
    Dobással jöhetnek a vendégek.

1
    A Sevilla kezdte a mérkőzést.

1

Primera División 25. fordulójában az FC Barcelona a Sevillát fogadja.
    A toronymagasan listavezető, ám a hétközi Bajnokok Ligája-fordulóban Milánóban kétgólos vereséget szenvedett Barcelona, ha ki akarja engesztelni szurkolóit az olaszországi fiaskó miatt, akkor akár gólfesztivált is rendezhet az andalúz gárda ellen.
    A néhány évvel ezelőtt szebb napokat megélt Sevilla 10. a bajnokságban, ráadásul szeptemberben nyert utoljára idegen pályán. Bármilyen statisztikát nézünk, természetesen a Barcelona sokkal jobb mutatókkal rendelkezik.
    A forduló legnagyobb meglepetése lenne, ha elmaradna a hazai siker, de talán már egy egygólos győzelem után is ráncolnák homlokukat a Barca drukkerek.