RCD Mallorca – Getafe CF 1:3 (vége) | Real Zaragoza – Valencia 2:2 (vége) | La Coruňa – Real Madrid 1:2 (vége)
Barcelona – Sevilla 2:1 (vége)
Deportivo La Coruňa
1:2 (1:0)
Real Madrid
szombat 23.02.2013, 20:00 • Riazor Stadion • Primera División

A második félidőre egy másik Real Madrid lépett pályára. Azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést, majd egy hármas cserét követően dupla fokozatra kapcsoltak. Először Kaká rúgott egy szép gólt 18 méterről, majd a mérkőzés vége felé a vezetést is megszerezte a királyi gárda.
    A Deportivo-nak így tovább folytatódott a mélyrepülése, hatodik mérkőzésüket veszítették el zsinórban.

Köszönöm a figyemüket! (21:56:02)

90+4
    Kirúgással jöhet a Real Madrid.

90+2
    A Real már eldugja a labdát, várva a végső sípszót.

90
    4 perc lesz a hosszabbítás.

90
    Di María-t kiállítja a játékvezető, miután második sárga lapját is megkapta.

90
    Di María sárgult be.

89
    Utolsó perc a rendes játékidőben.

89
    Real Madrid gólt szerzett!!

Jobb oldalról Ronaldo passzolta be laposan a labdát, GONZALO HIGUAÍN már nem volt nehéz dolga, közelről a kapuba továbbított.

87
    Teljesen betömörülnek a hazaiak, kontrára rendezkedik be.

86
    Nagy kavarodás a Deportivo kapuja előtt, de végül a játékvezető kifelé mutat, így szabadrúgással jöhet a hazai csapat.

85
    Elakad a hazai támadás, miután Valerón lesen van.

84
    Egy bal oldali beadást követően Higuaín már lesen kapta a labdát.

84
    Oliveira lesen, így jöhet a Real Madrid.

83
    Bruno Gama kap szabrúgást.

82
    Valerón szerzett labdát a középpályán, de az indítás már nem volt jó.

82
    A Real Madrid fokozza a nyomást a hazai kapura.

81
    Ronaldo játszik el egy műesést.

80
    Higuaín került majdnem gólhelyzetbe, de Marchena szépen fedezte a labdát.

79
    Ronaldo fejelt alig a kapu fölé, ez is nagy helyzet volt.

78
    Óriási helyzetet hagyott ki Ronaldo öt méterről, a lövést szögletre mentette Aranzubia.

76
    Jól keresztezett Pepe, megakadályozta a hazaiak támadását.

75
    Csapkodó a játék ezekben a percekben.

74
    Riki helyett Nelson Oliveira a pályán.

73

KAKÁ 18 méterről ragyogóan helyezi be a labdát a hazai kapu bal sarkába.

72
    Díaz sárgul be, miután felvágta Kakát.

71
    Kakát vágják fel, szabadrúgással jöhet a Madrid.

71
    20 perc maradt hátra a mérkőzésből. A hazai kapus rúgja ki a labdát.

70
    Szűkíti a területet a Deportivo, nehéz a Real helyzete.

69
    Bedobással jöhet a Deportivo.

68
    Bruno Gama kavargat a Real kapuja előtt, de végül szögletre mentenek a vendégek.

67
    A hazai szabadrúgást kifejelik a madridiak.

66
    Callejón kap sárga lapot.

66
    Kontrából megindul a hazai csapat, csak szabálytalanul tudják megakadályozni az akciót.

65
    Lesen volt Riki, jöhet a Madrid.

64
    Ronaldo ugyan kapuba lövi a labdát, de már közben les miatt lefújta a játékvezető.

63
    Ronaldo vágja sorfalba a szabadrúgást.

62
    Aguilar sárgult be, miután felvágta Ronaldot.

62
    Ronaldot rúgják fel, szabaddal jöhet a Real.

60
    Higuaín maradt éppen csak lesen.

59
    Kaka helyett Díaz a pályán.

59
    Hármat cserélt egyszerre a Real Madrid, teljesen átszervezik a játékukat.

55
    A berúgott labda után nagy a zavar a vendégek kapujánál, majd megindul a Real.

55
    Kaká szabálytalankodik, szabaddal jöhet a hazai csapat.

54
    Marcelo rúgta fel Rikit, sárga lapot kap.

54
    Riki cselezget szépen a jobb oldalon, majd Marcelo állítja meg szabálytalanul.

53
    Marcelo rúg kapura, de elakad a hazai védőkön a labda.

49
    Dí Maria lövi be a labdát, de a hazai védők végül kifejelik.

48
    Higuaín belőtt labdáját Callejón lövi fölé az ötösről. Nagy helyzet maradt ki.

47
    Riki íveli be a labdát, de Carvalho végül kivágta.

46
    Kaká került a meccs elején azonnal gólhelyzetbe, de nem lőtte el a labdát. Teljesen érthetetlen.

46

A félidőben 1:0-ra vezet a Deportivo a Real Madrid ellen. De ez az eredmény inkább a vendégeknek hízelgő, hiszen a hazaiak több nagy helyzetet is elpuskáztak. A Realnak csupán az utolsó percben volt egy nagy gólhelyzete. Tompán, gyengén játszik a Madrid, míg a hazaiakat érezhetően felszabadította a vezető gól. Csodálkoznánk, ha a második játékrészre nem jönne Ronaldo és Özil.

Maradjanak velünk!

45+1
    A végére maradt egy nagy helyzet. Callejon ugrott ki a leshatáron, de nem tudta elrúgni Aranzubia mellett a labdát, nagyot védett a hazai kapus.

45
    Egy percet hosszabbít a játékvezető.

45
    Marcelo emeli be bal oldalról a labdát, de Kaká nem éri el.

44
    Aranzubia rúgja a mezőnybe a labdát.

43
    Modrić vesztett labdát, majd ebből Riki megindult a jobb oldalon, Carvalhot be is csapta, de lövése végül elkerülte a madridi kaput.

42
    A Madrid többet birtokolja a labdát, de helyzetig nem jut el.

41
    Pepe maradt a gyepen, de meggyógyul.

40
    Gyönyörű jelenet. Pizzi keverte meg a Real Madrid védelmét, majd finoman a hosszúba rúgta a labdát, de a gólvonalon Marcelo mentett fejjel.

40
    Pizzi kap sárga lapot, miután felvágja Di María-t.

39
    A Real nem tud a hazai védelem mögé kerülni.

38
    Kaká jobb oldalról próbálkozott lövéssel, de a labda lecsúszott a lábáról.

36
    Nagyon tompán, veszélytelenül játszik a Real.

35
    A Deportivo gólt szerzett!

Középen Modric adta el a labdát, bal oldalon RIKI megindult, majd gyönyörűen a rövidbe zúdítja a labdát. Talán Diegó López is benne volt a gólban.

34
    Kaká próbálkozik meg egy kiugratással, de Higuaín-nek esélye se volt elérni a labdát.

33
    Diego Lópeznek kellett kijönnie egy belőtt labdára.

32
    Nagyon kevésen múlt a hazai gól. Pizzi lopakodott közelebb a Real kapujához, majd nagyon szépen lőtt kapra, a labda alig kerülte el a kaput.

31
    Pizzi vette át bravúrosan a labdát, majd azonnal kapura bombázott, de a labda a kapu fölé szállt.

30
    Riki volt éppen csak lesen, pedig nagy helyzet lett volna.

29
    Callejón ellen szabálytalankodnak, de a játékvezető nem fújt a sípjába.

28
    Riki kellemetlenkedik a Real hátsóalakzatánál, majd Pepe haza adja a labdát.

27
    A hazaiak betömörülnek, a Real keresi a rést.

26
    A középpályán adogat a Madrid.

25
    Silvio úgy tűnik megsínylette a korábbi ütközést, ezért kényszerből le kellett cserélni, helyette jött Bergantinos.

24
    Aranzubia rúgja mezőnybe a labdát.

23
    A szögletet a Real kifejeli, majd létszámfölényben megindulnak, de végül a hazai csapat tisztáz.

23
    Pepe rúgja szögletre a labdát.

22
    Bedobás a Deport javára.

21
    Az első 20 perc elég langyosra sikerült, sok az apró szabálytalanság a pályán.

21
    A pálya közepén Marcelo szabálytalan, szabadrúgással jöhetnek a hazaiak.

20

19
    Di María rúgta középre a labdát, de Higuaín nem éri el.

18
    A hazai szabadrúgás után kontrából jön a Madrid, de végül elpasszolják a labdát.

17
    Carvalho kap sárga lapot könyöklésért.

17
    Kaká szabálytalan, jöhet a hazai csapat.

16
    A vendég szögletet Aranzubia üti ki.

15
    Di María rúgja a szabadot, de a hazai kapus szögletre üti.

14
    28 méterről végezhet el szabadrúgást a Real, miután Essien ellen szabálytalankodnak.

14
    Modrić-ot rúgják fel, jöhet a Madrid.

13
    Essien indít hosszan, használhatatlan a labda.

12
    Riki indult meg a bal oldalon, majd elesik, de nem kap szabadrúgást.

12
    Riki kezezése után, szabaddal jöhet a Madrid.

11
    Pizzi lövését blokkolják, majd a hazai térfélre kerül a labda.

10
    Hazai szöglet következik.

9
    Jobb oldaról rúghat szabadot a Madrid, de a berúgott labdát a hazaiak kifejelik, majd kontrából megindulnak.

8
    A Madrid próbálkozik előretöréssel, de nehezen jutnak előre a középpályán.

7
    Higuaín lőtt kapura, de már lesen volt.

6
    Egy előreívelt labdára Aranzubia mozdult ki, majd letaglózta saját csapattársát, Silviot, aki a földön maradt.

5
    Bal oldalról, kiszorított helyzetből Riki próbálkozott egy lövéssel, de a vendégek kapusa a helyén volt.

4
    Jobb oldalon vezetett támadást a hazai csapat, majd a belőtt labdát Aguilar lőtte el, de Diego López fogta a kapura tartó lövést.

3
    A hazaiak a saját térfelükön, a Real hátul passzolgat.

2
    Szabadrúgással jöhet a Madrid.

2
    Pepe forgolódik középen.

1
    Ronaldo és Özil nincs a kezdőben a vendégeknél.

1
    A Real Madrid kezdte a mérkőzést.

1

Kezdősor:

Deportivo La Coruna: Aranzubia - Silvio, Kaka, Marchena, Ayoze - Aguilar, Assunção - Bruno Gama, Valerón, Pizzi - Riki

Real Madrid Club de Fútbol: Diego López - Arbeloa, Pepe, Carvalho, Marcelo - Essien, Modrić - Callejón, Kaká, Di María - Higuaín

Játékvezetők: Álvarez - Gallego, Barranco.

Kedves Szurkolók!

A spanyol bajnokság sereghajtója mérkőzik ma a tabella harmadik helyén tanyázó királyi gárdával. A Deportivo egyre reménytelenebb helyzetben van, az utolsó szalmaszálba kapaszkodhat. Azonban éppen a Real Madrid ellen? A fővárosiaknak a bajnoki cím már rég elúszott, azonban a városi rivális Atlético-t még beérhetik, ehhez azonban kötelező a sereghajtót legyőzni.