Fulham FC – Stoke City 1:0 (vége) | Queens Park Rangers – Manchester United 0:2 (vége) | Norwich – Everton FC 2:1 (vége)
West Bromwich Albion – Sunderland AFC 2:1 (vége) | Arsenal FC – Aston Villa FC 2:1 (vége) | Reading FC – Wigan Athletic 0:3 (vége)
Reading FC
0:3 (0:2)
Wigan Athletic
szombat 23.02.2013, 16:00 • Madejski Stadium, Reading • Barclays Premier League

A Wigan teljesen megérdemelten nyerte meg a kieséséi rangadót.

Több helyzetük volt, és az első félidő végén kihasználták a Reading védelmének figyelmetlenségeit, így kétgólos előnybe kerültek a szünetre.

A második félidőt is góllal kezdték, ezután még próbálkozott a Reading, de Pogrebnyak kiállítása után nem maradt esélyük még a szépítésre sem.

(18:00:31)

93
    A vendégek passzolgatnak kényelmesen az utolsó percben

92
    Még egy szabadrúgással jöhet a Wigan 30 méterre a Reading kapujától, de nem is ívelik, inkább megtartják a labdát

91
    Gomez próbálkozik cselekkel a jobb szélen, szerelik a védők mielőtt beadhatna

90
    3 perc a hosszabbítás

Az utolsó percek már sokat nem adnak hozzá a mérkőzéshez

88
    Kone beadása pattan le Kellyről

87
    Le Fodre felé száll egy ívelés 8 méterre a kaputól, Scharner csúsztatja ki előle

5 perce maradt a hazaiaknak, hogy legalább szépítsenek az eredményen, mert ilyen különbségre nem nagyon számíthattak

85
    Scharner ível Gomez felé a jobb oldalról, a védők kifejelik

84
    Leigertwoodot szereli Scharner, mintaszerűen, kirúgás jöhet

83
    Cserél a Wigan: lemegy Boyce, bejön a sokáig sérült Alcaraz.

81
    Kone lő jó cselek után 22 méterről, mellé megy egy védőről, de kirúgás jön...

80
    Szép összjáték után Gomez kap jó labdát Konétól, bal külsővel szúrja rá 18 méterről, ismét Federici véd bravúrral

78
    A szöglet veszélytelen

77
    Figueroa lő ballal 25 méterről a jobb felső sarok irányába, Federici a levegőben úszva, bravúrral tolja szögletre a labdát!