Japán2 – Kazahsztán 2:5 (vége) | Dél-Korea – Olaszország 0:4 (vége) | Nagy-Britannia – Magyarország 2:4 (vége)
Japán2
2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Kazahsztán
vasárnap 14.04.2013, 12:30 • Papp László Budapest Sportaréna • Div. I/A Világbajnokság

Kazahsztán az utolsó játékrészben felőrölte a japánok ellenállását és végül érvényesítette a papírformát. Japán viszont nagy valószínűséggel még sok borsot tör majd a többi csapat orra alá, talán már holnap az olaszok ellen is! Köszönjük kedves olvasóink eddigi figyelmét és maradjanak velünk továbbra is, mert 16.00-tól a Dél-Korea-Olaszország mérkőzést is nyomon követhetik, itt az onlajnok.com-on! (14:38:21)

60:00

59:20
    Így már nem érdemes a japánoknak lehozni a kapust!

58:20
    Kazahsztán gólt szerzett!
    Gólszerző ROMANOV.
    Eldőlt a meccs! Romanov lépett ki Puskarjov passzával és a kapus mellett elcsúsztatta a korongot a jobb alsó sarokba!
    2-5

58:00
    Kettő perc van hátra, egyre reménytelenebb a japán válogatott helyzete, legalábbis ezen a mérkőzésen.

55:19
    Gólszerző ZSAJLAUOV. Assziszt: Upper.
    És ami nem sikerült a japánoknak az sikerült a kazahoknak, Upper korcsolyázta körbe a kaput, önzetlenül visszatette a korongot Zsajlauov-nak, aki a hálóba vágta Kazahsztán negyedik gólját. 2-4.

55:00
    Öt perc van a meccsből, vajon lesz -e japán egyenlítés?

54:19
    Fukufuji védett most egy szépet.

53:50
    Japán mindent megtesz az egyenlítésért, nagyon támadnak a Távol-Keletiek!

52:30
    Oszava óriási helyzetben hibázott a kazah kapu előtt – nincs japán egyenlítés, legalábbis egyelőre.

51:55
    Mindkét gárda kiegészült.

51:18
    Ueno kétszer is próbálkozhatott, de mindkét kísérletét védte a kazah portás.

49:55
    Páros kiállítás Kavasima és a Romanov is kiül 2 percre durvaságért.

49:39
    A japánok kiegészültek, a kazahok sem lőtték be az emberelőnyüket.

48:50
    Krasznoszlobodcev és Zsajlauov nagy igyekezetükben összeütköztek.

48:30
    A kazahok érezhetően szeretnék dűlőre vinni a dolgot.

47:39
    Szabálytalanság után egy kis dulakodás a jégen, a japánok megvédték játékostársukat, de még tölük van kiállítás gáncsolásért 2 perc, Takahasi

46:37
    Sztarcsenko passzából Alekszandrov emelt fölé nagy helyzetben.

45:05
    Szpiridonov korcsolyázta körbe a japán kaput, de lövését Fukufuji védeni tudta.

43:40
    Takahasi majdnem egyenlített, de korongját Kolesznyik már fekve is védeni tudta!

43:01
    Alekszandrov bombáját védte szépen a japán kapus.

42:36
    Nem tudtak mit kezdeni a japánok a kettő perces fórral, kiegészültek a kazahok.

40:36
    Kiállítás a kazahoknál, Blohin megy ki térdhasználatért vagyis gáncsolásért. Japán emberelőny jön.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A vb valamennyi meccsét követhetik nálunk itt az onlajnok.com oldalon! Hamarosan kezdődik a nyitómecs utolsó harmada, amely nagyon izgalmasnak ígérkezik. Maradjanak továbbra is velünk!

Nagy nehezen szerzett egyelőre egygólos előnyt az esélyesebb kazah válogatott, a japánok jól tartják magukat továbbra is. Maradjanak velünk mert izgalmasnak ígérkezik a harmadik játékrész is!

40:00

39:20
    Gólszerző ALEKSZANDROV. Assziszt: Sztarcsenko.
    Kihasználták az emberelőnyt a kazahok, Alekszandrov lőtte be Sztarcsenko korongját a most hibásan védekező japánok kapujába. 2-3

38:30
    Most kazah emberelőny jön, Takagi kap 2 percet, fogásért.

37:57
    Ez az emberelőny most kimaradt, a kazahok kiegészültek.

35:57
    Megint japán emberelőny, gáncsolásért Sztarcsenko kapott 2 percet.

34:55
    Takahasi vihette egyedül a korongot a kitámadó kazahok kapujára, de a szólót végül Kolesznyik hárította.

33:30
    Ueno lövését kellett védenie Kolesznyiknek.

33:00
    Vérszemet kaptak a japánok, egyre jobban támadnak.

32:05
    Tanaka G. közeli erős korongját védte Kolesznyik.

31:21
    Mindenki azt várta, hogy 2-1 után összeomlanak a japánok, de nem ez történt egyenlíteni tudtak, így továbbra is rendkívül éles a meccs!

30:20
    Kolesznyikov kínálta meg egy távoli bombával Fukufujit, aki azonban hárítani tudott.

28:57
    Japán gólt szerzett!
    Gólszerző KAVAJ.
    Egyenlítettek a japánok, Kavaj egyedül lépett ki egy koronggal, szépen elvitte a kapus mellett és a hálóba emelt, kihasználva az emberelőnyt melyből már csak egy mp volt hátra.

26:58
    Kiállítás a kazahoktól, Novopasin megy ki 2 percre fogásért, itt a lehetőség a japán egyenlítésre!

25:44
    Gólszerző ROMANOV. Assziszt: Korobejnyikov.
    És a nyomás góllá érett, Korobejnyikov lövését Romanov kezelte le és fellőtte a korongot a léc alá. 1-2

25:20
    Zsajlauov óriási helyzetben nem találta el a korongot a japán kapu előtt – az utóbbi percekben nagyon szorongatnak a kazahok.

24:28
    Fukufuji kapta el gyönyörűen a korongot a lepkés kesztyűjével.

23:30
    Szolarjov lövését védte szépen a japán kapus.

21:20
    Krasznoszlobodcev korcsolyázott körbe a kapu előtt, de korongját Fukufuji hárítani tudta.

21:00
    Japán kiegészült.

20:02
    Egyelőre továbbra is emberelőnyben vannak tehát a kazahok.

20:01

Mindjárt folytatódik a meccs az izgalmasnak ígérkező második harmaddal. Tartsanak továbbra is velünk!

Vége az első harmadnak, eddig nagyon jól tartják magukat a Távol-Keletiek, az elvileg nagyobb játékerőt képviselő ellenfelük ellen, viszont még majdnem egy percig emberelőnyben lesz Kazahsztán a második harmad elején. Izgalmasnak ígérkezik a folytatás, maradjanak továbbra is velünk!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:00
    Most már csak három japán mezőnyjátékos van a jégen, gáncsolásért Szaszaki is kiállt 2 percre.

19:00
    Belül az első harmad utolsó percén, 4 a 4 ellen a csapatok.

17:54
    Páros kiállítás, Szuzuki és Poliscsuk ütésért.

17:07
    És egyenlő létszámban már egyenlítenek is.
    SZAVENKOV gyötört be egy kipattanót a kapus mamutjai között. 1-1

16:50
    Kazahsztán kiegészült.

14:50
    Eddig meglepően jól mennek a japánok a KHL-es hokisokkal teletűzdelt Kazahsztán ellen.
    Ráadásul emberelőnybe is kerülnek mert a kazahok elcserélték magukat, Beljajev üli le a 2 percet.

12:56
    Gólszerző TANAKA G..
    Vezet a japán csapat! Kuji korongja előre jött ki Kolesznyikről és az érkező Tanaka G. bevágta! 1-0

12:39
    japán kiegészült.

12:27
    Most Sztarcsenko lövését védte a japán kapus.

11:34
    Fukufuji védett nagyon szépen egy kazah próbálkozásnál.

10:55
    Szolarjov korongja zúgott el a japánok kapuja felett.

10:39
    Jamasita is kiáll két percre fogásért.

9:50
    Fukufuji bizonytalankodott egy kicsit, de nem volt a környékén kazah támadó.

9:22
    Japán teljes létszámban.

9:00
    Kiütik a japánok a harmadukból a korongot.

7:22
    Szép kazah támadás után, Zsajlauov lőtt mellé. de kiállítás is a japánoknál, Szato megy ki 2 percre.

6:26
    Megint munkában a kazah kapus, ezúttal Oszava korongját hatástalanította.

5:43
    Kavasima kék vonalról leadott bombáját védte Kolesznyik.

5:00
    eltelt öt perc, eddig egyenlő felek küzdelme zajlik a jégen.

4:09
    Megint Jamasita veszélyeztetett, de Kolesznyik ismét a helyén volt.

3:54
    Jamasita közeli lövését védte a kazah kapus.

3:44
    Most Fukufuji volt munkában a túloldalon.

3:19
    Kolesznyik védte szépen Mitamura próbálkozását.

3:00
    Nem volt veszélyes a japán csapat emberelőnyben.

2:08
    Kazahok teljes létszámban.

1:50
    Felállnak a japánok, de igazi helyzetük nincs.

00:08
    Rögtön egy kazah emberhátrány! Alekszandrov, akadályozásért.

00:01
    Megtörtént az első korongbedobás, elkezdődött a játék!

00:01

Kezdődik a várva várt vb, most már ne menjenek sehova!

Megvannak a sorösszetételek és a játékvezetők is készen állnak, hogy megkezdjék a divízió1-es jégkorong vb első összecsapását! A kazah csapatban egyelőre még nincs ott a honosított kanadai Kevin Dallman, rá tehát ma nem számíthat Krikunov mester. A csapatok már a jégen melegítenek, hamarosan kezdődik a vb nyitómeccse. Maradjanak továbra is velünk, jó szórakozást kívánunk!

A japán válogatott várható összeállítása:
    Hata, Fukufuji, Nariszava – Keller, Hasimoto, Szuzuki, Jamasita, Tanaka R. – Haga, Janadori, Mitamura, Szato, Ueno – Jamada, Kavasima, Kavaj, Tanaka G., Kudzsi – Szaszaki, Takagi, Takahasi, Oszava, Mizucsi. Szövetségi kapitány: Mark Mahon

Kazahsztán benevezett kerete:
    Kapusok: Pavel Poluektov, Vitalij Kolesznyik, Andrej Jankov
    Hátvédek: Roman Szavcsenko, Vitalij Novopasin, Jevgenyij Blohin, Jevgenyij Fagyejev, Andrej Korobejnyikov, Alekszej Troscsinszkij, Vlagyiszlav Kolesznyikov, Makszim Szemjonov, Kevin Dallman.
    Támadók: Andrej Szpiridonov, Talgat Zsajlauov, Fjodor Poliscsuk, Viktor Alekszandrov, Ilja Szolarjov, Konsztantyin Szavenkov, Dmitrij Upper, Roman Sztarcsenko, Vagyim Krasznoszlobodcev, Makszim Beljajev, Konsztantyin Puskarjov, Konsztantyin Romanov. Szövetségi kapitány: Vlagyimir Krikunov

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:30 – kor kezdődik.
    Ázsiai rangadó lesz a 2013-as, budapesti divízió1/A. osztályú jégkorong vb nyitómérkőzése. A találkozó egyértelmű esélyese, a torna favoritjának tartott kazah válogatott, amely tavaly nyeretlenül esett ki a legfelsőbb osztályból, csupán az amerikaiak ellen tudtak szerezni egy pontot. Most viszont Vlagyimir Krikunov együttese mindenképpen vissza akar majd jutni az elitbe és ehhez az első meccsen Japán ellen csakis a rendes játékidős győzelem lehet a cél, a várhatóan a honosított kanadai Kevin Dallmant is bevető, volt szovjet tagköztársaság gárdája számára. Az ellen a japán válogatott ellen, amely a Fukusimai természeti katasztrófa miatt a tavalyelőtti – szintén budapesti – világbajnokságot kihagyta és tavaly Ljubljanában egy negyedik helyezéssel tért vissza a világbajnoki körforgásba. A felkelő nap országának csapata két, Káposztásmegyeren lejátszott előkészületi meccsel melegített a vb-re – Lengyelországot legyőzték, a magyar válogatottól viszont súlyos vereséget szenvedett Mark Mahon együttese. A csúcsformájuktól a jelek szerint egyelőre még messze járó japánok a két – papíron – legjobb együttessel kezdenek – Kazahsztán után Olaszország lesz az ellenfelük – és bizony, ha két fordulót követően pont nélkül állnának a tabellán, akkor már csak a kiesés elkerülése lehetne a céljuk. De ne szaladjunk ennyire előre, a hokiban is születtek már többször váratlan eredmények és a szívós japánok biztosan nem adják majd olcsón a bőrüket. Izgalmas mérkőzésre van tehát kilátás és ennek – mint ahogy a vb összes mérkőzésének is – minden rezdüléséről értesülhetnek kedves olvasóink, ha nyomon követik élő, szöveges közvetítésünket. Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 13. G. (Kuji), 29. Kavaj – 18. Szavenkov, 26. Romanov (Korobejnyikov), 40. Alekszandrov (Sztarcsenko), 56. Zsajlauov (Upper), 59. Romanov (Puskarjov)

Japán2: Fukufuji (Hata) – Keller, Hasimoto, Kavaj, Tanaka G, Kudzsi – Jamada, Kavasima, Szato, Mitamura, Ueno – Janadori, Haga, Szuzuki, Tanaka R.Jamasita – Szaszaki, Oszava, Takagi, Mizucsi, Takahasi. Szövetségi kapitány: Mark Mahon
    Kazahsztán: Kolesznyik (Poluektov) – Novopasin, Blohin, Alekszandrov, Upper, Sztarcsenko – Szavcsenko, Szemjonov, Zsajlauov, Poliscsuk, Krasznoszlobodcev – Korobejnyikov, Kolesznyikov, Szpiridonov, Puskarjov, Romanov – Fagyejev, Troscsinszkij, Szolarjov, Szavenkov, Beljajev. Szövetségi kapitány: Vlagyimir Krikunov

Játékvezetők: Szergejev(orosz), Szidorenko(fehérorosz), Brown(amerikai), Németh M.(magyar)