VfB Stuttgart – Bayer Leverkusen 0:1 (vége) | VfL Wolfsburg – FC Schalke 04 4:0 (vége) | Werder Bremen – FC Augsburg 1:0 (vége)
Hamburger SV – 1899 Hoffenheim 1:5 (vége) | Eintracht Frankfurt – Bayern München 0:1 (vége) | Borussia M'gladbach – Hannover 96 3:0 (vége)
Hamburger SV
1:5 (1:1)
TSG 1899 Hoffenheim
szombat 17.08.2013, 15:30 • Imtech Arena, Hamburg • Bundesliga

Köszönjük a figyelmet! (17:22:44)

Döbbenetes vereséget szenvedett a HSV hazai pályán a Hoffenheimtől. A vendégek gyorsan vezetést szereztek, amit az első félidő hajrájában 11-esből még egalizálni tudott a Hamburg, azonban a második játékrészben Roberto Firmino vezérletével kontráival szétcincálta ellenfelét a kékmezes alakulat. Óriási csalódás a HSV teljesítménye, kérdés: mik lesznek a következményei?

90
    Két perc a hosszabbítás.

90
    Mind a védelme, mind a támadósora csődöt mondott ma a Hamburgnak.

89
    A hazaiak már csak a végét várják, a második félidőben helyzetet sem igen tudtak kialakítani.

87
    Hoffenheimi örömjáték zajlik most a hamburgi gyepen.

85
    Rafael van der Vaart láthatóan zokon vette a lecserélését: földhöz vágta kapitányi karszalagját, majd dúlva-fúlva viharzott be az öltözőbe.

84
    Van der Vaart helyén a szerdán Budapesten mémmé vált Jirácek a pályán.

84
    Elképesztő füttykoncert a hamburgi stadionban: a Schalke elleni idegenbeli döntetlen után nyilván nem ilyesmire számítottak a hamburgi drukkerek...

83
    Volland helyén Herdling az utolsó vendégcsere.

81
    A hazaiak alighanem már csak ennek a szörnyű délutánnak a végét várják...

80
    Az alig beállt Schipplock kerül azonnal lövőhelyzetbe, kísérletét azonban biztosan fogja Adler.

80
    A kétgólos Modeste helyén Schipplock a folytatásban a vendégeknél.

79
    Teljes döbbenet Hamburgban...

78
    A Hoffenheim gólt szerzett!
    ROBERTO FIRMINO egyszerűen tarthatatlan, ezúttal Volland átadását vágja jobbal Adler kapujába. Kiütés.

76
    Csere a hazai védelem baloldalán, a gyakran hibázó Jansent Aogo váltja.

76
    Padlón a Hamburg, a Firmino vezette gyors kontrákkal egyszerűen képtelenek mit kezdeni.

75
    Roberto Firmino immár a harmadik gólpasszát osztja ki, melyet újra ANTHONY MODESTE értékesít jobbal.

Attila Varsányi

Gólok: 44. van der Vaart (bünt.) – 5. Roberto Firmino, 51. Volland, 67. Modeste, 75. Modeste, 78. Roberto Firmino

Lapok:   70. Diekmeier (HAM), 72. Arslan (HAM) – 44. Elyounoussi (HOF), 69. Polanski (HOF)

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Sobiech, Westermann, Jansen (76. Aogo) – Badelj (63. Rudnevs), Arslan – Beister, van der Vaart (84. Jirácek), Zoua – Calhanoglu. Edző: Fink
    TSG 1899 Hoffenheim: Casteels – Beck, Abraham, Vestergaard, Johnson – Polanski, Szalihovics (62. Strobl) – Volland (83. Herdling), Roberto Firmino, Elyounoussi – Modeste (80. Schipplock). Edző: Gisdol

Játékvezetők: Perl – Walz, Voss – Kempter

Nézőszám: 47483