Sevilla – Atlético Madrid 1:3 (vége) | Rayo Vallecano – Elche CF 3:0 (vége) | Real Club Celta de Vigo – RCD Espanyol 2:2 (vége)
UD Almería – Villarreal 2:3 (vége)
Celta de Vigo
2:2 (1:0)
RCD Espanyol
hétfő 19.08.2013, 22:00 • Estadio Balaídos, Vigo • Primera División

Az első félidő hajrájában, majd a második félidő elején is gólt szerzett a Vigo, aztán váratlanul szépített az Espanyol.

Ezután nagy helyzeteket hagyott kihasználatlanul a Celta Vigo, ez meg is bosszulta magát, mert egy gyors kontra végén egyenlített a vendég csapat, és ki is harcolta a döntetlent.

Az eredmény igazságosnak mondható, de a Celta Vigo szidhatja önmagát a sok kihagyott helyzet miatt. (23:55:01)

93
    Tonit indítják a bal szélen, lesen a szélsőhátvéd

92
    Sabrosa ad be szögletet balról, Colotto fejel a bal sarok mellé centikkel!

90
    3 perc a ráadás

90
    Rafinha emelne Madinda elé, lefülelik a védők a labdát

89
    Csere a Real Club Celta de Vigo-nél/nál: lemegy Madinda, bejön A. Lopez.

88
    Krohn-Dehli a szabadrúgás után lő jócskán fölé 25 méterről

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül J. Lopez (RCD Espanyol), Krohn-Dehlit löki fel.

87
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül D. Rodriguez (Real Club Celta de Vigo) Javi Lopezt rúgja meg csúnyán

86
    Moreno kerül nagy helyzetbe, de lesről veszélyeztet

A hajrá jön, vajon sikerül valamelyik csapatnak gólt szereznie?

84
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rafinha (Real Club Celta de Vigo), Thievy-t rúgja fel a pálya közepén

84
    Csere a Real Club Celta de Vigo-nél/nál: lemegy Charles, bejön D. Rodriguez.

82
    Rafinha kap vissza egy labdát Charlestól, de feltartják a 16-os előtt, továbbot int a bíró

80
    Charlest szereli szögletre Moreno, a szögletből Cabral 8 méterről fejel, óriási bravúrral tolja fölé a földről felpattanó labdát Casilla!

79
    Csere a RCD Espanyol-nél/nál: lemegy Garcia, bejön Rodriguez.

Hiába alakított ki nagy helyzeteket a Vigo, megbosszulta magát a pontatlanság, egyenlített az Espanyol.

Gólok: 42. Lopez, 46. Charles – 53. Sanchez, 75. Thievy

Lapok:   32. Fernandez (CVG), 47. A. Lopez (CVG), 84. Rafinha (CVG), 87. D. Rodriguez (CVG) – 13. Sanchez (ESB), 44. Fuentes (ESB), 57. Sabrosa (ESB), 88. J. Lopez (ESB)

Celta de Vigo: Oterino – Mallo, Cabral, Fontas, Toni – Oubina, A. Lopez (89. Madinda) – Fernandez, Krohn-Dehli, Nolito (63. Rafinha), Charles (84. D. Rodriguez)
    RCD Espanyol: Casilla – J. Lopez, Colotto, Moreno, Fuentes – Sanchez, D. Lopez (72. Gonzalez) – Simao, Stuani, Pizzi (59. Thievy), Garcia (79. R. Rodriguez)

Játékvezetők: Teixeira – Garcia, Torre