Aktobe – Dynamo Kijev 2:3 (vége) | Kubany – Feyenoord Rotterdam 1:0 (vége) | Jablonec – Real Betis 1:2 (vége)
Qarabag – Eintracht Frankfurt 0:2 (vége) | Dinamo Tbilisi – Tottenham Hotspur 0:5 (vége) | PAE APS Atromitos Athens – AZ Alkmaar 1:3 (vége)
FK Minsk – Standard Liège 0:2 (vége) | Maccabi Haifa – AFC Astra Giurgiu 2:0 (vége) | Molde – FC Rubin Kazany 0:2 (vége)
Esbjerg FB – AS Saint-Étienne 4:3 (vége) | FC St. Gallen 1879 – Spartak Moskva 1:1 (vége) | Salzburg – Zalgiris 5:0 (vége)
FK Kukësi – Trabzonspor 0:2 (vége) | Apollon Limassol – OGC Nice 2:0 (vége) | Elfsborg – FC Nordsjælland 1:1 (vége)
Tromsö – Besiktas JK 2:1 (vége) | CS Pandurii – Sporting Braga 0:1 (vége) | FH Hafnarfjördur – KRC Genk 0:2 (vége)
Swansea City – Petrolul 5:1 (vége) | Partizan Bělehrad – Thun 1:0 (vége) | Odessa – Skënderbeu 1:0 (vége)
Rijeka – VfB Stuttgart 2:1 (vége) | Zulte Waregem – APOEL 1:1 (vége) | Udinese Calcio – Liberec 1:3 (vége)
Grasshopper – ACF Fiorentina 1:2 (vége) | Rapid – Dila Gori 1:0 (vége) | Estoril – FC Pasching 2:0 (vége)
Sevilla – Śląsk 4:1 (vége)
Tromsö IL
2:1 (0:1)
Besiktas JK
csütörtök 22.08.2013, 20:00 • Alfheim Stadion, Tromsö • Európa liga

Jól kezdte a mérkőzést a Besiktas, gyorsan előnyhez is jutottak, amelyet az első félidő végéig meg is őriztek, a hazaiak azonban a második félidő elején két egyéni hibából megfordították a meccset és előnnyel utazhatnak Isztambulba, a jövő heti visszavágóra. (21:56:15)

94
    Csere a Tromsö IL-nél: lemegy a második gól szerzője Pritchard, bejön a helyére Сausevic.

91
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Ondrášek (Tromsö IL).

91
    Csere a Tromsö IL-nél: lemegy Andersen, bejön Drage.

90
    Enemaro löki fel Ciss-t.

89
    Ondrášek szabálytalankodik Gülüm-el szemben.

88
    Fernandes adta be a szögletet, a frissen beálló Enemaro fejelt kapura, véd Sahlman, a kipattanót Hutchinson lövi mellé.

88
    Nyomnak a vendégek, kiharcolnak egy szögletet.

84
    Csere a Besiktas JK-nál: lemegy Kavlak, bejön Enemaro.

84
    Ezúttal Hutchinson kísérel meg egy lövést, de Sahlman ezt is biztosan fogja.

83
    Mindent megtesz az egyenlítésért a Besiktas, Escudé került gólheklyzetbe, de lövését védi a hazai kapus.

83
    Moldskred buktatta Gökhan Töre-t a norvég tizenhatos előtt.

82
    Koppinen szabálytalan Fernandes-el szemben, jöhetnek a vendégek.

81
    Bendiksen végezte el a szabadrúgást, de a török kapus leszedi azt.

81
    Kavlak buktatta Kristiansen-t.

79
    Ondrášek maradt lent a földön, áll a játék.

78
    Kurtuluş lőtt 20 méterről kapura, alig ment kapu fölé a labda.

77
    Bendiksen szögletét kifejelik a török védők.

76
    Dulakodás középen, Kelly játékvezető rendre inti a játékosokat.

76
    Szögletet harcolnak ki a hazaiak.

75
    A norvégok most tartják a labdát, beszorítják a Besiktas-t.

73
    Csere a Besiktas JK-nál: lemegy Sahan, az Arsenalban pallérozódott Özyakup lép pályára helyette.

70
    Közben már egy török támadás, de Hugo Almeida lesen állt.

68
    Gülüm óriási hibájából, meglepetésre már a norvégok vezetnek.

68
    A Tromsö gólt szerzett!
    Török labdavesztés a bal oldalon, amire JOSH PRITCHARD csapott le és a 16-osig bevezetve magabiztosan lőtt a hálóba.

66
    Almeida iramodott meg a bal oldalon, beadása azonban lecsúszik, kirúgással jöhet a Tromsö.

65
    Ondrášek szabálytalan Escudé-al szemben.

64
    Fernandes volt lesen, jöhetnek a hazaiak.

63
    A Besiktas-nal a labda, ők irányítják a játékot az elmúlt percekben, de helyzetig nem sikerül eljutniuk.

60
    Koppinen buktatja a frissen beállt Gökhan Töre-t, szabadrúgással jöhet a Besiktas

60
    Csere a Besiktas JK-nél/nál: lemegy Dentinho, bejön a Németországban született Gökhan Töre.

58
    Óriási gólhelyzet a Besiktas előtt: Dentinho lövését védi nagy bravúrral Sahlman!

56
    Andersen rúgott oda Kavlak-nak, megússza lap nélkül, jöhetnek a törökök.

56
    A Besiktas egy fokozattal feljebb kapcsolt, több gyors támadást is indítottak a széleken, de a norvég védők állják a sarat.

55
    Moldskred buktatta Gülüm-t.

52
    Úgy látszik a szünet jót tett a norvégoknak, Johansen lőtt kapura, Zengin védett.

49
    THOMAS BENDIKSEN állt a labda mögé, gyönyörűen "felvarrta" a jobb felső sarokba.

47
    Gülüm rúgta fel Ciss-t a 16-oson belül, sárga lapot kapott érte. Büntetőt rúghat a Tromsö.

46
    Nem történt változtatás egyik csapatban sem.

46

Egyértelműen a török vendégcsapat játszik fölényben. Az első félidő közepén volt olyan pillanat mintha a hazaiak számára is megfelelne ez az eredmény, mert nagyon meddő, eseménytelen volt a játék. Így a 9. percben szerzett Hugo Almeida góllal teljesen megérdemelten vezet a Besiktas.

47
    Fernandes végezte el a sarokrúgást, ami veszélytelen volt és a játékvezető azon nyomban le is fújta az első játékrészt.

46
    Fernandes lövését üti kapura Sahlman, jöhet a mérkőzés első török szöglete.

45
    Két perc a ráadás az első félidőben.

43
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül a mezőny eddigi legjobbja, Almeida. (Besiktas JK).

43
    Almeida lőtt kapura, a hazai kapus azonban véd.

42
    A Besiktas tartja a labdát, passzolgatnak a középpályán.

39
    Megszakad a török támadás, a Tromsö hozhatja a labdát.

38
    Koppinen szereli szabálytalanul Sahan-t.

35
    Kurtuluş szabálytalan Moldskred-el szemben.

33
    Veszélytelen a pontrúgás, jöhetnek a norvégok.

32
    Fernandes a labda mögött.

31
    Johansen állítja meg szabálytalanul Almeida-t.

31
    Ciss buktatta Gülüm-t.

30
    Beálltak a csapatok, mezőnyjáték folyik.

27
    Bendiksen adta be a szögletet, Johansen lőtte kapura, Zengin bravúrral hárított.

26
    Első szöglet a mérkőzésen, amit a norvégok végezhetnek el.

25
    A hazaiaknál Moldskred maradt lesen.

24
    Fernandes lövése szállt fölé.

23
    Újabb veszélyes helyzet alakult ki a norvég kapu előtt, végül a nagy kavarodásban Fojut tisztázott.

21
    Almeida maradt lesen.

20
    Ciss iramodott meg a jobb szélen, de Hutchinson szerelte, mielőtt még be tudta volna adni a labdát.

18
    Az ellentámadásból ismét a Besiktas veszélyeztettet Almeida révén, aki nagyon jól játszik eddig.

17
    Fojut végzett el szabadrúgást a Besiktas kapujától kb. 30 méterre, de veszélytelen volt.

16
    Sahan adta be a bal szélről a labdát, Almeida fejelte épphogy kapu fölé.

12
    A Besiktas beszorítja saját térfelére a Tromsö-t, egyértelműen a vendég csapat dominál.

9
    A Besiktas gólt szerzett!
    Az első valamire való támadásból gólt szerzett a török csapat, Fernandes passzát követően HUGO ALMEIDA talált a kapuba.

6
    Fernandes végezte el a szabadrúgást, de az nem jelentett veszélyt a hazai kapura, jöhetnek a norvégok.

5
    Prtichard szerelte szabálytalanul a vendégek játékosát Hutchinson-t.

3
    Dentinho volt szabálytalan Kristiansen-el szemben. Jöhetnek a hazaiak.

2
    Johansen szabálytalankodott Kavlak-al szemben.

1

A Tromsö vasárnap a norvég bajnokságban hazai pályán kapott ki az Aalesund ellen 2-1-re, 20 fordulót követően csupán a 13. helyen állnak. A török pontvadászat még csak a múlt hétvégén rajtolt, a Besiktas saját otthonában győzte le a Trabzonspor csapatát 2-0-ra.

A norvég vendéglátó már az első körben becsatlakozott az Európa Liga selejtezőinek a küzdelmeibe. Az 1. fordulóban 3-2-es összesítéssel jutottak túl a szlovén NK Celje együttesén. A 2. selejtezőkörben az azeri Inter Baku csapatát ejtették ki 2-1-el. Ezután a luxemburgi Differdange 03 következett, akik ellen az első mérkőzésen 1-0-ra nyertek Norvégiában, majd a visszavágón ők kaptak ki 1-0-ra, ezután következhetett a 2*15 perces hosszabbítás, ahol nem született több gól. A csapatok a büntetőpárbajra bízták a továbbjutás sorsát, ahol 4-3-ra diadalmaskodott a Tromsö. A Besiktas a tavalyi török bajnokságban a 3. helyen végzett, így nekik nem kellett eddig selejtezőkörben részt venniük. A párharc egyértelmű esélyese a vendég gárda, a tét viszont az Európa Liga csoportkörébe kerülés, ahol hazai pályán a norvég csapat minden bizonnyal teljes erőbedobással fog küzdeni, ezért mindenféleképpen izgalmas összecsapás várható.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.