Lombard Pápa FC – Diósgyőri VTK 0:1 (vége) | MTK Budapest FC – Pécsi MFC 0:1 (vége) | Puskás Akadémia FC – Kaposvári Rákóczi FC 1:0 (vége)
Újpest FC – Mezőkövesd Zsóry FC 6:1 (vége)
MTK Budapest FC
0:1 (0:0)
Pécsi MFC
szombat 24.08.2013, 19:00 • Hidegkuti Nándor Stadion • OTP Bank Liga

Pölöskei Péter a 46. percben szerzett góljával megnyerte a találkozót a vendég Pécs. A baranyai együttesnek megvan a bajnokságban az első győzelme, az MTK viszont zsinórban harmadik találkozón se tudott gól szerezni.
    A bekapott gól után ugyan egymásután vezette a támadásokat a hazai együttes, viszont a játékukban kevés volt az átütő erő és a fantázia. A Pécs pedig kontrából próbált meg veszélyeztetni, és Pölöskei Péter révén nem sok kellett a második góljukhoz.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (20:55:56)

90+3
    Városi Viktor jött be a végére Szatmári Lóránd helyett.

90+2
    Vukmir ment előre, szabályosan választották el a labdától.

90+1
    Pécsi bedobás után az MTK támad.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

89
    Minden mezőnyjátékos a vendégek térfelén, elszántan védekezik a Pécs.

88
    Fejes balról adta be a labdát, az ötösről Pölöskei Zsolt fölé fejelt.

87
    Nyom az MTK, a vendégek kontrából próbálkoznak.

86
    A hazaiak szögletét Pölöskey Péter kifejelte.

85
    Fodor már jól van, folytatódik a játék.

84
    Fodor lába kapott görcsöt, áll a játék.

83
    Djordje ápolás után visszajött a pályára, a mérkőzés is folytatódik.

82
    Djordje maradt lent, ápolni kell.

80
    Pölöskei Péter ugrott ki egy labdával. Ziccerben egyedül vezethette Groppionira a labdát, a kifutó kapus fölött átemeléssel próbálkozott, de csak a felső lécet találta el. Ha ez bemegy, akkor nagyon valószínű, hogy el is dőlt volna a mérkőzés.

79
    Minden mezőnyjátékos most a vendégek térfelén. A hazai szögletet kifejelték a vendégek.

79
    Betömörülnek a pécsiek, nehéz feltörni a védelmüket.

78
    Pölöskei Zsolt kísérelte bevenni 28-ról Gőcze kapuját, nagyon mellé ment.

78
    Pölöskei Péter volt lesen, kifelé jöhet az MTK.

77

76
    Horváth Péter szabálytalankodott, szabadrúgást végezhetnek el a vendégek.

75
    Fogy az idő, a hazaiak kapura nem veszélyesek.

74
    Les miatt a hazaik jöhetnek kifelé.

73
    Wittrédi Dávid jött be Fröhlich helyett.

71
    Teljesen beszorulnak a pécsiek, rövid időre se tudják most megtartani a labdát.

70
    A hazaik rendíthetetlenül mennek előre, gólhelyzetet azonban nem tudnak kialakítani.

69
    A hazaiak jobbról beívelt labdáját könnyedén kifejelték a vendégek.

68
    Vukmir tette ki a labdát, bedobással jöhet a Pécs.

67
    Ladányi helyett Pál András a pályán.

66
    A hazaiak szöglete nem jelentett veszélyt, Gőcze rúgta mezőnybe a labdát.

66
    Ladányi balról lőtte középre a labdát, Horváth Péter lövése a blokkról szögletre ment ki.

65
    Visszazártak a vendégek, nehézkes a hazai támadásépítés.

64
    Márkvárt helyett Djordje a pályán.

62
    Pölöskei Péter sárgult be buktatásért.

61
    Nagy Tibor a tizenhatos vonaláról megeresztett lövése ugyan a vendégek kapujába csapódott, de már les volt, így a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

61
    Márkvárt visszahúzásért kapott sárga lapot.

60
    A szöglet nem jelentett veszélyt a hazai kapura.

59
    A jobbról beívelt szabadrúgást szögletre fejelték a hazaiak.

58
    Pölöskeit Pétert vágták fel, szabaddal jöhet a Pécs.

57
    Vukmir fejelte el a labdát a hazaiak tizenhatosa elől.

56
    A hazaiak feljebb tolták játékukat, a vendégek térfelén folyik a játék.

55
    Ügyesen felépített támadást végül Vass Patrik rúgta fölé jobbról.

54
    Ladányi adta be balról a labdát, kivágták a vendégek.

53
    Fejes dobta be a labdát, építkezhet a hazai csapat.

52
    A vendégek járatták a labdát az MTK tizenhatosa előtt, a középre belőtt labdát Groppioni húzza le.

51
    Apró szabálytalanság után szabaddal jöhet a Pécs.

50
    Nagy volt lesen, kifelé jöhet az MTK.

49
    Támadnak a hazaiak, veszélyes területre azonban nem tudják bejátszani a labdát.

48
    Horváth Péter közeli lövését lábbal védte Gőcze.

46
    A Pécs gólt szerzett!
    PÖLÖSKEI PÉTER révén a második félidő elején megszerezte a vezetést a Pécs. Nagy József tört be bal oldalon egy labdával, majd a rosszul kijövő Groppioni mellett középre kanalazta, ott pedig már nem volt nehéz dolga Pölöskeinek, közelről a kapuba vágta a labdát.

46
    Bese Barnabás helyett a második félidőben Horváth Péter a pályán.

46
    A pécsiek kezdték a második félidőt.

46

Kiegyenlített első félidőt láthattunk. A játékrész elején az MTK játszott jobban, majd Pölöskei Zsolt találta el a felső lécet, ezt követően azonban magára talált a Pécs. Egymás után vezette a vendég csapat a támadásokat, és Márkvárt révén ők is rúgtak egy kapufát. Eddig egy jó mérkőzést láthattunk, maradjanak velünk a második félidőben is.

45
    Hosszabbításra nem igazán van oka a játékvezetőnek.

45
    A pécsiek előreívelt labdáját Vukmir kifejeli.

44
    Nagy Tibor kapott sárga lapot, Szatmárit buktatta, aki már meghúzta volna a bal oldalon.

43
    A hazaik térfelén ment a játék, végül eladott vendég labda után támadhat az MTK.

42
    Gőcze rúgta ki a labdát, jól tartja a Pécs.

41
    Szatmári kapott egy mélységi passzt, balról, nyolc méterről rúgta rá, Groppioni lábbal nagyot védett.

40
    Fröhlidch balról rúgta be, Szatmári eltörte a labdát lövésnél.

39
    Szatmári Lóránd lőtte el 18 méterről, a lecsúszott labda azonban jócskán mellé ment.

38
    Hazai támadás végül Kanta rossz passzával fejeződött be, jöhet a Pécs.

37
    A vendégek adogatnak hátul, majd egy indítás Mohl Dávid felé, de hosszú volt a labda. Dobhat az MTK

36
    Pécsi szögletet Groppioni húzta volna le, de szabálytalankodtak ellene, kifelé jöhet az MTK.

35
    Szatmári balról, kiszorított helyzetből rúgta rá, és bizony a rövidre tartó lövést Groppioninak kellett hárítania. Ez is helyzet volt a javából.

34
    Vass Patrik adta be veszélyesen balról a labdát, az ötösön Gőcze szedte fel a berobbanó hazai támadók elől.

33
    Egy mélységi passz a Pécstől, végül Grappioni rúgja mezőnybe a labdát.

32
    Vendég szöglet után az MTK támadhat, de hamar elveszítik a labdát.

31
    Fröhlich távolról kísérletezett egy lövéssel, mellé ment.

30
    Gyors és látványos akcióval indult meg az MTK, Pölöskei Zsolt jobb oldali beadása azonban nem sikerült.

29
    Márkvárt kis híján tisztára cselezte magát, végül tisztáztak a hazaiak.

28
    Felváltva támadnak a csapatok, kiegyenlített a játék.

28
    Horváth Adrián távolról eresztett meg egy lövést, mell ment.

27
    Mohl Dávid passzolta be balról veszélyesen a labdát, a hazaiak azonban tisztáztak középen.

26
    Fodor tarolta le Fejest, meg is kapta a sárga lapot érte.

25
    Egy mélységi passz Márkvárt felé, a hazai védő előnyösebb helyzetben volt, kivágta a labdát.

23
    Gőcze vágja ki a labdát.

22
    Fejes ellen szabálytalankodtak a vendégek, a hazai játékos kis időre lent is maradt a gyepen, de már jól van.

21
    Nagy Tibor ívelte be veszélyesen középre a labdát, Gőcze jól mozdult ki kapujából, összeszedte a labdát.

20
    A mérkőzés első percei a hazai csapaté volt, azóta viszont a Pécs az aktívabb.

19
    Pécsi szögletet kivágták a hazaiak, de ismét a vendégek építhetik a támadást.

18
    Pölöskey Péter lövése a blokkról szögletre ment ki.

17
    Eddig jó a mérkőzés, mind a két oldalon már láthattunk 1-1 kapufát is.

16
    A vendégek szögletét kifejelték a hazaiak.

15
    Fröhlich passzolt Márkvárthoz, aki 15 méterről előtte, a labda a hazaiak bal kapufáján csattant. Groppioni már verve volt.

14
    Mohl Dávid cselezgetett a bal oldalon, majd dobhatnak a vendégek

13
    Labdát veszített a hazai csapat, kontrából megindult a Pécs.
    Mártkvárt balról ívelte középre, ott azonban az MTK védői tisztáztak.

12
    Pölöskei Zsolt 22-ről szúrta rá, a felső lécet érintve ment ki a labda. Megvolt a hazaiak első nagy helyzete.

11
    Fejes adta be balról a labdát, középen tisztáztak a vendégek.

10
    A vendégek vágták előre a labdát, de ott nem volt csapattárs. Ismét a hazaiak vezethetnek támadást.

9
    Teljesen visszahúzódik a Pécs, a vendégek térfelén folyik a játék.

8
    Ladányi cselezgetett a vendégek tizenhatosa előtt, majd 18-ról el is lőtte. Gőcze magabiztosan fogta a nem túl erős lövést.

7
    Ladányi ellen tisztáztak a vendégek. Bedobással jöhet az MTK.

6
    A beívelt szabadrúgást Bese Barnabás fejelte mellé.

5
    Szabadrúgáshoz jutnak a hazaiak, a vendégek tizenhatos vonalától balra.

5
    A hazaiak birtokolják a labdát, de a visszazárt pécsi védelem ellen nehézkes a támadásépítés.

4
    Nagy József volt lesen, kifelé jöhet az MTK.

3
    Balogh gurította haza a labdát, Gőcze mezőnybe vágta.

2
    A középen adogat az MTK, majd bal oldalon egy előre passz, de labdát veszítenek a hazaiak.

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1

Köszöntik egymást a két csapat játékosai, azonnal kezdődhet a találkozó.

Most jöttek ki a csapatok a pályára. A szurkolók vastapssal köszöntik a hazaiakat. Nagy az ováció a közönség soraiban.

MTK Budapest FC: Groppioni – Nagy, Kálnoki Kis, Vukmir, Fejes – Kanta, Poór, Pölöskei – Vass, Bese, Ladányi

Pécsi MFC: Gőcze – Fodor, Balogh, Romic, Nagy J. – Horváth A., Mohl – Márkvárt, Fröhlich, Szatmári – Pölöskey

Játékvezetők: Németh – Viszokai, Buzás.

A labdarúgó NB I 5. fordulójában többek között MTK – Pécs összecsapásra kerül sor. Az eddig négy forduló egyik csapatnak sem úgy sikerült, ahogy azt eredetileg eltervezték, különösen igaz ez a vendég Pécsre, akik eddig mindössze egy pontot gyűjtöttek. De az MTK se dagadhat a büszkeségtől, bár azért ők négy pontot összekapartak már. A kék-fehérek legutóbbi két bajnokijukat egyaránt nullára vesztették el. Szóval mind a két csapatnak nagy a tartozása már a drukkerek felé.
    A mérkőzés további érdekessége, hogy Garami József mester 1953 és 1992 között szolgálta játékosként, majd utánpótlás-, ezt követően pedig vezetőedzőként a baranyai csapatot. Igaz, Garami immár több NB I-es szezonban ült az MTK, mint a Pécs kispadján.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Gólok: 46. Pölöskei

Lapok:   44. Nagy (MTK) – 26. Fodor (PMFC), 61. Márkvárt (PMFC), 62. Pölöskei (PMFC)

MTK Budapest FC: Groppioni – Nagy, Kálnoki Kis, Vukmir, Fejes – Kanta, Poór, Pölöskei – Vass, Bese (46. Horváth), Ladányi (67. Pál)
    Pécsi MFC: Gőcze – Fodor, Balogh, Romic, Nagy J. – Horváth A., Mohl – Márkvárt (64. Djordje), Fröhlich (73. Wittrédi), Szatmári (90. Városi) – Pölöskey

Játékvezetők: Németh – Viszokai, Buzás